ses kartı sürücüsü hata veriyor

HPQ-User
18-08-2009, 12:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

jubaxy sormuş:
Benim bilgisayarıma daha önce bir kişi format attı vepc ye ekran ve ses sürücüsü diye iki dosya koymuş.Ben format atmayı yeni öğrendim ve pc ye format attım,daha sonra o kişinin koyduğu ses programı cannot open key diye bi hata verdi.Ben de everest programı ile anakartın markasını öğrenip ses sürücüsü indirdim ve baktım ikisi de aynı ve pc bunu da açmadı.Acaba yanlış format mı attım,gerçi herşeyi internetten gördüğüm şekliyşe yaptım ama formattan sonra da virüs bulunduğu için pek de emin olamıyorum.Yeniden format atmam mı lazım?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows XP Professional Version 2002 SP3
Intel(R) Celeron(R) CPU 2.00 GHz 2.00 GHz 224 MB Ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 4.0.20506)

International Affairs
18-08-2009, 12:20   |  #2  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Format hatasından olmayabili...
Format attıktan sonra D yerel diskine hiç girmeden oraya komple virüs taraması yaptırmanız gerekiyordu!!!
Bundan sonra Pc nize yeniden format atın fakat yerel disk D yi virüs taramasından geçirmeden açmayın,açtığınız taktirde virüs her tarafa yayılabilir!!!

Feel Good
18-08-2009, 12:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj

Virüs olduğunu sanmıyorum ama olabilir de. Ses sürücüsünü açmıyor diyorsunuz, Bilgisayarım> Özellikler> Donanım> Aygıt Yöneticisi'ne girip herhangi bir ünlem işareti, soru işareti var mı? Bir ekran görüntüsü koyabilir misiniz?