ses kaydedicim kaydetmiyor

HPQ-User
16-08-2008, 12:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

TARIK sormuş:
Önceden sorun çıkarmayan ses kaydedicim çalışmıyor. Microfondan alınan sesin hoparlerden çıkmasında bir sorun yok.
Ancak ses kaydedicim "ses donanımınız, geçerli dosya gibi dosyalara kayıt yapamaz. kaydetmek için yeni bir belge oluşturun" diyor
Donanım güncelleme sihirbazı "daha yeni sürücü yok" diyor. Ancak yeni bir dosya açsam da aynı mesajı veriyor.

Denetim Masasından, Ses Efekti ve Ses Aygıtı Özellikleri, İnsan Sesi kaydederken, tek aygıt olan Yamaha'yı sına dediğimde, "Ses donanımız aynı anda ses efektlerini çalıp sesinizi yakalayamaz. Konuşmalı sohbeti kullanarak diğer kullanıcıları duyabilirsiniz ancak onlar sizi duyamaz. Ek bilgi için satıcınıza başvurun." mesajı veriyor. MSN'de de sesli görüşme yapamıyorum.  
Makinemi tanımasam ve daha önce hiç kayıt yapmamış olsam bu özelliğinin eksik olduğuna inanabilirdim.

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
toshiba satellite 5100-603
Microsoft XP Home Edition Versiyon 20002 SP3
Mobile CPU 1.90, 512 MB RAM
SES AYGITI: YAMAHA AC-XG Audio Device
Microsoft  Ses Kaydedicisi Sürüm 5.1 (Yapım No:2600.xpxp. 080413-2111: Service Pack 3)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022)

dostca
16-08-2008, 14:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
175 mesaj

Bir kaç öneri
1-Ses driverini kaldırıp yeniden yükleyin pc yi yeniden başlatın eğer olmazsa.
2-Saatin yanındaki hoparlör simgesini çift tıklayıp ses ayar denetimini açın Seçenekler/Özelliklerden Microfon kutusunu işaretleyin microfon sürgüsü eklenecek sessiz işaretini kaldırın.Olmazsa microfon sürgüsünün altındaki gelişmiş tıkla açılan birimde 1 Min2 Select 2MIC Boost gibi yerler olması lazım buradaki kutuları işaretleyerek tekrar deneyin bunlar çözüm olmazsa microfununuz bozuk olabilir başka bir microfonla deneyin.