Ses Kayıt Problemi

northae
21-09-2007, 20:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Soru
su anda kayıt için dynamic mic(pro) kullanıorm  
muziksiz kayıt yaparken problem yok fakat muzikle birlikte kayıt yaptığım zaman sesin kaydolduğu kanalda sesim ve muzik birlikte kaydoluyo.

baska programlarda da denedim fakat yine aynı problem oluo

fakat ses cok bosuk oluo ayrıca mikrofonu pcye takmasam bile aynı problem oluo bi turlu cözemedim bu sorunu ama kaydı headphone ile yaptığım da bu sorun olmuo.
ses kartından mı anlamadm eğer cevap verirseniz cok sevinirim
bir cok forumda sordum fakat cevap alamadım.

kayıt programı=cool edit 2.0(full)
Mic:superlux-eco 88s(dynamic mic)

jeomania
21-09-2007, 22:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
northae
Soru
su anda kayıt için dynamic mic(pro) kullanıorm  
muziksiz kayıt yaparken problem yok fakat muzikle birlikte kayıt yaptığım zaman sesin kaydolduğu kanalda sesim ve muzik birlikte kaydoluyo.

baska programlarda da denedim fakat yine aynı problem oluo

fakat ses cok bosuk oluo ayrıca mikrofonu pcye takmasam bile aynı problem oluo bi turlu cözemedim bu sorunu ama kaydı headphone ile yaptığım da bu sorun olmuo.
ses kartından mı anlamadm eğer cevap verirseniz cok sevinirim
bir cok forumda sordum fakat cevap alamadım.

kayıt programı=cool edit 2.0(full)
Mic:superlux-eco 88s(dynamic mic)

Kahkaha mikrofonla şarkı söylerken ritmi duyabilmek için kulaklık kullan. yoksa hoparlorden çıkan ses mikrofondan geçer kayıt aldığın kanala girer.. stüdyolarda kayıt yaparken neden kulaklık kullanırlar hiç düşünmedin mi.Göz kırpma

northae
23-09-2007, 12:45   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

arkadasım nasıl bu kadar zeki olabiliosun wala sastım
ayrıca kaydı yaparken muziği duymak için kulaklık kullanıldığını bilmeğen bi insan olduğunu da sanmıorm
hem ayrıca mesajı okusaydın bu kdar seviyesz cevap vermesdin:
-''ayrıca mikrofonu pcye takmasam bile aynı problem oluo''
mikrofon pcye bğlı diilken eer kolonlar acık halde kayıt ypsaydım ble nası oluo da mic müsiği kaydedio die hic dusunmedin mi

nse yne de tesekkurler..

jeomania
23-09-2007, 17:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

"oluo" ne demek ya? Gülümseme önce sen türkçe yazmayı öğren, sonrada adam gibi derdini anlatmayı öğren. Dil çıkarıyor
şimdi bikere senin yazdıklarına karşılık benim orda anladığım durum TAMAMEN DOĞRU.!!
sen asıl derdini anlatamıyorsan ben ne yapayım

''ayrıca mikrofonu pcye takmasam bile aynı problem oluo''
mikrofon pcye bğlı diilken eer kolonlar acık halde kayıt ypsaydım ble nası oluo da mic müsiği kaydedio die hic dusunmedin mi

demişsin.. tamam, mikrofon bilgisayara bağlı değilken mikrofon kayıt etmez diyorsan, nasıl oluyorda "mikrofonu pcye takmasam bile aynı problem oluo" diyorsun o zaman Kahkaha
ilk cvbı yazarken bunu ben düşündüm sen merak etme ama işte saçmalamışsın diye üzerinde durmadım. Dil çıkarıyor çünkü, burda senin anlatmak istediğin farz edelim bilgisarayın içinde mikrofon haricinde başka bir kaynaktan kayıt alıyorsun... peki bu durumda cümlenin devamında niye böyle yazıyorsun kardeşim:
"ama kaydı headphone ile yaptığım da bu sorun olmuo".
saçmalıyorsun farkında değilsin. bide bana suç buluyorsun (benim sana yazdığım tarzda sende bana yazmaya çalışıyorsun hic dusunmedin mi falan diyerekBeğenmedim )

şöyle de yapıyor olabilirsin, orkun vardır mikrofonu da bunun üzerinden bilgisayara geçmiş olabilirsin yani illaki microfonu direk bilgisayara takman gerekmiyor.? Dil çıkarıyor belkide mikser kullanıyor olabilirsin Dil çıkarıyor ses kartının line girişine mixerin ana koldan gelen çıkışı bağlamış ve böylece mixerin inputlarına saz gitar mikrofon vs gibi aletlerden giriş yapıyor bile olabilirsin... burda senin yarım yamalak cümlelerine bakarak herşeyi hemen bilemeyiz sonuçta...

neyse sen herşeyden önce bunu biliyorsun değilmi;
bilgisayarda ses kaydı yaparken, ses aygıtında stereo karıştırıcıyı değil sadece kayıt aldığın kanalı (line) işaretleyeceksin. yoksa kayıt anında örneğin msn de birisi sana titreşim gönderirse o titreşimin sesi bile kayıt yaptığın kanala geçer kaydolur o anda

Son Düzenleme: jeomania ~ 23 Eylül 2007 17:39