ses kayıt programı ses kartımı görmüyor!

brsclkr
05-04-2009, 19:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar internetten dinlediğim şarkıları kaydettiğim program artık ses kartımı görmüyor, free sound recorder'ı kullanıyorum. program device 'ı sorduğunda bi mikrofon bi de ses kartım'ın adı gözüküyodu, sorunsuz kaliteli bi şekilde mp3 yapabiliyodum. artık görmüyo sadece mikrofon var. ses kartının driver'ını yeniden yükledim bu da sonuç vermedi. biri yardım edebilir mi? ya da baska bi program önerebilir misiniz?

(su anda oyunlarda ya da müzik çalarken bi ses problemi yok)

silici06
06-04-2009, 11:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
702 mesaj

hangı programı kullanırsan kullan, eğer ses kartın kayıt için stereo mix e ayarlı değilse çalan sesleri kaydedemezsin. Kullandıgın kaydedıcı program bu ayarı otomatık yapıyor ya da sen programdan ayarlıyor olabılırsın:S farklı programlar da deneyebilirsin:

steinberg my mp3 pro
AIMP 2.5
Okoker Audio Factory
Cool Record Edit Deluxe
nero wave editor
winamp ile birlikte streamripper eklentisi gibi

brsclkr
06-04-2009, 22:15   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

arkadaşım ilgine teşekkür ederim, sorunun vista kaynaklı olduğunu öğrendim. eğer basına böyle bişey gelen arkadaşlar varsa nasıl çözüleceğini buraya yazayım.
1_denetim masası > ses ,
2_orda boşluga sağ tıklayıp devre dışı bırakılmış aygıtları göster.
3_sonra ses kartı gözükcek. yine sağ tıklayıp varsayılan aygıt olarak ayarla dicez.
4_ simdi burdan sonra winampta ya da explorerdan ses gelmio, panik yapmamak lazım :)
5_ses kayıt programını çalıştırdığımızda, device secerken ses kartını görebiliyoruz. ve ses kartını seciyoruz.
6_bu işlemden sonra denetim masası > ses 'e gelerek tekrar hoparlörleri varsayılan aygıt olarak seçtiğimizde işlem tmmlanıyor.