Şifre unutmaya kesin çözüm!

CHIP Online
05-06-2013, 21:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Motorola, şifre unutma derdini kökünden çözecek çok ilginç bir teknolojinin peşinde...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sif ... in-cozum_40741.html

Resimlerle: 10 inanılmaz ev yapımı buluş!

Amerikalı teknoloji devi Motorola, tüm şifreli işlemleri ve cep telefonlarını tamamen değiştirecek bir teknoloji geliştirdi. Yeni teknoloji sayesinde, elektronik kimlik tanımlama işlemlerinde sadece dövmeler ve haplar kullanılacak.


D11 etkinliğinde konuşan Motorola yetkililerinden Regina Dugan, LED, kablosuz iletişim anteni ve telefon alıcılarından oluşan, koluna işlenmiş bir dövme şeklindeki bir sistem tanıttı. Dugan yaptığı açıklamada, vücuda yapışan devrelerin değiştirmeye gerek olmadan iki hafta dayandıklarını, sudan etkilenmemeleri için özel bir spreyle kaplanacaklarını belirtti. En ilginç ayrıntı ise cihazın güç kaynağı: Dugan cihazın, hap şeklinde yutulan ve mide asidinden elektrik enerjisi üreterek vücut aracılığıyla ileten başka bir cihaz tarafından besleneceğini belirtiyor.


DARPA'nın başına geçen ilk kadın yönetici olan ancak daha sonra Google üzerinden Motorola'ya transfer olan Regina Dugan, cihaz ve platform bolluğu yaşanan bugünlerde kimlik doğrulama işlemlerinin basitleştirilmesi gerektiğini belirtiyor. Ortalama bir bilgisayar kullanıcısının günde ortalama 39 kez şifreli giriş yapması gerektiğini söyleyen Dugan, son 40 yıldır özünde değişmeden kalan şifreleme sistemlerinin bu zorunluluktan kaynaklanan zaman kaybı sorunlarını çözmek için yeterli olmadığını, bunun için farklı bir yaklaşım geliştirmek gerektiğini de sözlerine ekliyor.

Tüm Konu: Şifre unutmaya kesin çözüm!

Resimlerle: 10 inanılmaz ev yapımı buluş!

Kaynak: www.chip.com.tr