Şike de var teşvik de!

xExCaLiBuRx
27-04-2012, 11:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
595 mesaj

Aylardır merakla beklenen Etik Kurulu raporu sonunda açıklandı. Raporda bazı maçlarda şike ve teşvik yapıldığı belirtildi. İşte detaylar...  

F.Bahçe’nin iddianamede yer alan İstanbul BŞ, Eskişehir, Karabük ve G.Birliği ile oynadığı maçlarda şike yaptığına kanaat getirildi. Trabzon’un Sivas-F.Bahçe maçında teşvik primi gönderdiği yönünde kuvvetli şüphelere rastlanıldı...
Vatan Gazetesi'nde Tayfur Bayındır imzasıyla yayınlanan habere göre; F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Tayfur Havutçu’da suçlayıcı delile ulaşılamadı. Beşiktaş herhangi bir suçla itham edilmedi. İbrahim Akın’ın İstanbul BŞ-F.Bahçe maçıyla ilgili tapeleri ise soruşturmanın en tartışma götürmez delili olarak rapora kondu.
Ve Etik Kurulu 8 aylık yoğun mesaisini tamamlayıp ana mütalaasını dün TFF Yönetim Kurulu’na teslim etti. Kurul, iddianamede yer alan F.Bahçe’nin, İstanbul BŞ, Eskişehir, Karabük ve G.Birliği ile oynadığı maçlarda şike yapıldığına dair yeterli delil olduğuna kanaat getirdi. Kurul ayrıca Trabzon’un Sivas-F.Bahçe maçı için kırmızı-beyazlılara teşvik primi verilmesi girişiminde bulunduğuna dair kuvvetli şüphelere sahip olduklarını da ana mütalaanın sonuç bölümüne yazdı.
35 BİN BELGE İNCELENDİ
Etik Kurulu iddianameyle birlikte ellerine ulaşan ek delil ve tapeler üzerinde yaklaşık 35 bin belge üzerinde yaptığı incelemede de özellikle Tayfur Havutçu’nun Yusuf Turanlı’yla yaptığı görüşmelerin şike görüşmeleri değil, teknik direktör-futbolcu menajeri konuşmaları olduğuna kanaat getirdi. Bunun doğrultusunda da Beşiktaş’ın herhangi bir suçla ihtam edilmesine de gerek duyulmadığına yer verildi.
Etik Kurul, İbrahim Akın’ın İstanbul BŞ-F.Bahçe karşılaşmasıyla ilgili yapmış olduğu itirafların ve daha sonra bir imamla olan görüşmesini soruşturmanın en net tartışma götürmez delili olarak raporuna koydu.
ŞİKE DEĞİL, BİLET PARASI
Etik Kurulu yaptığı incelemesinde şike yapıldığı iddiaları bulunan Sivasspor-F.Bahçe maçıyla ilgili olarak ise ‘Bu konuda bir bulgu ya da delile ulaşılmamıştır’ diye yazdı. Etik Kurul ayrıca bu maçla ilgili iddianamede yer alan para trafiğiyle ilgili bir tutarsızlık bulmadığını ve çanta içinde şike için getirildiği iddia edilen paranın, bilet parası olduğuna kanaat getirdiklerini de mütalaasına yazdı.
YELKOVAN DA TEMİZ
İddianamede adı geçen tüm kişilerle yüz yüze görüşen tutuklu sanıkların ifadelerini Metris’e giderek alan Etik Kurulu, kişilerle ilgili yaptığı değerlendirmede ise F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a yönelik hiçbir suçlayıcı delile ulaşamadıklarını ve Yıldırım’ın iddianamede adı geçen şike ve teşvik girişimlerinin hiçbirinde yer almadıklarına dair kanaatlerini de yazdılar. Kurul ayrıca F.Bahçe’nin mali işler sorumlusu Tamer Yelkovan’la da ilgili suçlayıcı bir delil ve bulguya rastalamadıklarını da belirtti.

emoozkan97
27-04-2012, 11:54   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

Salak salak gazete haberlerini paylaşacağına gerçeklere bak. Raporda herhangi bir şike, şike teşebbüsü, teşvik primi yada teşvik primine teşebbüse rastlanılmamıştır yazıyo. Götünüzden mal mal şeyler uydurmayın yok İBB maçındakiler tartışılmazmış falan. Çok malsınız. Götünüz tutuştu dimi ? Arena'da koyduk şampiyonluk gidecek diye ?

xExCaLiBuRx
27-04-2012, 12:03   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
595 mesaj

Bı Kuş Ottu Galıba Sesını Tam Duyamadım Ama Gazete Fılan Dıyor Insanda Bıraz Beyın Olsa Etık Kurulu Raporu Oldugu Yazıyor Uste Onu Okur Sora Cevap Yazardı Ama Napacan Yuce Rabbım Beyın Dagıtırken Kuşları Es Geçmıs

LENO7
27-04-2012, 12:22   |  #4  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

bu ne şimdi

emoozkan97
27-04-2012, 19:19   |  #5  
Üye
74 mesaj

Özürlü ya Vatan Gazetesinin yazarı mazarı denmiş saçmalanmış. Raporda bunların hiçbiri yazmıyo

xExCaLiBuRx
27-04-2012, 19:50   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
595 mesaj

Kufur Etmemek ıcın Kendımı Zor Tutuyorum Ama Iste Kendını Bılmez 5 Para Etmez Insanlar Oldugu Surece Insan Istemesede Kufur Edıyo Allahım Neden Bu Fenerlılerı Beyın Gıbı Buyuk Ve Onemlı Bı Organdan Mahrum Bıraktın Sabahdan Berı Butun Spor Kanalları Sıtelerı Raporda 5 Maçda Sıke Tespıt Edıldıgını Soyluyo Ama Bazı Beyınsızler Hala Aksını Ispat Edıyo (Beyın Bedava) Benım Yapabılecegım Bısey Yok

Son Düzenleme: xExCaLiBuRx ~ 27 Nisan 2012 19:51
Kapalı Hesap (200174)
27-04-2012, 20:44   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

var tabi Gülümseme
Yok diyen iyice düşünsün...
Beyin bedava değil dostum beyni kullanmak önemli...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221449) ~ 27 Nisan 2012 20:45
emoozkan97
28-04-2012, 12:49   |  #8  
Üye
74 mesaj

Diyelim şike var ? Siz Fenerbahçe'nin küme mi düşürülceğini sanıyorsunuz ? Puan cezasımı alıcak ? Ne yapıcaklar ? Bir bok yapamıcaklar. Bunu yapmaya kimsenin gücü yetmez. Kafanıza sokun biz maçlarımızı ister parayla alırız, ister futbolla. Bu sizi ilgilendirmez, eğer yok yasak ceza almalı fala nderseniz buyrun verin ceza düşürün küme götünüz yiyosa ?

xExCaLiBuRx
28-04-2012, 15:05   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
595 mesaj
Alıntı: kesko  
var tabi Gülümseme
Yok diyen iyice düşünsün...
Beyin bedava değil dostum beyni kullanmak önemli...
Al Iste Abı Alttakı Yorumuna Bak Her Yorumu Kufur Ondan Sora Mıllet Bana Dıyor Nıye Kufur Edıyosn Bunları Gormuyolarmı Acaba

Kapalı Hesap (172709)
28-04-2012, 15:11   |  #10  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

normaldir futbol
= para = şike = para = futbol

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221449) ~ 28 Nisan 2012 15:16
Kapalı Hesap (200174)
28-04-2012, 18:47   |  #11  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: xExCaLiBuRx  
Al Iste Abı Alttakı Yorumuna Bak Her Yorumu Kufur Ondan Sora Mıllet Bana Dıyor Nıye Kufur Edıyosn Bunları Gormuyolarmı
Ya dostum böleleri gerçekleri görmek istemez en iyisi salıvereceksin kendi halina bırakacaksın...
Salla gitsin Gülümseme

Kapalı Hesap (200174)
28-04-2012, 18:48   |  #12  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: emoozkan97  
Diyelim şike var ? Siz Fenerbahçe'nin küme mi düşürülceğini sanıyorsunuz ? Puan cezasımı alıcak ? Ne yapıcaklar ? Bir bok yapamıcaklar. Bunu yapmaya kimsenin gücü yetmez. Kafanıza sokun biz maçlarımızı ister parayla alırız, ister futbolla. Bu sizi ilgilendirmez, eğer yok yasak ceza almalı fala nderseniz buyrun verin ceza düşürün küme götünüz yiyosa ?
Fenerbahçe küme düşürülsün veya düşürülmesin umrumda olurmu sence ?
Kendini neden parçalıyorsun ?

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221449) ~ 28 Nisan 2012 22:56
okinkurt
30-04-2012, 04:34   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Şike varmı yokmu bilmiyorum ben gs ı tutan birisiyim ama lig in suanki halinden hic memnun degilim okadar kötü düzeydeki türk futbolu gs-fb veya baska bir derbi beni heyecanlandırmıyor şahsen cünki gidip avrupada nal toplayıp geliyolar herkesin cebi doluyo herkes cebini düsünüyor futbolu felan düsünen yok 4  klüpte borc içinde yüzüyor biz hala o düscek bu cıkcak tartısmasındayız :D zaten kriterler gelicek borc u olan transfer felan yapamıycak ondna avrupaya gitmesekte olur diyolar zaten işlerine geliyor bi şike olayı cıktı sonuc??? bişey belli degil digitürk zarar edicek baktılar playof cıktı bizden bi cacık olmaz biz anca bir birimizi yeriz sonra real madrid - barça macını izlerkende derizz vayyy anaını ya bu adamlar nası oynuyor böle :OOO bizimkiler niye 22 tane körü sahaya salmısız gibi oynuyor diye sorarız cevabı bildigimiz halde neyse artık hayırlısı olsun bu arada emooz mantığına hayran kaldım dostum ister parayla alırsın ister futbolla diyonda parayla alınısa bişey in ne değeri var ki ? hem öle basit degil o isler adamın bi tarafından kan alırlar kann hanımın ciftligi degil bu ülke :) .