sıkıldım iyice ?

KusTaH
12-07-2007, 20:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
131 mesaj

çalıştığınız işden memnunsunuz ama çalıştığınız mesai arkadaşlarınız sonradan görme ve yapmacık davranışlardan öteye geçemeyen insanlarsa o iş yerinde nasıl mutlu olabilirsiniz ? eğer ciddi ciddi bu konuda deneyimi olan varsa lütfen fikirlerini yazsın ... sıkıldım iyice bu insanlarla aynı ortamda çalışmaktan...

viking20
12-07-2007, 21:05   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

çok iyi bilirim bu durumu,ne kadar çekilmez ve zor olduğunuda.Meşhur atasözünü eminim sende biliyorsundur(söylemiyeceğim)iyice moral bozmak olmasın diye.Bilgisayar/bilişim sektöründe isen şartlarını zorla,kendine yeni mekanlar\imkanlar yarataya bak.Çünkü ben kendi mesleğimde öyle yapmış,yerimi değiştirmiştim.Kolay gelsin.

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Temmuz 2007 21:06
Zülfikar
13-07-2007, 11:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

çok berbat bir duygu...Ben hergün istifa etmeyi düşünüyorum
ama her seferinde fikrimden vaz geçmek zorunda kalıyorum...
Biz işimizde operasyonel çalışıyoruz ve her işimiz acil...acil...acil...İnsanlar size yardımcıı olacakkları yerde köstek olmak başarısız kılmak için çalışıyor...İş yerinde çok büyük problem bunlar...Herşey tamamen iyi niyetle alakalı bence...Başkasının üstüne basmaya ya da ayağını kaydırmaya çalışarak en iyi olmak hiçbir anlam ifade etmez..sonuçta burdan götüreceğim tek şey iki metre beyaz patiska değil mi... :( düşünmek lazım ben iş arakadaşlarımı sevmiyooooorummmm....Emeğe saygı göstermiyorlar.Teşekkür etmesini bilmiyorlar....Benciller...
Kim açtı bu konuyu ya istifa etcem yine...Ağlıyor

omer_6134
13-07-2007, 12:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

İş yerindeki herkezi al ve bir denize gidin böylelikle sıkıntınızı atmış içinizi dökmüş olacaksınız ve arkadaşların arasındaki bağ yeniden başlayacak.Nasıl çözüm ama:-)

Borga-x
13-07-2007, 12:29   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bende çok soğudum işimden bu aralar, Burdaki insanların yapmacık hareketleri bana da cok batıyor. İşin kötü tarafı bakmam gereken ufak bır ailem var. Onlar olmasaydı burda 1dk.bile durmazdım ınanın...

Zülfikar
13-07-2007, 12:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
135 mesaj
Borga-x
Bende çok soğudum işimden bu aralar, Burdaki insanların yapmacık hareketleri bana da cok batıyor. İşin kötü tarafı bakmam gereken ufak bır ailem var. Onlar olmasaydı burda 1dk.bile durmazdım ınanın...
abi hep o dertten yanıyoruz...Aile ailemiz olmasa maddi açıdan sıkıntıya düşmeyecek olsak ya kendim düşmeye razıyım ama benim memnuniyetsizliğimin bedelini niye ailem ödemek zorunda kalsın değil mi... :( hep o yüzden çıkamıyoruz.Bu arada ömer denize gitmek kötü bir fikir boğulmaya kalksan kurtarmak için bile kıllarını kıpırdatmazlar...Herşey karakter meselesi onu bunu bilmem abi...İkiyüzlülük ve yapmacıklık bence doğuştan gelen bir özellik bazı insanlarda ne hikmetse de bir çoğunda var :( Allah onların şerrinden korusun...gideceğimiz yer belli bana onların hakkı geçmesin de ne halleri varsa görsünler..

Borga-x
13-07-2007, 12:40   |  #7  
İlk Maestro
11,767 mesaj
Zülfikar
Bu arada ömer denize gitmek kötü bir fikir boğulmaya kalksan kurtarmak için bile kıllarını kıpırdatmazlar...
KahkahaKahkahaKahkaha Katılıyorum.Orda geberir gidersin arkadaşların "nasıl bilirdiniz"
"İyi bilirdik"
"boğulsun gitsin ozaman"
misal yani.Mor Göz

bir dost
13-07-2007, 13:58   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

demek ki hep aynı dertten muzdaribiz arkadaşlar. ben daha işe ilk başladığım gün müdür beni odasına çağırdı ve kendi elemanlarını kötülemeye başladı .Zonk
karşısına gelincede vay sen benim sağ kolumsun aslansın .kaplansın edebiyatı Oha!Oha!Oha!
tek müdür değil ofisteki herkes arkadan konuşuyor. 1 dk. sonra vay canım naber ÖlüKamçıÖlü
gelde bu adamlarla samimi ol.derdini aç .Beğenmedim

Son Düzenleme: bir dost ~ 13 Temmuz 2007 16:36
KusTaH
13-07-2007, 14:04   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
131 mesaj

birdost . çok güzel özetledin. herşey çıkar ilişkisine dayalı malesef.

Borga-x
13-07-2007, 14:13   |  #10  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Evet arkadaşlar iş arkadaşlıkları ne yazıkki böyle.Bunu kabullenıp hayatımızı buna göre devam etmeliyiz.
Ben şahsen iş arkadaşlarımla ne özel bir sey paylaşıyorum nede onlarla alışveriş yapıyorum yanı onlar benden ıstemıyor bende onlardan bırsey ıstemıyorum...
En guzelı en huzurlusu bu şekilde..

bir dost
13-07-2007, 15:56   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

küstah kardeşim hem böyle bi konu açmışsın hem öbür tarafta( geçici olarak hizmet dışıyım konusu) çalıştığın yerin ismini yazmışsın .dalgınlığına geldi galiba .
sen istifa etmeden adamlar seni kovacak wallaBeğendim
SinsiSinsiSinsi

KusTaH
13-07-2007, 16:42   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
131 mesaj

bir dost dostum kovulmamda iş yerindeki çalışanlar okuyunca akşam bana suikast düzenlerler.

bir dost
13-07-2007, 16:49   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj
KusTaH
bir dost dostum kovulmamda iş yerindeki çalışanlar okuyunca akşam bana suikast düzenlerler.
bence eve yalnız gitme duvar diplerine fazla yaklaşma , karşıdan karşıya geçerken grupla hareket et. şu dakikadan itibaren yapılan hiçbir ikramı kabul etmeSinsiSinsiSinsi

viking20
13-07-2007, 17:06   |  #14  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

çok iyi bilirim,bir kere iş yerinde huzurun\güvenin\rahatın yoksa maalesef(elde değildir)evede yansır,evde de huzur rahat kaçar,lanet olası gelde çek.Evde ki en basit en küçük işler\olaylar batmaya başlar,suçu günahı olmayan sevdiklerimiz bize üzülür\kırılır\küser v.s.
Diğer yandan işsizlik,zor hayat şartları\piyasa koşulları yine de insanı iş yerinde katlanmaya mecbur kılar.Galiba çoğu kişi için günümüzün ortak sorunu.Senden yukarılara değil,aşağılara bak derler ya.

Zülfikar
13-07-2007, 17:14   |  #15  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

Viking kesinlikle haklısın bu kadar güzel özetlenebilirdi.AlkışAlkış
Kendimize zarar versek sadece tamam ama bir süre sonra dediğin gibi sevdiklerimize de zarar vermeye başlıyoruz.
Mesela ben akşam eve gidiyorum evdek,ler koskoca bir günün yokluğunda güleryüzle gelmemi bekliyor haklı olarak ama tabi ben yorgun-argın bir o kadar da asabi gülümsemek bile bana külfet geliyor.en ufak bir gürültü bütün sinirlerimin gerilmesine sebep oluyor.Onu geçtim ya sohbet etmek bile bana zor geliyor..Bir laf vardı bir insan ömrü 20 yıldır diye ondan sonrası eşşeklikle geçer...Malesef öyle...Hayatın anlamını keşfettim de yaşamaya vaktim yok..Mor Göz ama herşey gibi onun da hesabını vereceğiz birgün...Bütün patronlara ölüm... :):):):)

theironman
13-07-2007, 21:12   |  #16  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

iş hayatı böyledir arkadaşlar, zordur, ben de yeni yeni kavrıyorum maalesef.

merve_13
14-07-2007, 01:08   |  #17  
Taze Üye
8 mesaj

o zaman o iş yerinden çık