silinemeyen taşınamayan klasör [ÇÖZÜLDÜ]

asdafe
12-07-2017, 01:06   |  #1  
asdafe avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

merhabalar chip sülalesi sorunumu mümkün olduğunca açıklamaya çalışacağım şimdi umarım yeterince başarılı olabilirım,

öncelikle dosyaların virüs olmadığına eminim çünkü bu dosyalar(dosya değil klasör aslında) genelde steam oyunlarının dosyaları (en azından benim farkettiklerim çünkü oyun update edilemediğinde farkettim genel olarak), ancak başka programların dosyalarında da bu tip şeylerde karşılaştım,

git gide artan bu saçmalık bi dosyanın açılmamasını isminin değiştirilememesini silinememesini taşınamamasını sağlıyor, 

Neler Denedim;

silmek için birçok program, unlocker, dosyanın sahipliğini alma güvenli modta açma gibi çok fazla şey denedim ve dosyanın sahipliğini everyone yapmama ramen dosyaya bir müdahale mümkün olmadı,

belki 10 dan fazla antivirüs ile tüm bilgisayarı taradım bilgisayarım tamamen temiz,

hdd testleri yürüttüm ve tüm testler hdd min sağlıklı olduğunu gösteriyor,

S.M.A.R.T verileri gayet düzgün relocated sectör 1 tane bile yok mesela

hata mesajlarını paylaşmadım ancak genel olarak izin verilmedi, bu işlem için User adlı kullanıcıdan izin almalısınız benzeri hatalarlakarşılaştım (dosyanın sahipliği everyone olsa bile),

umarım yardım edebilirsiniz şimdiden teşekkürler.

DÜZELTME: üşeniyordum ama zamanım olursa ubuntu live usb ile diske ulaşıp dosyayı manipüle etmeyi deneyceğim sonucu yazarım, bu şekilde de klasöre müdahale edemezsem sorun kesinlikle donanımsal diyebilir miyim ??

ÇÖZÜM: çözüm benim için oldukça saçma oldu bilgisayarı güvenli modta açtım ve baktığımda sorunlu dosyalar gitmişti (hiç birşey yapmadan) ve programlar oyunlar düzgün çalışmaya update edilmeye başladı, sizde dosyalar yerinde duruyor olursa güvenli modta sahipliği değiştirilebiliyormuş sanırım ingilizce bir kaynaktan okudum, iyi günler teşekkürler en azından zaman ayırıp okuyan herkese.

Son Düzenleme: asdafe ~ 13 Temmuz 2017 08:06 Neden: ÇÖZÜLDÜ
White-Fox
12-07-2017, 10:15   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

İlk aşamada silemediğin dosyanın arkada çalıştığını varsayalım yada başka bir işlem tarafından kullanıldığını.Önce o işlemi bulup durdurun sonra o dosyayı silin ancak bu da o dosyayı kullanan programın doğru çalışmasına %99 engel olacaktır % 1 ihtimal dosyayı tekrar oluşturacaktır program.Hata mesajlarını silemediğiniz dosya hakkında bilgi verirseniz daha başka şeyler düşünebiliriz. Kolay gelsin.

asdafe
12-07-2017, 14:01   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

dosya yazmakla hata etmişim, klasör demeliydim.

silemediğim bu meretler hep klasör ve başka uygulamalar tarafından kullanıldığını düşünmüyorum, hata mesajları ise bu yetkiye sahip olmadığım yönünde

başka uygulamalar kulllanmıyordememin sebebi de zaten o klasörlere bağlı yazılımlarım çalışmıyor ve ben bu şekilde tesbit edebiliyorum bu dosyaları

Son Düzenleme: asdafe ~ 12 Temmuz 2017 14:06
White-Fox
12-07-2017, 15:32   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

silmek istediğin klasörün bir üst dizininde bulunan klasöre sağ tıklayıp orada bilgisayar adın ne ise yani kullanıcıya tam denetim yetkisi ver güvenlik sekmesinden sonra silmeyi dene bakalım.Olmazsa silmek istediğin klasörede aynı yetkiyi ver tam denetim.

asdafe
13-07-2017, 01:52   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

bu da daha önce denediğim yollardan bir denetim yetkisini görüntülemeye bile yetkim olmadığını savunuyor sevgili bilgisayarım, halbuki doyanın sahipliği bende (everyone yapmayı da denedim başka bir klasörde) ancak en son klsörde hiçbir şekilde güvenlik izinlerini görüntülemem bile mümkün değil malesef çok saçma bir şekilde

NOT: bu bilgisayar kim köpek bana bu izinleri göstermiyor bile steam/steamapps/downloading klasöründe en güncel klasör açmaya çalıştığımda "erişim engellendi" diyor

güvenlik ayarlarını görüntülemek mümkün değil

dosyanın sahipliğini değiştirmeyi bırak onu bile görüntüleme yetkiniz yok diyor bana

ismi değiştirmek istediğimde yönetici izni gerekiyor diyor (tabiki bilgisayarım yönetici hesabı ancak administrator hesbından giriş yapıp silmeyi adlandırmayı da denedim ) bilgisayarımdaki admin hesabından bile silmek istediğimde yöneticiden izin almalısın diyor bana

Son Düzenleme: asdafe ~ 13 Temmuz 2017 07:16