Şimdi de "minik" Chrome!

CHIP Online
08-02-2012, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google'ın tarayıcısı Chrome'dan uzun zamandır beklenen sürpriz en sonunda geldi: İşte "minik" Chrome

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/simdi-de-minik-chrome_31891.html

Resimlerle: Tarayıcınız için 50 HTML5 harikası site...

Google'ın tarayıcısı Chrome PC'leri ele geçirdikten sonra gözünü şimdi de cep telefonlarına dikti. Google, Chrome'u en sonunda Android ceplere taşımaya karar verdi.

Bu habere sevinmiş olabilirsiniz ama biraz sonra pek çoğunuz hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Çünkü şu anda Android Market üzerinden indirilebilen Chrome Beta, sadece Android 4.0 ile çalışan ceplerde kullanılabiliyor. Yani şimdilik Chrome Beta'yı kullanabilecek kullanıcı sayısı oldukça kısıtlı. Tabi Android 4.0 ICS güncellemeleri geldikçe, bu durum değişebilir.

Android için geliştirilen Chrome'un en büyük özelliği, bilgisayarınızda kullandığınız Chrome ile inanılmaz bir birliktelik sunması. Bilgisayarınızda kayıtlı olan bookmark'larınız, o anda açık olan bir sekme ya da sörf geçmişiniz, hesabınız üzerinden cep telefonunuzla eşitlenebiliyor.

Hız açısından oldukça tatmin edici bir performans sunan Chrome Beta'nın şu anda 2 büyük eksiği göze çarpıyor: Flash desteği ve siteleri mobil sürümleriyle göstermesi... Ancak ilerleyen sürümlerde bir "geçiş" seçeneği olacağına eminiz. Bu sayede bir siteyi mobil sürümü ile mi, yoksa normal görünümü ile mi görüntülemek istediğinizi kendiniz seçebileceksiniz...

Final sürümün ne zaman hazır olacağı şimdilik belli değil. Ancak görünen o ki, Android işletim sisteminin yeni sürümlerinde artık standart Android tarayıcısı yerine Chrome ile karşılaşacağız...


Tüm konu: Şimdi de "minik" Chrome!

Resimlerle: Tarayıcınız için 50 HTML5 harikası site...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google, Chrome'u neden daha önce Android'e taşımadı?

ErcanErcan
08-02-2012, 12:09   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2007

Android Firefox aşırı yer kaplıyor; bence iyisi Dolphin. Tşk