sinir combo :(yardım lütfen

tayfun41
05-10-2007, 19:27   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

yaw arkadaşlar bütün forumu taradım benim sorunuma benzeyen bi çok dert var ama bu başka...(lanet olsun:D)dvd okuyucuyu ilk aldığımda sorunsuz çalışyordu gerek okumada gerek yazmada gün geçtikçe yavaşlamaya başladı ve en sonunda öncedvdleri sonrada cdleri okuyamadı internette biraz araştırmadan sonra güncellemem gerektiğini düşündüm ve güncelledim güncellemez olaydım bilgisayarı kapatıp açıktan sonra bios giriş ekranında hardisk i fln taraken sıra dvd-rom a gelince makina donuyor ve tarama bittikten sonra bulmayıp devam ediyor (son derece yavaş açılıyor)bi sonraki ekranda da dvd hakkında sorun veriyor ve enter a basmamı istiyor basınca tekrar aynı yazı geliyor sorun nedir ve nasıl çözülür yardım ederseniz sevinirim...lg ggc 4521

BOOMFUNKMCS
05-10-2007, 20:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

öncelikle,yüklediğin  firmware sürümünü bilmeden konuşacağım.arama motorlarında arattığım kadarıyla 1.03 sürümü var,seninde yüklediğin buysa 1.02 yani bir önceki  firmware güncellemesini bul.eğer bulamıyorsan da yapacağın şey basit,aygıt yöneticisine gelip,"bir önceki sürücüyü yükle" diyeceksin.sanırım bu şekilde çözülebilir.

tayfun41
06-10-2007, 09:41   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

arkadaşım dediklerini yaptım eski sürümü indirip yüklerken donanım bulunamadı diye mesaj çıkıyor.aygıt sürücüsünden eski sürümü yaptığımda da donanım bilgisayara bağlı olmadığı içiin görmüyor.bilgisayar kapalıyken taktığımda donuyordu ondan elektrik kablosunu çıkarmıştım istersen bilgisayar açıkken donanımı bağlayabilrim?riskli oldğu için çekiniyorum :)