Sinirlenmeden NFS Shift Oynamak....

Kemal Dogan
04-04-2013, 22:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

Başaramıyorum... Bir süredir bu oyunu oynamaya çalışıyorum ancak bazen beni ciddi anlamda sinirlendiriyor. Akılları sıra oyunu zorlaştırma adına yapmadıkları saçmalık kalmamış.

En ciddi sorun arabalarda müthiş bir yol tutuş sorunu olması. Arabalar kaymaya, dagılmaya son derece meyilli, hatta neredeyse zorla kendini yol dışına atmaya çalışıyor. Özellikle bazı pistlerde sanki buz pisti üzerindeymişcesine araba dagılmak için fırsat kolluyor. Diger arabalar sık sık takımmış gibi oyuncuya karşı birlik halinde hareket ediyor. Ayrıca kullandıgımız araba çok küçük temaslarda bile çabucak dagılıp yol dışına uçuyor.

Arabaların ince ayarlarıyla ilgili nette bazı listeler-öneriler bulup uyguladım. Kısmi bir düzelme olsa da hala araç kontrolünün ciddi anlamda sorunlu oldugunu söyleyebilirim. NFS Shift 2 diye bir oyun çıkmış daha sonra, muhtemelen oyunun bu abukluklarını gidermek için çıkarılmıştır.

Neyse uzatmıyayım, aklı olan bu oyunu oynamaz. Ben Amiga'dan beri bilgisayar oyunu oynarım, bu kadar kötü araba yarışı oyunu görmemiştim. Zorluk düzeyini azaltınca belki bu sorunlar azalıyordur ama daha alt zorluk düzeylerinde oynamayı da kendime yediremiyorum açıkçası....

Kül Tigin
04-04-2013, 22:53   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 12
86 mesaj

Klavyeden oynuyorsan haklısın. Ama ben konsol kolu ile çok rahatça oynadım ve bitirdim orta zorluk derecesinde. Shift güzel oyun bence grafikleri olsun arabalardaki gerçekçilik olsun iyi oyun yani. Yol tutuşu konusunda evet mesela araba yoldan çıktımı gitti.. Resmen arabayı çekiyor bozuk olan yol.. Ama konsol kolundaki o yuvarlak hassas joysticklerle direksiyonu isteiğin açıda çevirebiliyorsun. Ve istediğin oranda gaza basabiliyorsun. Kol baya bir kolaylaştırıyor oyunu.

Son Düzenleme: Kül Tigin ~ 04 Nisan 2013 22:55
AndcrewTR
04-04-2013, 23:15   |  #3  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Sorun şu; mesela klavyede sağ tuşa basıyorsun lastikler direk sağa dönüyor, ama konsolda oynarsan yavaş yavaş sağa dönüyor yani ne kadar basarsan o kadar dönüyor. Artık klavyede yarış oyunu oynamak imkansızlaşıyor.

AndcrewTR bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Banned
05-04-2013, 04:47   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
262 mesaj

Gamepad ile oynayın.

REdbLACKI
05-04-2013, 14:49   |  #5  
REdbLACKI avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
654 mesaj

Yeni Most Wanted de ayn,ı klavye ile oynarken baya bi zorlamdım alışana kadar...

hypnagogia
05-04-2013, 15:00   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

bunu yapan varsa bana da haber versin, seminerine katılayım :)

DiamondMines
06-04-2013, 10:32   |  #7  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Kemal Dogan  
Başaramıyorum... Bir süredir bu oyunu oynamaya çalışıyorum ancak bazen beni ciddi anlamda sinirlendiriyor. Akılları sıra oyunu zorlaştırma adına yapmadıkları saçmalık kalmamış.

En ciddi sorun arabalarda müthiş bir yol tutuş sorunu olması. Arabalar kaymaya, dagılmaya son derece meyilli, hatta neredeyse zorla kendini yol dışına atmaya çalışıyor. Özellikle bazı pistlerde sanki buz pisti üzerindeymişcesine araba dagılmak için fırsat kolluyor. Diger arabalar sık sık takımmış gibi oyuncuya karşı birlik halinde hareket ediyor. Ayrıca kullandıgımız araba çok küçük temaslarda bile çabucak dagılıp yol dışına uçuyor.

Arabaların ince ayarlarıyla ilgili nette bazı listeler-öneriler bulup uyguladım. Kısmi bir düzelme olsa da hala araç kontrolünün ciddi anlamda sorunlu oldugunu söyleyebilirim. NFS Shift 2 diye bir oyun çıkmış daha sonra, muhtemelen oyunun bu abukluklarını gidermek için çıkarılmıştır.

Neyse uzatmıyayım, aklı olan bu oyunu oynamaz. Ben Amiga'dan beri bilgisayar oyunu oynarım, bu kadar kötü araba yarışı oyunu görmemiştim. Zorluk düzeyini azaltınca belki bu sorunlar azalıyordur ama daha alt zorluk düzeylerinde oynamayı da kendime yediremiyorum açıkçası....

Game Pad gerekli daha iyi bir oyun deneyimi için, klavye tuşları çok pratik olmuyor. Oyun direksiyonları da çok başarılı Dirt 3 de olduğu gibi.