Sınırsız İnternetten Kotalıya Geçmek İçin

c0sh_kun
31-01-2011, 16:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar şimdi bilmem kaç ay önce kotalıdayken, sınırsıza geçtim ayın 13'ü müydü neydi ve 13'ünden sonra Allah ne verdiyse indirdim ve o ay fatura 75 Lira geldi sebebi ise.. 

Ay sonunda ki toplam download'ı 30'a bölüp 13'le çarpıyorlar eğer kotayı geçtiysen işte ne kadar geçtin o kadar hesap geliyor.. Bu yüzden kotalıdan sınırsıza geçicek arkadaşlar dikkat etsin yani..

Neyse, benim sorunum şu.. Evde olmayacağım uzun bi süre interneti de kapatmak istemiyorum kotalıya geçeyim diyorum..

Ama bu işlemi ne zaman yapmam doğru olur bugün yani ayın son günü mü? Yoksa ayın ilk günü mü bu konu hakkında fikrim yok. Ve bugünde ayın son günü bildiğiniz üzere.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

firaristt
31-01-2011, 17:20   |  #2  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

öyle bir uygulama yo diye biliyorum... öyle 30a böl bilmem kaç la çarp fln... sen tarife değişikliği yaptığın zamana kadar geçen(o ay içnde) onun faturasını kotalı paketin ücretinden hesaplayıp faturana ekliyorlar... bugün geç bence yarın yeni paketten ücretlendirilmeye başlarsın :)) ek bişey gelmez :D tabii taahütlü(kontratlı) almadıysan.. taahütlü ise değiştiremezsin...

c0sh_kun
31-01-2011, 17:28   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Teşekkürler öncelikle yardımın için. 

Ayın 13'ünde geçmiştim Sınırsıza, 13'üne kadar 1 gb kota 
Ay sonunda 100 Gb dı.. 
Fatura ise 85 Lira geldi. 
Sonra dediklerine göre toplam download'ı 30'a bölüyosun günlük download ortalamasını alıyorsun.. Ve kullandığın gün kadarıyla çarpıyosun yani 

100 gb / 30 = 3,3 GB düşüyo gün başına 

13 gün x 3,3 GB = 42,9 GB download yapmış sayıldım Kotalı tarife de.. 
Ve sınır olan fatura miktarını ödedim. Ne kadar doğru ne kadar yanlı bilemicem ama bana söylenen bu tarz bişeydi. 

Kotalıdan sınırsıza geçmek isteyen arkadaşlar.. Ay başının ilk gününde yapsın bu işlemi tavsiyem budur.

Bana gelince bende taahütlü değilim.. 
Bugün geçersemde gene bu tarz olay olmasından korkuyorum gelecek ay geçersemde 55 Lira ödeyip kotalı olma mantığı var ama ben seni dinlicem.. 

Tekrardan teşekkürler yardımın için.

firaristt
31-01-2011, 17:37   |  #4  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

ben 4GB 1Mbps den ay ortası (17sinde yada 19unda sanırım) geçtim 2009 Aralık ayında ben geçtiğimde o güne kadar kullandığın eski tarifeden sonrasında kullandığın yeni tarifeden oluyordu.. bir kaç ay öncesine kadar da öyleydi.. bence bi ara sor TTnet e sonra sakatlık çıkmasın...sonuçta TTnet bu nerden soysam diye bakar...

c0sh_kun
31-01-2011, 17:45   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

Üzerinden geçeli çok oldu.. Soyduysada bile olan oldu artık.. Bu sefer soyulmamak üzere şansımı denicem.. İnşallah gene bi yamuk çıkartmazlar.. 

İnternet sayfasında da bi açıklama yok.. Gözümüz kapalı deniyoruz işte bişiler..

Banned
31-01-2011, 17:53   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

İlk günü geçerseniz fatura yine sınırsızdan gelir (hatta biraz daha fazla) sonraki ay kotalılıdanda aşağı gelir, aldıklarınının bir kısmını iade ederler. Son günü (bugün) geçerseniz kotalı artı kota aşımı faturası gelir, sonraki ay bir miktar iade ederler. Kısacası her halükarda iki aylık toplam faturanız 1 sınırsız + 1 kotalı + sınırsız tarifenizin %15 i = subat + mart faturası olcaktır.

c0sh_kun
31-01-2011, 18:04   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

Kıscası ay sonu yada ay başı tarife değiştirmek bişeye yaramıyor? Peki bi sorum olucak..

Ay sonu (bugün) geçersem kotalı ve kota aşım ücreti yani 75 mi 85 mi ne gelicek. Çünkü 100 GB download'ım var..

Ay başı (yarın) geçersem sınırsız yani 55 lira'dan biraz daha fazla.. Mart ayı da bi kısmı iade ediliyor anladığım kadarıyla?

Kotalı + kotasız + kotalının %15'i = 105 Lira civarı bişi

Bunuda 2 ay'ın faturası olarak ödiyeceğim yani.. Sadece başvuru gününe göre ödeme şekli değişecek sanırım?

55'e 50 yada 
85'e 30 gibi bişi galiba?

Son Düzenleme: c0sh_kun ~ 31 Ocak 2011 18:18
Banned
31-01-2011, 18:26   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Aynen. İki aylık fatura toplamı 105 olacaktır.