Sıradışı bir G.SHDSL Modem

saityildiz
04-02-2009, 01:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2009

G.SHDSL Modem
Bildiğiniz gibi piyasada birçok markanın G.SHDSL modemi satılmakta ve bunlar, noktadan noktaya veya noktadan çok noktaya olmak üzere, çeşitli projelerde kullanılmakta. Ancak bu modemlerin tamamına yakını, lokal tarafta sadece Ethernet bağlantıya imkan vermekte. Yani eğer bir firma router ının seri portunu dsl üzerinden başka bir şubesine bağlamak istese bunu yapamaz. Çünkü modem V.35 bağlantıyı desteklemez. Aynı şekilde eğer telefon santralınızın PRI portunu shdsl üzerinden taşımak isteseniz bunu da yapamazsınız. Çünkü modem lokalde E1 bağlantıyı desteklemez.

Kurumlar ve kurumsal proje yapan entegratör firmalar daha profesyonel bir G.SHDSL modeme ihtiyaç duyarlar. Öyle ki üzerinde E1, V.35 ve 10/100Mbps Fastethernet interface lerinden seçime bağlı olarak biri veya aynı anda tamamı bulunsun. Bunun yanında, DSL üzerinden çok daha yüksek hızlarda band sağlasın.

Bu bahsettiğim özelliklere sahip olan modemi GYM Teknoloji firması Türkiye pazarına sunuyor. Modemin makası FIBRIDGE (detay: www.fibridge-tr.com )

Aşağıda, kısaca kullanım şekli ve belirgin özellikleri var:

Özellikler
•        2 tel ya da 4 tel seçenekleri
•        2Mbps hızda tek per için  iletim mesafesi 3.7-4km, çift perli cihaz için ise 4-4.5 km
•        G.SHDSL.bis protokolü ayarlandığında 2 telde 5.69Mbps hızı, 4 telde ise 11.38Mbps hızı destekler.
•        DSL hızı manual olarak da ayarlanabilir.