Sis ekran kartı yardım ?

Jackal46
15-12-2009, 16:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 3 4 ay önce teknosadan exper marka model:M765S bir notebook aldım fiyatı 1.136 ydı yanlış hatırlamıyorsam ve ürün özellikleri;
*İntel core 2 dou cpu t6400 @ 2.00 GHZ 2.00 GHZ
*Ram alırken 3 gb yazıyordu makınanın özelliklerinde içinden bakınca üzerinde 4 gb ram var sp2 kurdugumda 3 gb görüyo vista kurdugumda 4 gb görüyor tahminimce sp2 de öyle görünmesi normal ama tam olarak sorunu anlayamadım
*250 gb disc
*ve benim esas sorunum ekran kartı paylaşılabilir 384 video belleği 256 mb dır
*Sistem windos vista home premium
ben önceki kasamda 2 gb ram p4 3.00 128 ekran kartıyla GTA Sanandresi donmadan oynuyordum. Notebookda oyunu açıyor sorun yok ama donuyor hareket edemiyorum çok aşırı derecede donuyo sadece o oyun değil nfs de bile donuyor yanii durum vahim ekran kartım sis miş aldıktan sonra farkettim hızlanması için yapabileceğim bir şey varmı? mesela ekran kartının değişmesi gibi ??
Yardımlarınız için teşekkürler.

ahmetbkaraman
15-12-2009, 16:25   |  #2  
Yeni Üye
32 mesaj

Kardeşim 1.sorunun cevabı yani ram sorusunun cevabı:Rami 3,25 görmesinin nedeni Sp değil,Kullandıgın işletim sisteminin bitinden kaynaklanıyor.Yani kullandıgın windows 32 bit'liktir bu yüzdende 3,25 görür.Eger 4gb ramini tam olarak kullanmasını istiyorsan 64 bitlik bir işletim sistemi kurman gerekir.
Ekran kartı problemine gelince bence herhangi bir hak talebinde bulunamazsın gibi geliyor.Sanırım sana şu marka ekran kartı var diye herhangi bir bilgi vermemişler,keşke almadan önce markasını ögrenseydin :S Malesef kullanıcıların bilgisizliklerini su istimal eden firmalar var.Yinede değiştirmeyi denemende fayda var taikide.Donmalarının sebebini güncel sürücüleri yükleyerek gidermeyi deneyebilirsin.Ekran kartının markası ne ise (Ati,nvidia gibi) onun sitesinden gereken driveri indir ve bilgisayarına kur,büyük bir ihtimal düzelecektir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.
SAYGILAR,

Jackal46
15-12-2009, 17:01   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

evet alırken ekran kartı hakkında bilgilendirilmedim 256 mb dediler bende yeterli olur diye düşünmüştüm. Dediklerini en kısa zamanda deneyeceğim bilgilendirdiğin için teşkkürler