Sistem açıldığında masaüstü gelmiyor.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
15-08-2006, 09:47   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
43,715 mesaj
Murat Fırat
Sayın Chip çalışanları,

Son iki gündür bilgisayarım kullanıcı hesabımı seçtikten sonra arka renk geliyor ve orada kalıyor masaüstü gelmiyor..
Ne yapabilirim.herhangi bir hata uyarısı vermiyor.

Her ihtimale karşı C ve D ye ayırmıştım.D den C yi onarmak mümkünmü.Trojan ve virus tarattırdım hiçbirşey çıkmadı.

En son başlat yazısını değiştirmek istedim ondan sonrada açılmadı herhalde.Bundan olabilirmi.Registry yi backup ı olmadan nasıl eski haline döndürürüm.
Bu arada Güvenli modda da aynı şey,masaüstü görünmüyor.

Bir yerlerde okumuştum tek tıklamayla onarım diye.

src scannow mıydı neydi hatırlamıyorum.İşe yaramı doğrusunu yazarmısınız?

Şayet Windows u repair edersem.Programların çalışmayacağını böylelikle tekrar kurulması gerektiği doğru mu?
CHIP YARDIM MERKEZİ:
Sanıyorum explorer zarar görmüş. Sistem açıldığında alt+ctrl+del tuşlarına basarsanız Windows görev yöneticisi açılacaktır. BUrada dosya ve yeni görev seçeneğini işaretleyin explorer yazıp enter yapın explorerınızı çalıştıracaktır. Daha sonra sistem geri yükleme bölümünden sisteminizi çalıştığını bildiğiniz  önceki bir tarihi geri yükleyin sorununuz düzelicektir. Bu işlemleri yapamıyor iseniz işletim sistemini repair edebilirsiniz.