sistem açılıyor ancak ekran hiç açılmıyo

HPQ-User
11-02-2008, 11:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

beyzanet sormuş:
ekran sağlam ancak sistem bir kilitlenme sonrasında kendiliğinden kapandı ve bir türlü açılmıyor. normal açılırken çıkan seslerden anakarttan gelen ses gelmiyor. sorun sanki işlemcide gibi geliyor ama emin değilim...ayrıca ekranı denedim sağlam. sistemi temizleyip yeniden denedim fakat bir an sistem açıldı scandisk yaptı tam kullanıcı arayüzü gözükecektiki hata mesajı vermeden görüntü kayboldu...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1.7 celeron
gigabyte 651smlh anakart
256 ddr samsung harddisk
120gb sam
onbord ekran kartı
onboard ses
300 watt atx kasa
17" samsung 753s crt mönitör

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727)

Papatyasever
11-02-2008, 13:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

Donanımını sanırım yanlış yazmışsın. 256 ddr harddsik dediğin galiba aslında RAM. Ve 120 GB sam yazdığın da HDD oluyor. Bazı donanım özelliklerine bakınca kullandığın aygıtların oldukça eski olduğu anlaşılıyor. Çok fazla uğraşmanı tavsiye etmem çünkü sorun büyük ihtimalle bozulan bir donanıma bağlı olduğu için çözemeyeceğin bir hata yüzünden uğraşıp durmuş olursun. En garantisi sistemini en az 512 MB RAM'e çıkarıp format atman. Sorun devam ederse sorunun donanım kaynaklı olduğu anlaşılır ki bu durumda tek yol servis. Formattan sonra sorun hallolursa böyle devam edersin...