Sistem Bileşen(ler) Fikir

batualpbora
26-05-2011, 22:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba,

Bileşen konusunda çok ileri seviye bilgiye sahip değilim ama OC falan kullanmaksızın Visual Studio, PhotoShop ve özellikle 3ds Max vb. programları yoğun kullandığımdan dolayı rahat edebileceğim bir sistem oluşturmaya çalışıyorum. Ürün siparişlerinin bir çoğunu verdim ve bir kısmı ulaştı bile, yani biraz geç kaldım ama yine de fikir sahibi olmak için konu açayım istedim. Yukarıda bahsettiklerimin haricinde zaman zaman Blu-Ray Film izliyorum ve ileride bir boşluk yakalarsam Call of Duty Black Ops gibi oyunları yüksek çözünürlükte oynamayı planlıyorum...

Buna göre benim düşündüğüm sistem şu şekilde;

Anakart: Gigabyte GA-880GMA-UD2H Buradan
İşlemci:  AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz Black Edition (HDZ955FBGMBOX) Buradan
Sabit Disk: Western Digital 1 TB Caviar Black (WD1002FAEX) Buradan
Bellek: Kingston HyperX 4 GB (2x2) DDR3 1600 MHZ Non-Ecc CL9 Ram (KHX1600C9D3K2/4GX) Buradan
Kasa: AEROCOOL QS-200 420 Watt Buradan
Monitör: ASUS MS238H 23 Buradan

Bileşenler hakkında buradaki ve bir çok benzer platformlardaki yorumları da inceledim fakat acaba gereken özelliklere sahip bir sistem mi toparladım onun tereddütündeyim.

Monitör, anakart ve işlemcinin siparişini henüz vermedim. Bunları Gold'tan alacağım ve ölü piksel kontrolü için maalesef kontrol edilerek gönderilmesini talep edeceğim. Bu arada en önemli ikilemde kaldığım konu Belleği aldım ama ulaştığında gördümki Hızlıal tek modül olarak KHX1600C9D3K2/4G kodlu ürünü göndermiş. Geri iade etmek için yarın kargoya vermek üzereyim ama şunu merak ediyorum zaten daha sonra (Oyun bahsi için) bir Ekran Kartı aldığımda Güç Kaynağı'nı değiştirmek zorunda kalacağım ve planım toplamda en az 8 GB'lik ram kullanmak. Bunu iade etmeyip kullansam daha sonra aynı kodlu ürünü aldığımda Dual Kit haline getirsem daha mı iyi olur?

Kapalı Hesap (203105)
26-05-2011, 23:20   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

peki ekran kartı almıycakmısın

batualpbora
26-05-2011, 23:36   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Şu an için seçtiğim anakartın onboard'ı yeterli olur diye düşünüyorum ama Blu-Ray izletir mi şüphem var. Haricinde programlarda sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum.

batualpbora
27-05-2011, 17:25   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Konu güncel arkadaşlar :)