Sistem optimizasyonu nasıl yapılır?

HPQ-User
28-08-2010, 23:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Bilgisayar Cahili sormuş:
Sistemimde gerekli işlemleri yapıp , bilgisayarımı maksimum seviyede kullanmak istiyorum.
sabit diskimde gerekli dosyaları silmek istiyorum.
Bunun gibi işlemleri yapıp bilgisayarımdan maksimum seviyede verim almak istiyorum.Fakat bu konularda hiç bir bilgim yok...
Nasıl yapabilirim?
Hangi programları kullanabilirim?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Win7 32-bit Ultimate,
AMD Turion X2 Dual Core Mobile RM-70 ,
3.00 GB RAM,
ATI Mobility Radeon HD 3400 Series
Hp Pavilion Laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; Windows NT 6.1; rv:2.0b3) Gecko/20100805 Firefox/4.0b3

mesut_illegal
28-08-2010, 23:51   |  #2  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

Öncelikle Ccleanerprogramı ile hdd gereksiz dosyalarını silebilir ve kayıt defterini temizleyebilirsin.
Açılışta başlayan gereksiz programları iptal ederek performasn arttırabilirsin.Program Türkçe ve kullanımı gayet kolay.
Daha sonra Auslogics Disk Defrag programı ile HDD birleştir. Önerdiğim programlar ücretsizdir.
Sisteminde gözle görülür bir şekilde hızlanma farkedeceksin.
Tabi sistem optimize için onlarca program var benim tavsiyem kullanımı kolay ve ücretsiz olduğu için bunlar.

Barış
29-08-2010, 03:27   |  #3  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

"TuneUp Utilites" ile sisteme çeki düzen verebilir sağlıklı bir optimize yapabilir.

"Windows 7 ile Manager" ile işletim sistemine has gereksiz uygulamalardan kurtulabilir.

"Advanced System Optimizer" ile kayıt defteri onarımı temizleme düzenlemede kullanabilirsiniz.

Özellikle "TuneUp Utilites" programının Turbo Mode fonksiyonu ile tek tıklama ile sistemden maximun güç almak için ayarlayabilirsiniz ;

Turbo Mode açıkken bütün görsel öğeleri kapatarak tamamen performansa yöneliyor.