Sistem Takılması

bilgifrm
15-04-2009, 12:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
143 mesaj

slm arkadaşlar.pc'm bazen takılıyor. yeni açtığımda takılmalar kasılmalar filan oluyor.oyunlarda bazen çok kısa süreli durmalar oluyor.sorun nerede??

işlemci de mi bi sorun var, yoksa hard diskten filan mı yapıyo?ya da donanımsal herhangi bir sorun mu var? Hmph

**LüTFeN HeLP Meee**

Süleyman.
15-04-2009, 12:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Daha detaylı bilgi vermelisiniz. Sistem özellikleriniz, takılma ve donmalar ne şekilde gerçekleşiyor vs... Şimdi bu kadarlık anlatımla, nerden bilelim biz?

bilgifrm
15-04-2009, 12:41   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
143 mesaj
eltahir
Daha detaylı bilgi vermelisiniz. Sistem özellikleriniz, takılma ve donmalar ne şekilde gerçekleşiyor vs... Şimdi bu kadarlık anlatımla, nerden bilelim biz?
haklısınızGözünü devirmiş
                 SİSTEMİM
Anakart    : GIGABYTE EP35C-DS3R
İşlemci    : Dual Core 1.8 GHz
Ekran Kartı: Palit HD 2600 PRO
Ram        : 2*1 GB Kingston 800 MHz
HD         : 80 GB WD

TAKILMA VE DONMALAR
pc ilk açıldığında bazen şiddetli takılmalar oluyor.power butonundan kapatmak zorunda kalıyorum.oyunlarda ani donmalar oluyor.  2. bi işlemi çok yavaş yapıyor pc'm
mesela müzik dinlerken kopyalama başlatmak çok kastırıyor pc'mi. 5 dakika sürüceğine direk 15 dakikaya çıkıyor işlem süreci. Üstelik işlemci ısısı hep 35-40 civarı gidiyor.aşırı bi ısınma da yok.
arkadaşımın pc de işlemci: P4 3.0 ram: 1 GB 400 MHz var, o pc de bile kopyalama gibi işlemlerde kasmalar olmazken bende nasıl olur merak ediyorum..
yani artık donanımsal bir problem ya da uyumsuzluk olduğunu düşünüyorum.bıktım artık bu takılmalardan. bi çare oluverin lütfen.şimdiden teşekkür ederim, kolay gelsin..

Kapalı Hesap (63969)
15-04-2009, 12:55   |  #4  
Kapalı Hesap
116 mesaj

Donanımsal Bir Sorun Olduğunu Zannetmiyorum. Sisteminde Stabilizasyon Sorunu Olabilir. Bilgisayarın Bir Çöp Yığını Altında Kalmış Olabilir, Ccleaner İsimili Pro. Kullanmanı Tavsiye Ederim Ve Virüslerle Bir Problemin Olması Muhtemel, Onun İçinde Kaspersky 9 U Kullanmanı Tavsiye Ederim. Tüm Bunların Ardından'da Diskini Güzelce Birleştir, Yani Defrag Yap Sonra Bak Bakalım Nasıl Olacak Gülümseme

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (105329) ~ 15 Nisan 2009 12:56
bilgifrm
15-04-2009, 13:17   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
143 mesaj
adrak
Donanımsal Bir Sorun Olduğunu Zannetmiyorum. Sisteminde Stabilizasyon Sorunu Olabilir. Bilgisayarın Bir Çöp Yığını Altında Kalmış Olabilir, Ccleaner İsimili Pro. Kullanmanı Tavsiye Ederim Ve Virüslerle Bir Problemin Olması Muhtemel, Onun İçinde Kaspersky 9 U Kullanmanı Tavsiye Ederim. Tüm Bunların Ardından'da Diskini Güzelce Birleştir, Yani Defrag Yap Sonra Bak Bakalım Nasıl Olacak Gülümseme
Stabilizasyon sorunu derken?? PSU nun stabil çalışması gibi bişey mi oluyor bu?Ağzı kulaklarına varıyor
ve disk birleştirme nasıl yapılır bilmiyorum.yardım eder misiniz?

Mustafa@PC
15-04-2009, 13:59   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
bilgifrm
Stabilizasyon sorunu derken?? PSU nun stabil çalışması gibi bişey mi oluyor bu?Ağzı kulaklarına varıyor
ve disk birleştirme nasıl yapılır bilmiyorum.yardım eder misiniz?
Hayır kaba tabirle windowsun şişmesi oluyor bu arkadaşın dediklerini uygula ayrıyetten donanım sürücülerini güncelle...