Sistemdeki bilgiler

butterfly79
04-03-2008, 19:45   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

Selamlar,benim merak ettiğim konu,XP'de kaydettiğimiz bilgiler,dosyalar,nette ve msn.de yaptığımız yazışmalar(ileti geçmişi kaydetmediğimiz halde) sildiğimiz bilgiler bilgisayarda,bizim bilmediğimiz bir yerde kaydoluyor mu? Yani ben birine format atması için bilgisayarımı verirsem ve oda uzman bir kişiyse,benim sildiğim,özel bilgilerimi yada sildiğim halde,kaydetmediğim halde,msn yazışmalarımı yada netteki yazışmaları bulup görebilir mi? Bunlar bilgisayarın içinde bir yere kaydoluyor mu? Birde eğer kaydoluyorsa,her formatta tamamen siliniyor mu?Format atıldıktan sonra pc tamamen temiz bir hale geliyor mu? İstediğim şey,pc'imi tanıdığım birine versem format atması için,bilgilerimi,yazışmalarımı görmesini istemem. Böyle bir şey duydum,doğru mu acaba?

frkn_ua
04-03-2008, 20:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

bilgisayara format atılsa dahi silinen veriler yardımcı programlar sayesinde geri getirilebiliyor.hard diskinizdeki bütün verileri tamamen silmek için fabrika formatı denilen yöntem kullanılmalıdır.bununla ilgili bir yazı görmüştüm ama şuan tam olarak hatırlamıyorum...

butterfly79
05-03-2008, 18:54   |  #3  
OP Üye
56 mesaj

Teşekkürler..