Sisteme PSU Önerisi ? [Adem abii :)]

berat_spider
20-12-2010, 18:32   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
72 mesaj

Arkadaşlar bir bilgisayar kurdum bizim burdan abi abiyle ve tabiki sizlerin de yardımıyla ama psu konusunda kararsız kaldım. Araştırdım biraz PSU lar üstünde yazdığı gücü vermiyormuş çoğu. YAni 550W lık bir psu nun sürekli gücü 400W mış. Aşağıdaki sistemde ekran kartına uygun bir psu buldu abi ama sizlerin de he sistem hakknda hem de psu hakknda görüşlerinizi (bilgilerinizi bu daha iyidir ilerisi için yeterlidir sürekli gücü yüksektir sorun çıkarmaz vs) söyleminizi rica ediyorum. Özellikle biraz forumda araştırdım ve Adem abinin psu konusunda geniş kapsamlı bilgiye sahip olduğunu sezdim sakın diğer hocalarım yanlış anlamasın. Herkesin görüşlerini bekliyorum ama psu hakknda Adem abi biraz daha önde benim gözlemime göre. PSU ve kasayı ayrı ayrı alınması daha iyi olur demişti hkndvc hocam bu yüzden bu şekil araştırdık ve çıktık işin içinden :) PSU ekran kartına uyumlu olması gerekiyormuş bir de burdaki abi öyle dedi ve onun da bilgileriyle ki baya bir bilgisi var sizler gibi bir pc kurduk. Ama işte özellikle PSU konusunda kararsızım başka bir psu önerirseniz ekran kartına uyumlu mudur vs aklım çok karışık yani :)
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..Saygılar..

Anakart:
Asus M4A87TD/USB3 AMD870 DDR3 2000(OC) AM3/AM2+ Anakart

İşlemci:
AMD Phenom II X6 1055T (2.8GHz,9MB,125W,AM3) Box İşlemci

Ram:
Kingston 4GB 1333MHz DDR3 HyperX Ram KHX1333C7AD3K2/4G

Ekran Kartı:
Asus Ati EAH6850 DirectCU/2DIS/1GD5 1GB 256Bit GDDR5 (DirectX 11) PCI-E 2.1 Ekran Kartı

PSU:
Cougar HEC-700TE 700W Powersupply

Kasa:
Aerocool CyborgX Çift Fanlı Mid-Tower Oyuncu Kasası (AE-CyborgX)

ADEM-KAYA
20-12-2010, 19:09   |  #2  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Diğer taraftan devam : )