sistemi taşıma

HPQ-User
19-09-2008, 12:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

recmet sormuş:
Bilgisayarımda sistemin kurulu olduğu 40gb alanda C diskinde yerim kalmadı.  sistemimi 200gb lık yeni hard diskime format atmadan taşımak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? teşekkürler
(agronis True image Programım var)

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd athilon x2 4800+
280gb hard disk
ati 512mb 3850 ekran kartı
2gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

Mehmet-
19-09-2008, 12:27   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Öncelikle yeni aldığınız hdd'ye f disk atılması gerek. Eğer daha almadıysanız alacağınız yere rica ederseniz onlar f disk atarak hdd'ye sistem yüklenebilir hale getirebilir. Bunun bir defa yapılması yeterli.
Acronis programınız varsa bu işi çok rahat halledebilirsiniz.
Acronisi ne derece biliyorsunuz bilmiyorum ama genel olarak nasıl yapmanız gerektiğini söyliyeyim ve yardımcı linkler vereyim siz takıldığınız yeri bildirin konuşmaya devam ederiz.
40 gb tın hepsini yedekleyeceksiniz sanırım. Bu yedekleme işini 4.7 gb lık dvd'lere yazılabilecek şekilde partlar halinde yapın. Sonra o partları dvd lere yakın. sonra kendinize boot cd oluşturun. Yeni hdd'yi takın. Boot cd ile sistemi başlatın. Sistem geri yükleme konutu ile ilerleyin. Yedeklenmiş dosyaların nerede olduğunu sorduğunda siz part1 dvd yi takarak gösterin. Sonra sizden part 2 yi isteyecektir. Bu şekilde yükleme işlemi yapabilirsiniz.
Acronisin nasıl kullanıldığını ve boot cd oluşturmayı öğrenmek için tıklayın: https://www.chip.com.tr/forum/Acr ... zirlama_t57217.html
Sonra nasıl partlar halinde image alınacağı hususunda: https://www.chip.com.tr/forum/Acr ... ome-v11_t72977.html burayı inceleyin. Takıldığınız yerde sorun. Dönüt sağlamaya devam ederiz. Kolay gelsin...

Son Düzenleme: Mehmet- ~ 19 Eylül 2008 12:49