Siyah ekran...

HPQ-User
18-11-2009, 11:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

arkeolog_ sormuş:
Dün( 15 Kasım 2009) saat 19 civarıydı. Arkadaşımın flash belleğinden bilgisayarıma göndermış olduğum müzik dosyasının silme işlemi başarısız oldu. Tekrar denedim yine olmadı. Kesin çözüm yani o hata göstergesinin kalkması için bilgisayarımı yeniden başlattım. Ama kaç defa denediysem her açılışta işletim sistemimi  ve mause imlecini gösteren siyah ekrandan başka birşey çıkmadı, çıkmıyor. Konuyla ilgili olabilecek,elimde derginizin ağustos sayısı vardı, çare olur umuyla ona da baktım, bulamadım:( Buna sebep bir virüs olabilir mi? Ama nasıl olur? Varsa böyle bir virüs gerçekten ilk ve büyük bir tehlike! Sadece siyah ekran başka birşey yok. Bu soruna kadar bilgisayarım nerdeyse sorunsuz çalısıyordu. Çünki çok kullanmıyordum. Format attırmak da istemiyorum. Her ne kadar değerli bilgi ve belgeler sabit diskte saklanır kuralını bilsem ve uygulasam da C sürücümde de hatırı sayılır belgelerimi saklamaktaydım( çok kullanmadiğm için birşey olmaz düşüncesiyle). Format atmadan bilgisayarımı açabilir; eski haline getirebilir miyim? Lütfen yardım edin. Anlayışınız ve yardımınız için şimdiden teşekkür eder, kolaylıklar diliyorum.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
...sanırım dört yılını doldurmak üzre, bir bilgisayar toplattım. Philips kasa ve monitor. Amd işlemcili, intel 2 core.Windows 7 işletim sistemi deneme sürümü. Umarım yanlış yazmamısımdır. Bilgisayarımın eski ve sözkonusu sorunun donanımla alakalı olmadığını ve dahi düşük bilgisayar kullanım seviyem sebebiyle, yüksek anlayış ve yardımseveliğine dayanarak söz konusu sorunu anlatmak istiyorum:

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GTB6; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

bektash
18-11-2009, 12:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Sistemde virüs mevcut. Anlatımı Biraz karışık. Sana en pratik yolunu yazayım temiz bi sistem attır. Tabi bu işlem 5dklık bir çözüm fakat anlatmaktan ziyade kafanın karışıp yanlışlıkla bilgilerini sildirmek istemem . Saygılar.