"Siz o kadar özelsiniz ki..."

CHIP Online
20-02-2013, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dev sitenin geçtiğimiz gün ardı ardına gönderdiği bu mesajlar, interneti fena karıştırdı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/siz-o-kadar-ozelsiniz-ki_38772.html

Resimlerle: Facebook'tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi...

Geçtiğimiz hafta Alexandra Watson adlı LinkedIn kullanıcısı, LinkedIn hesabından oldukça heyecan verici bir mesaj aldı. Aldığı mesajı Twitter'dan paylaşan Watson, "2012 yılında LinkedIn'in en çok ziyaret edilen profilerinden birine sahip olduğunu" duyurdu. Ancak mesajın haber niteliği taşıyan kısmı, aynı mesajı yaklaşık 20 milyon kullanıcının daha alması oldu.


Evet, dünyanın en popüler profesyonel sosyal ağı LinkedIn, geçtiğimiz hafta yaklaşık 20 milyon kullanıcısına, sitedeki elit konumlarından gurur duymalarını zira LinkedIn'in en popüler profillerinden birine sahip olduklarını müjdeleyen bir e-posta gönderdi. Ama bu sayı, mesajı alanların en popüler olmasını sağlayacak sayıdan bir hayli yüksek. Üstelik Watson dışında yaklaşık 80 bin kişi daha, aldığı bu mutlu haberi Twitter'da paylaştı. Bu yüzden Twitter, bir anda LinkedIn mesajlarıyla doldu.


Söz konusu spam mesajın ne amaçla atıldığı şimdilik bilinmiyor; siteden bir açıklama da henüz gelmiş değil. Üzücü kısım ise 20 milyon kişinin bu mesajı aldıktan sonra kendilerini özel sanmaları mı, yoksa 80 bin kişinin bunu cümle aleme duyurma ihtiyacı olduğunu düşünmesi mi? Biz karar veremedik, son kararı size bırakıyoruz...

Tüm Konu: "Siz o kadar özelsiniz ki..."

Resimlerle: Facebook'tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi...

Kaynak: www.chip.com.tr