SİZCE EVLİLİKTE BEKARET ÖNEMLİ Mİ ?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
silici06
13-01-2009, 12:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
702 mesaj

arkadaşlar lütfen iyi düşünüp polemik çıkmadan tartışıp fikir beyan ediniz konu kilitlenmesin. günümüzde sıkca tartısılan bi konu bu. bakire olmayan bi kızla evlenip mutlu olabilir misiniz? sizce evlilikte bekaret önemli mi?

Son Düzenleme: silici06 ~ 13 Ocak 2009 12:31
Mustafa Deniz
13-01-2009, 12:38   |  #2  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

Bana göre Bakirelik=Namus o yüzden çok önemlidir. kısa ve öz yazıyorum yorum sizlerindir.

Banned
13-01-2009, 12:46   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

Karşındakine göre değişir.Sevgilin ise aşk herşeyi affedebilir ama görücü usulü evlenen biri bunu kabul etmez herhalde.
     Ama benim şahsi düşüncem-ki bunu yazan adamın hayatı boyunca tek sevdiği ve uğruna canını vereceği kız bakire diil di ve onu affedip evlenme teklif etmişti-bir kızın kocasına ama sadece hayatı boyunca onun kahrını çekecek, çocuklarının babası olacak,hastalıkta sağlıkta yanında olacak kocasına ait olan bir şeyi başkasına vermesi haksızlık!
    Ama bundan daha da büyük bir haksızlık başkasını severken tamamen duygusal sebeplerle!!! bir başkasıyla evlenip o adamı yani evlendiği adamı hergün heran madden diil ama manen boynuzlamasıdır!Alkış

viking20
13-01-2009, 12:49   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Edirne'ye kadar evet,sonrasını bilemem(kişiye bağlı).

Son Düzenleme: viking20 ~ 13 Ocak 2009 14:48
bir dost
13-01-2009, 13:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

benden önce verdiyse sonrada pekala verir. bekaret önemlidir.

PcMaKeR
13-01-2009, 13:24   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Aşk maşk hikaya iki sene yaşadıkta noldu sonu hüsran oldu...

Bekaret önemli elbette. Sonra aklın eşinde kalıyor....

Mehmet-
13-01-2009, 14:15   |  #7  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Önemli

hakan1987
13-01-2009, 19:54   |  #8  
Yıllanmış Üye
360 mesaj

sevmeye gercekten inaniyorsan hic birseyin onemi yoktur

piRe_
13-01-2009, 20:29   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Ne demek bakire olmayan bir kız!?.

Önemli elbette. Hayatta paylaşılan değerler gibi, paylaşılamayacak değerler vardır. Sen istediğin gibi at oynat sonra, ne önemi var canım... Yok öyle şey.

Ama evlenip ayrılmış desen sözüm yok. Tabi bunu aklanma adına yapanları ve tv lerde boy boy izlediğimiz, çocuklarımızın malesef örnek aldıkları vesikasız! medyatiklerden bahsetmiyorum. Çünkü vesikası ile çalışanlara hakaret olur. Hiç olmazsa inkar etmiyor, vergi veriyorlar.

Kısacası arkadaşım;
Bu konu tartışılacak konu değil, sonunda kavga çıkar. Bilinen doğruların tartışılamayacağı gibi, insanın özeli bir başkasının tartışma konusu olamaz.

Soruya bak hizaya gel...
Kardeşim, senin için önemli değilse paşa gönlün bilir. Unutmaki alışmış kudurmuştan beterdir derler. Hatırlatırım. Ve ayrıca bunun tedavi edilemeyen bir hastalığıda mevcut, araştırabilirsin.

Düşündükçe sinirlerim bozuluyor... Bakire olmayan kız... Hemde kız... Demekki diktirmiş.

Tırtıl
13-01-2009, 20:39   |  #10  
Denetmen
1,579 mesaj

Erkeklerin kafalarında bir türlü oturmayan, sadece bencillikle baktıkları soru işareti:

Bütün kızlar bir kere versin, ama karım bakire olsun. Ne ala memleket.

Erkek adam yapar di mi? Kendinin yapmadığını başkasından istersen, bu neye girer? Alışmış kudurmuştan betermişmiş, lafa bak. Karına güvenmeyeceksen, neden evleneceksin. Artı çok gördük, evlendikten sonra herşeye başlayanı. Garantisi mi var... Sen yapmadıysan daha önce, ara dilediğini karşındakinde. Yaptıysan sus ve otur.

Son Düzenleme: Tırtıl ~ 13 Ocak 2009 20:48
girdap054
13-01-2009, 21:31   |  #11  
Üye
83 mesaj

ABOOOOOO bu konu beni aşar sadece uğradım vay anasını yaa arkadaşlar isterseniz bu konu kapatın haa bu işin sonu kavgayla biter sonuçta türk erkeğiğiz yakışmaz bize!!!!!!!

piRe_
13-01-2009, 21:54   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
Tırtıl
Erkeklerin kafalarında bir türlü oturmayan, sadece bencillikle baktıkları soru işareti:

Bütün kızlar bir kere versin, ama karım bakire olsun. Ne ala memleket.

Erkek adam yapar di mi? Kendinin yapmadığını başkasından istersen, bu neye girer? Alışmış kudurmuştan betermişmiş, lafa bak. Karına güvenmeyeceksen, neden evleneceksin. Artı çok gördük, evlendikten sonra herşeye başlayanı. Garantisi mi var... Sen yapmadıysan daha önce, ara dilediğini karşındakinde. Yaptıysan sus ve otur.

Ben dedim kavga çıkar diye...
Tırtıl sen önce kendi adına konuş. Henüz kudurmamış olabilirsiniz itirazım yok, dahası lafım sıradan insanlara değildi. Neden üzerinize alındınız ve sataşma gereği duydunuz anlayamadım. Şimdi siz utanmadan birde kadın erkek eşittir dersiniz. O zaman hata edersiniz.

Bir zamanlar altıma yatmak için can atan birilerini reddettiğim, gururuyla ve namusuyla oynamadığım, evlenmeden olmaz diye direttiğim insanların (gerçi biliyorum ama) beni neden terk ettiğini şimdi daha iyi anlıyorum. Demekki hata yapmışım. Boşuna dememişler deveye diken insana .iken yaranırmış.

Sizi tatmin edecekse yazayım.
Evliyim ve çocuklarım var. Eşimden Allah razı olsun, kimse eline su dökemez. Ve kendisini evlendiğimizden bu yana kimseylede aldatmadım. Tatmin oldunuzmu?

İslâm, kadınlara çok kıymet vermiş, onlara en büyük hakları tanımış, (Cennet anaların ayağı altındadır) buyurmuştur. Hiçbir din kadına bu değeri vermemiştir. (Hadîs-i şerîf-Nesâî, Ahmed bin Hanbel)
Demekki Rabbimiz bunu düşünememiş ve hata etmiş.

Bazı kuş beyinli hanımlarında anlayamadığı bu değer, sizlere bahşedilen ve üç kuruşa yada üç dakikalık zevk uğruna sattığınız o zardır.

''Bedenler bakire olsa ne olur, ruhlar fahişe olduktan sonra.''

Son Düzenleme: piRe_ ~ 13 Ocak 2009 21:56
uGuR.uK
13-01-2009, 22:06   |  #13  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

eğer erkekte kendini evleneceği kadına saklıyorsa sonuna kadar haklıdır bakire kız istemekle, ama ondan öncesinde her haltı yiyip sonra ben bakire namuslu kız isterim demek son derece saçma. bir erkek olarak ben böyle düşünüyorum. ha, bakire olması gerekmiyor diyede ne olursa olsun gibisinden bir düşüncemde yok yanlış anlaşılmasın, asıl demek istediğim olaya sadece tek taraflı değil iki cinsiyet açısından da bakmak ve dengeyi sağlamak lazım. fiziksel farklılıkların olması farklı haklar yada kısıtlamalar getirmemeli diye düşünüyorum.

edit:

piRe_

''Bedenler bakire olsa ne olur, ruhlar fahişe olduktan sonra.''
piRe, mesajını sonradan gördüm, bu son cümlen sayfalarca yazıyı bir satırda açıklamış.

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 13 Ocak 2009 22:09
Tırtıl
13-01-2009, 22:11   |  #14  
Denetmen
1,579 mesaj

Kudurmak? Cinsel ilişkiye girmek kudurmak mı? Her cinsel ilişkiye giren kudurmuş mudur? Nasıl bir kafa yapısıdır bu...

Ha, yani analar sırf bir zar için değerli, öyle mi?

Ben size sataşmadım, bu tür bir söz sarfedeceklerin gelecekleri noktanın ne olduğunu çok iyi biliyorum. Özel hayatınız beni ilgilendirmiyor. "Evlendiğinizden sonrası hayatını da sormadım". Ama evlenmeden önceki yaşantın? Hiç bir biriyle beraber olmadın? Tabii ki oldun. Hanımın peki istemeseydi sırf başka biriyle olduğundan dolayı seninle evlenmek? İyi mi olurdu? Saygı duyar mıydın bu kararına? "Ben erkeğim yaparım" mı derdin? O sende bunu aramıyorsa, senin onda "olsa da olmasada" aramaya NE HAKKIN VAR? Tabi erkeklerin tuzu kuru. Yapsada yapmasa da, yalan söyleyip geçiştirebilir böyle bir talep olsa da. Ama yukarda Allah var, biliyor kimin ne olduğunu...

Zaten yüce Allah'ın adına siz erkekler kafanıza göre karar verdiğiniz için, kadınların değeri sadece Kuran-ı Kerim'de kalıyor... Pratiğinize hiç yansımıyor. Ha, olur mu istisnalar, olur. Buna saygım sonsuz. Ama eğer SEN bir erkek olarak kendini tutamadıysan, bunu karşında aramaya hiç mi hiç hakkın yok.

Son Düzenleme: Tırtıl ~ 13 Ocak 2009 22:16
Selçuk İslamoğlu
13-01-2009, 22:25   |  #15  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Okuduklarım hiç hoşuma gitmedi. Yakışmıyor kimseye kimseyi özel hayatından veya yaşantısından dolayı yargılamak ve buna dini alet etmek veya farklı kişileri "kudurmuşlukla" iftira veya hedef göstermek. Yakışıyor mu? Yakışmıyor. Öncelikle herkesi insan olarak görelim, bir parça etle karakter tahlili yapmayalım.