Sizce Kde eskiden mi güzeldi şimdi mi güzel ?

Mustafa Can
19-07-2009, 00:55   |  #1  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

Linux işletim sistemi çekireğinin geliştiricisi Linus Torvalds, işletim sistemi altında kullandığı masaüstü yöneticisini değiştirdi. Torvalds şimdi ne kullanıyor?
Linux işletim sistemi çekirdeğinin baş mimarı ve şu anki baş geliştiricisi Linus Torvalds, günlük hayatında da elbette bir Linux çekirdeğine sahip işletim sistemi kullanıyor.

Yazılım uzmanı olması onun bir grafik ara yüze ihtiyacı olmayacağını düşündürse de, bu düşüncenin aksine kendisi zamanında sıkı bir KDE kullanıcısı olarak tanımlanıyordu. Şimdilerde ise bu kararından çark etmiş görünen Torvalds, artık GNOME masaüstü arabirimini kullanıyor.
Bu Geçiş Neden?
Tabii geçişin ne olduğundan çok neden olduğu daha önemli. KDE, çoklu ortam bakımından oldukça zengin bir masaüstü sistemi. GNOME ise aksine çok daha basit ve sade olmasıyla öne çıkıyor. Linus Torvalds ise KDE 4'te henüz olgunlaşmamış olan özellikler ve gittikçe karmaşıklaşan yapı sebebiyle artık GNOME kullandığını söylüyor. kendi nitelemesiyle KDE 4'e “tam bir felaket” diyen Torvalds'ın geçiş sebebi de bu şekilde ortaya çıkıyor. Tabii ki birçok kullanıcı için KDE 4 oldukça başarılı ve sağlam bir masaüstü sistemi olmaya devam ediyor.

kendi cevabım kde eskiden güzeldi ama artık çok kötü oldu ve kasıyor

Orjinal Konu

Son Düzenleme: Mustafa Can ~ 19 Temmuz 2009 00:58
censez41
19-07-2009, 01:05   |  #2  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

linux un enbüyük sorunu bir türlü yaygınlaşamadı ve yazılım çeşitliliği artmadı özelliklede oyunlarda bundan sonrada yaygınlaşamıyacak galiba

Selçuk İslamoğlu
19-07-2009, 03:03   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Kanımca KDE hiç bir zaman iyi olmadı. Hep Windows imitasyonu üzerinde gitti. Önceki sürümlerde 95'ten beri süre gelen başlangıç barlarından tutun, son sürümde direk renklerine kadar Vista özentisi bir sistem oldu.

Görüntüyü boşverin, stabil olduğu zamanları hatırlamıyorum bile...

black_flood
19-07-2009, 08:45   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

stabil olabilmesi için kodları tekrar sıfırdan elden geçirip yeniden yazarsalar belkide onun haricinde yeni donanımların istediklerini veremiyor veremediği gibi uyumsuzluk yaşattığı durumlarda var.

man on the moon
19-07-2009, 09:55   |  #5  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

sanırım bu konu neyin ne olduğunu pek yerinde açıklıyor.

edpresident
19-07-2009, 10:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
225 mesaj

Evet, ben de KDE ortamına alışmış değilim. Dolayısıyla Pardus'a da soğukluğum bu yüzden. Ancak yeni görüntüler güzel gibi.

Mustafa Can
20-07-2009, 03:09   |  #7  
Mustafa Can avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,248 mesaj
Alıntı: e-eyup  
sanırım bu konu neyin ne olduğunu pek yerinde açıklıyor.
belirttim
Alıntı: Mustafa Can