sizce ne olabilir?

XxXDaRKoXxX
03-01-2008, 20:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Arkadaşlar bu yazdığımı annem bile bilmiyor.Göz hastalığı mı bilmiyorum ama genellikle gökyüzüne baktığımda açık havada mikrobik canlıların gözümde oynadığını görüyorum.

Biliyorum bakteriler görünmez çünkü iğrenin ucundan bile küçük büyüklükte.

Sizce ben manyak mıyım yoksa doktora mı gitmeliyim?

Papatyasever
03-01-2008, 22:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Endişelecek bişey yokBeğendim Öncelikle manyak değilsin çünkü gördüğün gerçekten küçük mikrobik canlılar(daha doğrusu cansızlar). Doktora gitmene gerek yok çünkü bu gayet normal. Vücumuzun bir çok bölgesinde zararsız küçücük mikroorganizmalar barınmaktadır. Gökyüzüne bakınca çoğu ölü olan bu mikroorganizmaları görüyorsun. Çok küçük olmalarına rağmen onları görebilme sebebin ise göz merceğine çok yakın olmaları. Onlara alışsan iyi edersin, peşini bırakacaklarını sanmamKahkahaKahkaha

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 03 Ocak 2008 22:02
jeomania
03-01-2008, 22:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

aynısı bende de oluyordu. biraz da bulanıklık vardı. doktora gittim astigmat var demişti. gözlük yazdı tabi çok az kullandım sadece kitap okurken tv izlerken vs. sonra kendi kendine geçti. sebep ise maçlarda yüze sert yumruk aldığımdan oluyormuş. gözün saydam kısmının ovalliği bozuluyormuş. gerçi o zaman minikler boksta dövüşüyordum şimdi ise dayak yiye yiye atmasını öğrendik :)

XxXDaRKoXxX
03-01-2008, 22:23   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
jeomania
aynısı bende de oluyordu. biraz da bulanıklık vardı. doktora gittim astigmat var demişti. gözlük yazdı tabi çok az kullandım sadece kitap okurken tv izlerken vs. sonra kendi kendine geçti. sebep ise maçlarda yüze sert yumruk aldığımdan oluyormuş. gözün saydam kısmının ovalliği bozuluyormuş. gerçi o zaman minikler boksta dövüşüyordum şimdi ise dayak yiye yiye atmasını öğrendik :)
benimde yüzüme az gelmedi de astigmat ilk defa duydum....

Şimdi araştırdım bende bulanık değil sadece cisimler var sanki yuvarlak yuvarlak 5 dizi böyle gözüm önünde oynuyo yoksa Allah'a şükür o bakışlarda kartal gibiyim Kahkaha

Son Düzenleme: XxXDaRKoXxX ~ 03 Ocak 2008 22:25
uGuR.uK
03-01-2008, 22:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

walla bende bulanıklık, astigmat vs. hicbi sorun yok ama sizdeki gibi cok ufak seylerden goruodum, hala goruorum ama pek takmadım. kotu bisi deil, hatta iyi bisi bile sayılabilir bi sorun yok ama cok ufacık seyleri bile gorebilcek kadar iyi gozlerGöz kırpma

jeomania
03-01-2008, 23:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
XxXDaRKoXxX
benimde yüzüme az gelmedi de astigmat ilk defa duydum....
eldivenle yemen lazım..çıplak el değil
sokak kavgası değil bu ringde suratına yumruk indikçe eldivenin çıkardığı sesleri duyman lazım. yarattığı basıncı gözlerinde hissetmen lazım.. yerine tam oturduğu çıkardığı sesten anlaşılan yumruklar vardır. onları gözünün üstünde hisset anlarsın... maçtan iniyorsun ve uyumadan kendine gelemiyorsun. gözler yuvarlaklığı bozulduğu için fizikteki optik kuralları gereği netlik de bozuluyor. zor geçen bir maç sonrası uzun süre bulanık görüyorsun o nedenle

Z1mBaBwE
03-01-2008, 23:14   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

arada sırada bende görüryorum o yaramazları KahkahaKahkahaKahkaha

jeomania
03-01-2008, 23:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

monitore fazla bakıncada oluyor olabilir :)

erci_yes
04-01-2008, 11:04   |  #9  
erci_yes avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj

Bunun sebebi gözün arka tarafında (gözün içinde) bulunan sıvının bazı yerlerde yoğunlaşmasıdır. (bendede miyop, astigmat ve senin bahsettiğin mikroorganizmalardan Dil çıkarıyor var araştırdım nedeni buymuş).

viking20
04-01-2008, 12:23   |  #10  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

aynı sorun ben de yıllardır var hatta hareketli oluyorlar sağa sola fakat hiç takmadım,ama kesinlikle bir göz dr. na gitmek gerekir çünkü göz içi basıncı Glokom ile bağlantılı da olma olasılığı var işte o durumda en önemlisi dr. a erken gitmekte yatıyor.Glokomda geriye dönüş yok bildiğiniz gibi ancak tesbit edilen seviyede durdurulabiliyor(o her neyse).Ben her 6 ay veya hiç değilse senede bir kez göz dr. a giderim,ihmal edilmemeli.

XxXDaRKoXxX
04-01-2008, 13:48   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

bende az sonra gideceğim bakalım sonuç ne olacak....

Zaten dinlendirici gözlük almak istiyordum hiç bir şey yoksa dinlendirici gözlük alırım:)