Sky star 2

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Eyüp Korkusuz
19-11-2004, 14:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,077 mesaj

Arkadaşlar benim

p4 2.4 işlemci
gigabyte board
ati radeon 9550
256 ddr ram
olan bi makinem var. Geçen internette dolaşırken bu SS2 olayını okudum daha önce bilmediğim için bu şifreli kanalları çözme olayı ilgimi çekti. Şimdi bende ss2 almak istiyorum nasıl olur neler gerekli iyi bi TV kartı hangisidir görüntü kalitesine neler etki eder bunlar kafama takıldı bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar veya MSN i olan arkadaşlar varsa .com beni eklesinler oradada kafama takılanları sorabilirim. Şimdiden teşekkürler...

Son Düzenleme: Eyüp Korkusuz ~ 14 Haziran 2005 10:48
sp
25-11-2004, 00:09   |  #2  
Yeni Üye
30 mesaj

ss2 rahat calıstırırsın bir iki program var..Forum ları dolasırsan rahat bulabilirsin mesala Progdvb gibi ...bide plubin eklemen lazım tabiki...goruntu kalitesine ...monitor +ekrankartı+mpeg2+mpeg4decoder codec (intervide+cyberlink)+işlemcin iyi...1024 yer herhalde...
ss2 kullanıyorum iyi su ana kadar...4.2.3 suruculerini yuklemen lazım...

maxim
28-11-2004, 23:20   |  #3  
Üye
56 mesaj

sistemin fena degil dostum. bu tv karti oldukca yararli. iyi karta gelince, piyasada tavsiye edebilecegim iki kart var, skyvision ve skystar2. ikisi de iyidir, ama ben bi iki seyden dolayi skyvisionu tercih ettim. en onemlisi standart kumandasi olmasi ve turkiyede elektrik akimi ve alt yapisi dusunulerek hazirlanmis oldugu soyleniyodu. fiyati da guzel. nerden aldigimi soylemem dogru olurmu bu forumda bilmiyorum. skyvision twinhan diye bi firmanin karti, ben o firmaya guvendigim ve bildigim icin tereddut etmedim, oldukca iyi. ama ss2 de technisat diye bi firmanin, o da iyi bi firmadir diyebilirim. programlara gelince bissuru program var, heryerden kolaylikla edinebilecegin, mesela progdvb, altdvb, mytheatre falan. ama en gozdesi progdvb. herseyi cozmen mumkun bu tv kartlariyla... ayrica tabi baska ozellikleri ve en onemlisi ilgiliysen, uydu interneti saglama ozelligi falan var... arastir sitelerine falan gir derim. skyvision icin www.skyvisiontv.com (turkce) ss2 icin www.technisat.com du galiba...

maxim
29-11-2004, 21:03   |  #4  
Üye
56 mesaj

eyup kork arkadaşım kanalları çözebileceğin bi programı kartla birlikte satarmı hiç adam... yasal diil biliyosun. tabi bu arada çanak anteninin olması gerektiğini biliyosundur. neyse, al bi kart, her yerden bulursun bu çözücü programları... yardımcı olurum ben sana. burası forum, herkes yardımcı olur.

maxim
30-11-2004, 14:15   |  #5  
Üye
56 mesaj

tabiki kardeşim. bu arada bi fiyat araştırması yaptım,ss2 85$+KDV civarı, skyvision 62$+KDV ye inmis... kararını bunu bilerek verdiysen ok, ama ben skyvision'ı öneririm...

maxim
01-12-2004, 17:50   |  #6  
Üye
56 mesaj

kardeşim genelde büyük uçurumlar yok aralarında. dediğim gibi ikiside iyi kartlar, ama birincisi skyvision ın standart usb uzaktan kumandası var. ikincisi elektrik akım değişimlerine daha dayanıklıymış. üçüncüsü twinhan şirketinin türkiyeye özel ürettiği bi kart. türkiyede bi firmayla ortak çalışmalar yapılarak üretilmiş. bi de en önemli fark fiyatı. çanak olayına gelince, istediğin kadar çanak bağlayabilirsin. ama motorlu tek bir çanak daha iyi olur bence. kart motorlu çanakları destekliyo. eyer internet de kullancaksan canakların birini eutelsat w3'e yönlendirmelisin. kolay gelsin dostum...

tnec
04-12-2004, 12:44   |  #7  
Taze Üye
18 mesaj

EYER SKystar2 TV kartı alamak ısteyenler varsa bende ala bılırller suankı fıyatı KDV'Lİ 80 USD ALmaka isteyen arkadaslara bırazcık yardımcı ola bılırım elımdekı kartların sıfır kutusunda ve garantili vede faturasını kesıcem bana ulasmak isteyenler. mail ata bilir... senurk5@hotmail.com

maxim
05-12-2004, 17:00   |  #8  
Üye
56 mesaj

vaay, kardeş yolunu bulmuşsun vallaa... :)

maxim
05-12-2004, 17:02   |  #9  
Üye
56 mesaj

yakında chip reklam parası kescek senden hehe.

güneykarasu
06-12-2004, 17:54   |  #10  
Taze Üye
4 mesaj

ben bir dijital tv kartı alacağım arkadaşlar. büyük ihtimalle skyvison alacağım. ama adanadayım. nereden edinebilirim bana yardımcı olurmusunuz? birde daha sonra şu şifreli kanllar nasıl çözülür anlatırmısınız? bu forumda anlatmamış kimse.

maxim
06-12-2004, 18:29   |  #11  
Üye
56 mesaj

ben skyvision'ı aldığım yeri bile söylemedim reklam olur diye, neyse... eyüp birader sen al, gerisi kolay. güney kardeşim ben sana icq'dan ulaşır alabileceğin firmaları söylerim. bu arada iyi seçim kardeş. tnec, hayırlı işler :)

maxim
13-12-2004, 11:44   |  #12  
Üye
56 mesaj

evet kardeş. doğru seçim derim. www.skyvisiontv.com u bi gez, online destek chat hattında sana her konuda yardımcı olurlar. ayrıca forumları da var. bi üye ol, faydalı olur sana. bende tabi yardımcı olurum her konuda.

maxim
14-12-2004, 17:21   |  #13  
Üye
56 mesaj

eyüp korka kardeş biz bunun için burdayız. sen bi al bitane skyvision, ben seni usta yaparım merak etme... rezil etmeyiz arkadaşlarına seni...

kemisoft
25-12-2004, 18:05   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaslar ben bu mesaji afrikadan atiyorum. simdi orada turk kanallarini izlemek icin tek bir alternatif var o da telstar 10 adli uydu. o uydu uzerinde kanal d, ntv, kanal 7 , atv falan filan var fakat bunlarla birlik te show tvg ve lig tv de var. fakat bunlar sifreli. show ve lig tv sifreli. ubiworld diye avustralya da hizmet veren bir digital yayin paketi sunuyor bu hizmeti, diger turk kanllari ile birlikte. uydunun uzerindeki kanallar icin http://www.lyngsat.com/t10.html adresine bakabilirsiniz. Benim sorum lig tv ve show tv icin video encryption kisminda MDS diye bir sifreleme sistemi yazmislar. simdi ben bir skystar ya da skyvision veyahut normal next 8000 dreambox gibi bir uydu alicisi alsam bu kanallari sifresiz seyredebilir miyim. internette mds ile alakali arastirma yaptim fakat bir sey bulamadim. bununla birlikte ben herhangi bir receiver ya da kart alip sifresiz trk kanallari da seyredebilirim ama yarin oburgun ubiworld onlara da sifre koyarsa ki koyacagini duyurmus gene ortada kalmis olacam. YARDIMLARINIZI GERCEKTEN COK IHTIYACIM VAR. SIMDIDEN COK TESEKKURLER.

maxim
26-12-2004, 03:20   |  #15  
Üye
56 mesaj

ustacım şimdi eğer alırsan bir dvb-s yani skyvision yada ss2 bi ton türk kanal izleyebilirsin çanakların doğrultusuna bağlı olarak. afrikadaki olay ne kadar farklı ya da telstar10 uydusu kaç kanal ve neler veriyo bilmiyorum, ama birincisi show tv tamamdır. şu ara bi söylenti mevcut, dijital yayından çıkacak diye ama showun dijital yayını bırakması mümkün diil, en fazla yeni bi paketle geri döner derim. lig tv ise dvb-s kartlarda çözdüğünü söyleyen var ama ben pek inanmıyorum, artı bu konuyu burada konuşmak ne derece doğru bilmiyorum. çünkü yerel platform şifreleri konusu hassas bi konu. ben receiver değil de skyvision almanı öneririm. çünkü şifreler için yada başka bişey için ihtiyacın olabilecek bütün yan yazılımları internetten temin etmen mümkün. receiverda ise biraz farklı. şifre kırma konusunda çok endişen olmasın, kırılamayan çok az kanal var, onlarda eli kulağında kırılır, sürekli çalışmalar var...

bilalarabaci
28-12-2004, 12:52   |  #16  
Taze Üye
4 mesaj

Selamlar,

Skystar 2'nin iki farklı adreste fiyatları mevcut. Birincisi 2.6C vesiyonu 71$+KDV. İkincisi ise 2.6D (yeni) versiyonu oda 75$+KDV'dir bilginize sunarım.

1.) http://www.gold.com.tr/SelectPro ... TEGORY=TV%20Kartları%20ve%20Görüntü%20Ürünleri

2.) http://www.bascuda.com/Bascuda.a ... 7&aType=productList

Ayrıca;

• Kartı tam verim ile kullanabilmeniz için bilgisayarınızda bulunması gereken donanım şu şekildedir;
• Data alımları için min. Pentium III 500Mhz işlemci,
• Tv yayınları için min. Pentium III 700Mhz işlemci,
• 128 Mb. RAM,
• HDD üzerinde 30 Mb. boş alan,
• 2D grafik kartı (3D ve 8 Mb Ram tercih edilir),
• Ses kartı,
• Data istemleri için mevcut internet bağlantısı...  

Peki bu yazıyı niye mi yazdım? Cevabı; bazıları 80$ istiyorda o yüzden, tüketici bilinçlensin diye.

Saygılar

bilalarabaci
28-12-2004, 12:58   |  #17  
Taze Üye
4 mesaj

80$ isteyen arkadaşta KDV dahilmiş. Herkesten özür diliyorum.

kurbaga
31-12-2004, 01:42   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

Herkese selamlar,

Bilgili arkadaşlara bi sorum olacak..
Laptop+Projeksiyon+Perde üçlüsünün yanına external bir cihaz almayı düşünüyorum.

Forumu okudum.anladıım kadarıyla dijital uydu kartları uydu bağlantısıyla tv izlenmesini sağlıyor. bilmediğim için soruyorum. Mesela bu kartı aldıım da illegal de olsa futbol maçlarını izleyebiliyormuyuz. :) (yada dijitürk kanallarını falam)

neyse öyle olduğunu varsayıp size bazı şeyler sormak istiyorum.
1. External bir tv kartı + Kablo yayın
2. PCMCI bir tv kartı + Kablo Yayın
3. Dijital bir uydu kartı + Uydu yayın ( ki sanırım uydu anteni de almam gerekecek :( )

seçeneklerinden hangisini öneririsiniz.

Tercihlerim
Yüksek görüntü kalitesi
Taşınabilirliği kolay
usb 2.0

şey bide uydu anteni pahalı bişii mi?

TuNaHaN
04-01-2005, 22:20   |  #19  
Taze Üye
8 mesaj

arkadaşalr s1 kapsamındaki yayınları alamıyorum turksatta (star filan yenitv) gibi 90cm canak var ss2 de mi sorunum var yoksa mı almıyo anlayan varsa bi baksa

wgun
05-01-2005, 21:31   |  #20  
Taze Üye
2 mesaj

merhaba
skystar 2 aldım ve tv uydu anten kablosununa bagladım progdvb yükledim ama sadece 7 kanal 12 radyo çekiyor televizyonda ise 50 yakın kanal var işin içinden çıkamadım.
yardım ederseniz sevinirim

theironman
06-01-2005, 12:16   |  #21  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

doğru

maxim
07-01-2005, 20:42   |  #22  
Üye
56 mesaj

ama iki konu altta skystar diye bi konu varken yeni bi skystar diye konu açmanın bi manası da yok... gereksiz konu fazlalığına gerek yok bence. yani iki arkadaş ta ss2 ile sorun yaşıyo, konu başlığının adı da skystar 2. o zaman buraya yazmalarında sorun yok... ha illa yazcaksanız en azından aynı konunun adını kullanmayın, biraz daha özel başlık yazın...

theironman
07-01-2005, 20:46   |  #23  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

doğru bir saptama, katılıyorum