Soluksuz okuyacağınız hikaye: Şöhret olmak!

CHIP Online
22-01-2010, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bu makalede donanımdan ya da ceplerden bahsetmeyeceğiz; çok ilginç bir şöhret öyküsü anlatacağız...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/solu ... et-olmak_17707.html

Resimlerle: YouTube işte burada çalışıyor...

Bir gün herkes ünlü olacak... Sahi bu sözün doğruluğu her geçen gün biraz daha mı artıyor? Gelişen teknolojiye ve dolayısıyla internetin sunduğu sayısız imkana baktığımızda bu sözün aslında pek de asparagas olmadığını anlıyoruz.

Örneğin şu an ekranlarda boy gösteren bir programda insanlar yeteneklerini ve hünerlerini sergilerken, bir yandan da şöhret dünyasının kapılarını ardına kadar açmak istiyor. Ancak jüri oylarının yetmediği durumlarda bu yarışmaya katılanların şöhret hayalleri bir anda suya düşüyor. Ancak internet gerçeği varken yarışma kimin umrunda!

Örneğin YouTube'ta yayınlanan videoları bir düşünün. Hiç tanımadığınız alelade bir insanın çarpıcı bir hareketi nedeniyle YouTube'ta milyonlarca kez tıklandığını sıkça işitiyoruz. Kimi zaman biz de bu videoları seyrederken, bazıları var ki dünya çapında milyonlarca internet kullanıcısını çekmeyi başararak şöhret dünyasına adım atabiliyorlar.

Bu makalemizde size yazılımlardan, donanımlardan veya virüslerden bahsetmeyeceğiz. Bunun yerine ünlü bir Rock grubunun yükseliş hikayesini bizden dinleyeceksiniz. Ancak Rock grubunun yükselişinden bize ne diyenleriniz olabilir. Bu şekilde düşünen okurlarımıza şunu hatırlatmak isteriz: Bu Rock grubu varlığını tamamen internete borçlu. Nasıl mı? Okuyun, internet üzerinden nasıl şöhret olunuyormuş siz de öğrenin. Bakarsınız bir gün bu okuduklarınız işinize yarayabilir!


Tüm konu: Soluksuz okuyacağınız hikaye: Şöhret olmak!

Resimlerle: YouTube işte burada çalışıyor...


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Moore ve Grant'ın söylediklerine katılıyor musunuz? Sizce şöhret olmak için internet büyük bir fırsat mı?