Son uyarı rootları kaldırın (sony)

Kapalı Hesap (153334)
25-08-2012, 12:32   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

beyler xperia serisi için 1 hafta veya daha fazla bir süre içinde 4.0.4 güncellemesi geliyor.Bu yüzden 4.0.3 kullanıcıları rootlanmış telefonlarının rootunu kaldırıp "sony pc companion" ile onarı seçip 4.0.3 güncellemesinden sonkez root kaldırıcaklardır. 4.03 deyken root kaldırılmaz onarılmaz ise telefononuzun açılmama yada brick olma ihtimali var.Benim tavsiyem  telefonu onarıp üzerine 4.04 yüklemeniz daha sonra yine root olursunuz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 25 Ağustos 2012 12:33
Kapalı Hesap (153334) bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Gürkan
26-08-2012, 17:10   |  #2  
Gürkan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
403 mesaj

Yeni güncellemeyi merakla bekliyoruz.. 

Hazır konu açılmışken yaşadığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum.. Android tecrübem daha yeni ve bu sebepten dolayıda bu işletim sistemine daha acemiyim diyebiliriz.. Bu konuda sizler gibi tecrübeli ve bilgili arkadaşların yardımcı olabileceğini düşünüyorum..  

Sony Xperia Arc S telefona sahibim.. Android 4.0 güncellemesi çıkmadan önce Google Play'den bazı uygulamalar indirmiştim ve bunlarıda hafıza kartıma yüklemeştim.. Daha sonra telefonumu Andorid 4.0.3 sürümüne güncelledim.. Ne olduysa bundan sonra oldu.. Hafıza kartımdaki uygulamaların bazıları telefon hafızasına geçmişti.. Ve bunları tekrar hafıza kartıma taşımama izin vermiyor.. Çoğu uygulama telefonun hafızasına geçtiği için hafızada yer kalmadı diyor ve bu yüzden artık Google Play'dan uygulama indiremez oldum.. Uygulamaları telefonun hafızasına yüklüyor ve bunları hafıza kartına taşıyamıyorum.. Hafıza kartımda ise 5 GB yer var ama öylece duruyor.. Nette biraz araştırdım telefonu rootlayın her uygulamayı hafıza kartına taşıyabilirsiniz yazıyor ama bende root yapmak istemiyorum.. Bunu başka bir çaresi olmalı.. Bence Android'in en büyük sorunu bu.. Biran önce Google buna bir çare bulmalı.. Yeni bir güncelleme ile bu sorun çözülürmü bilemiyorum..

Root dışında sizlerin önereceği bir çözüm var mı?..

Kapalı Hesap (153334)
27-08-2012, 17:55   |  #3  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

yeniden güncelle Sony PC Companion gir telefonunu tak usb hata ayıklama ve diğer modları aktive et daha sonra Sony PC Companion dan onarı seç.Onarınca düzelir.

Gürkan
28-08-2012, 13:42   |  #4  
Gürkan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
403 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
yeniden güncelle Sony PC Companion gir telefonunu tak usb hata ayıklama ve diğer modları aktive et daha sonra Sony PC Companion dan onarı seç.Onarınca düzelir.

Ne yazık ki olmadı.. :( Dediğinizi yaptım telefon onarıldı ve tekrar güncellendi.. Telefonun hafızasındaki tüm uygulamalar silindi.. Hatta hafıza kartınıda tamamen sildim.. Şimdi Google Play'den tekrar uygulamalarımı indiriyorum ama gene bazıları direkt telefonun hafızasına kuruluyor ve hafıza kartına taşınmıyor.. Sadece bazılarını hafıza kartına taşıyabiliyorum.. 

Deli olacağım.. Böyle bir sorun olacağını bilseydim Android bir telefon almazdım yada kendi hafızası çok yüksek bir telefon alırdım.. Hafıza kartım var ama işe yaramıyor.. Uygulamalar hafıza kartına taşınmıyor..

Başka bir çözüm bilen varsa lütfen yazsın..

Son Düzenleme: Gürkan ~ 28 Ağustos 2012 13:52