Sonunda bebek kamerasını da hack'lediler!

CHIP Online
18-08-2013, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bu haberi okuduğunuzda, "bu da hack'lenir mi?" diyeceğinizden eminiz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/son ... -lediler_42108.html

Resimlerle: Hacker'ların son numaraları

Pek çok elektronik cihaz bir şifreyle korunuyor; ancak bazen belirlenen kolay şifreler nedeniyle güvenlik açıkları kalabiliyor. Bu açık kapılar da elbette hackerlar tarafından içeri sızmak için rahatlıkla kullanılabiliyor. Her gün farklı birine şahit olduğumuz hack haberlerine bir yenisi de ABD'den geldi. Ancak bu kez durum biraz "hassas..."


Özellikle çocuk sahiplerini yakından ilgilendiren bu olayda, bebek monitörü kullanan bir aile hacker mağduru oldu. Evde oldukları sırada bebek monitöründen ilginç sesler geldiğini duyan çift, çocuklarının olduğu odaya gittiklerinde ilginç bir durumla karşı karşıya kaldılar. Monitörün üzerindeki telsizden çocuklarına küfür edildiğine şahit olan çift, hızla odaya girdiğinde ise kameranın aniden kendilerine döndüğünü görüp dehşete kapılmış ve refleksle cihazı fişten hemen çekmiş.


Olayın ardından cihazlarının hack'lendiğini anlayan çift, özellikle kamera gibi mahremiyete giren elektronik cihazların güvenliğine büyük önem vermeleri gerektiğini zor yoldan da olsa anlamış gibi görünüyor. Eğer siz de hackerlar tarafından saldırıya uğramak istemiyorsanız, mutlaka elektronik cihazlarınızın güvenlik ayarlarına gereken önemi verin...

Tüm Konu: Sonunda bebek kamerasını da hack'lediler!

Resimlerle: Hacker'ların son numaraları

Kaynak: www.chip.com.tr