Sonunda bozdum!

Arturo-Bandini
14-05-2010, 22:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

İntel core2 duo p7350 2.00ghz işlemci,ati hd4650 1 gb ekran kartı,4 gb ram,320 gb hdd(samsung R-522)
Vista home basic sp2 32 bit

Yaklaşık 1-2 aydır işletim sistemim çoğu kez %100 ü görüyordu.Düzeltmek için yapmadığım kalmadı.Denemediğim casus temizleme programı kalmadı hiçbiri birşey bulamadı.En sonunda advanced system care free yi yükleyip işletim sistemini biraz rahatlatmak adına bilgisayarda tarama yaparak baştan aşağı temizlettim(kayıt defteride dahil)  fakat sonra mozilla firefox ve internet explorer a girememeye başladım internet bağlantısınında gittiğini gördüm ve bir seferde dosya sistemi hatası aldım.Bilgisayarımı yeniden başlatayim belki düzelir dedim fakat bilgisayarımı yeniden de başlatamadım ayrıca kapatamadımda.Kapata basınca hiçbir şey olmamış sanki ben hiç kapata basmamışım gibi oluyor.Fakat masaüstünde çoğu dosyayı açabiliyorum, bilgisayar kitlenmiyor.Daha sonra Ad-Aware yi güncelleştirme adına eski versiyonunu sildim ve yenisini yüklemek istediğimde windows installer hatası ve eski versiyonu kaldıramadığım uyarısı aldım bu yüzden yenisini yükleyemiyormuşum.Sonra eski versiyonu regedit ten kaldırdım fakat windows installer hatası vermeye devam etti.Bende hizmetlere gidip windows installer a bakayim dedim fakat hizmetlerde windows installer yok!sistem geri yüklemeyi çalıştırdım fakat oda çalışmadı,tekrar bastım "sistem geri yükleme zaten çalışıyor" tarzında bir uyarı aldım,görev yöneticisinden işlemlere gittiğimde firefoxun da, sistem geri yüklemenin de (rstrui.exe) çalıştığını gördüm. Blgisayarı açma kapama düğmesinden kapatıp, güvenli modda tekrar açıp, öyle kapatabiliyorum ancak.başka türlü kapanmıyor. Ayrıca güvenli moddayken bilgisayarda herhangi bir hata olmuyor firefoxda açılıyor explorer da.

Sonuç olarak advanced system care in bazı önemli dosyaları silmiş olabileceğini düşünüyorum.Bilgisayarda internete giremiyorum bazı dosya ve programları açamıyorum veya yükleyemiyorum. format atmadan bilgisayarımı eski haline getirmem gerekiyor.yardımcı olmak isteyen arkadaşlara sorunumu dahat detaylı bir şekilde anlatabilirim.Ufacık bir yardımınız bile dokunsa çok makbule geçer şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: Arturo-Bandini ~ 14 Mayıs 2010 22:09
Mert_06
14-05-2010, 22:22   |  #2  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

ben de pc yi ilk aldığımda advanced sistem care yi yüklemiştim. Galiba önemli bir dosyayı silmiş pc kendiliğnden res atıyor ve bazı oyunlar düzgün çalışmıyordu. Sana önerilerim şunlar: önce advanced system care yi kaldır. Pc ye res at. sonra sistem geri yüklemeyi aç ve en eski geri yükleme noktasını seç. Sistem geri yükleme pc açıkken çalışmıyorsa pc yi güvenli modda başlatıp aç. Sistem geri yüklendikten sonra, C sürücüsüne sağ tıkla. Araçlar ı aç. Hata denetiminden şimdi denetleyi tıkla. İki seçeneği de işaretle ve denetle. Windows kullanıldığı sırada denetlenemez uyarısı çıkar sen de bu durumda disk denetimini zamanlaya tıkla. Pc ye res at. Denetlme başlamazsa 1 kez daha res atman gerekebilir. Bunlar işe yaramazsa format atman da gerekebilir. Eğer format atarsan bir daha advanced system care yi ve bilmediğin 3. parti hızlandırma yazılımlarını kullanma. Disk temizlemeyi kullan daha iyidir. Ayrıca ccleaner da iyi. Bu arada disk denetimi uzun sürebilir

Arturo-Bandini
14-05-2010, 22:24   |  #3  
OP Yeni Üye
26 mesaj

Sorularım;
firefox ve internet exploreri nasıl eski haline getirebilirim?(ki sorunun bunlardan kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü hiçbir tarayıcı açılmıyor ayrıca ağ bağlantılarıma da giremiyorum ve internet bağlantısı yok)
Bilgisayar Windows Installer sorunundan bu hale gelmiş olabilir mi?
Ağ bağlantılarım açılmıyor,sistem geri yükleme açılmıyor bunları nasıl açabiliriz?( Arka planda çalışıyorlar ama rstrui.exe,firefox.exe hepsi arka planda çalışıyor)
Bilgisayarımı kapatamıyorum ve yeniden başlatamıyorum.Nasıl eski haline getirebilirim?
Güvenli mod da çalışırken bilgisayarda hiçbir sorun olmamasını neye bağlıyorsunuz?

Arturo-Bandini
14-05-2010, 22:27   |  #4  
OP Yeni Üye
26 mesaj
Alıntı: -Mert06  
ben de pc yi ilk aldığımda advanced sistem care yi yüklemiştim. Galiba önemli bir dosyayı silmiş pc kendiliğnden res atıyor ve bazı oyunlar düzgün çalışmıyordu. Sana önerilerim şunlar: önce advanced system care yi kaldır. Pc ye res at. sonra sistem geri yüklemeyi aç ve en eski geri yükleme noktasını seç. Sistem geri yükleme pc açıkken çalışmıyorsa pc yi güvenli modda başlatıp aç. Sistem geri yüklendikten sonra, C sürücüsüne sağ tıkla. Araçlar ı aç. Hata denetiminden şimdi denetleyi tıkla. İki seçeneği de işaretle ve denetle. Windows kullanıldığı sırada denetlenemez uyarısı çıkar sen de bu durumda disk denetimini zamanlaya tıkla. Pc ye res at. Denetlme başlamazsa 1 kez daha res atman gerekebilir. Bunlar işe yaramazsa format atman da gerekebilir. Eğer format atarsan bir daha advanced system care yi ve bilmediğin 3. parti hızlandırma yazılımlarını kullanma. Disk temizlemeyi kullan daha iyidir. Ayrıca ccleaner da iyi. Bu arada disk denetimi uzun sü
Teşekkürler dediklerinizi şimdi deniyeceğim.

Arturo-Bandini
14-05-2010, 22:33   |  #5  
OP Yeni Üye
26 mesaj

hayır hiçbir sorunum olmuyor bilgisayar eskisi gibi çalışıyor.ayrıca zaten program ekle kaldır yada bilgisyar reset gibi işlemleri sadece güvenli modda yapabiliyorum.

Mert_06
14-05-2010, 22:34   |  #6  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
1,082 mesaj

Bu arada en eski geri yükleme noktası 'önerilen geri yükleme noktası değildir' sen alt taraftan farklı bir geri yükleme noktasını işaretle ve en alttakini seç

Arturo-Bandini
14-05-2010, 22:38   |  #7  
OP Yeni Üye
26 mesaj

evet dediğiniz gibi yaptım şu an geri yükleme işlemi sürüyor.

Arturo-Bandini
14-05-2010, 22:46   |  #8  
OP Yeni Üye
26 mesaj

Hata denetimi kısmına kadar geldim.Şu an bilgisayar hata denetimi yapıyor.

Mert_06
14-05-2010, 22:49   |  #9  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
1,082 mesaj

bu maalesef biraz uzun sürebiliyor

Arturo-Bandini
14-05-2010, 22:58   |  #10  
OP Yeni Üye
26 mesaj

Evet henüz %40 ı tamamlanabildi ama sorunum büyük ölçüde çözüldü gibi duruyor çok teşekkür ederim.Hata denetimi yapmadan önce firefox vb tarayıcılarıda açabildiğimi gördüm yani bilgisayarım tam olarak bozulmadan önceki tarihe geri döndü gibi duruyor.umarım bu saatten sonra bi problem olmaz.Gülümseme

Mert_06
14-05-2010, 23:04   |  #11  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
1,082 mesaj

Önemli değil yararım dokunduysa sevindim. Başka bir pcden yazıosun galiba. Pc hata denetimi yaparken.

Arturo-Bandini
14-05-2010, 23:07   |  #12  
OP Yeni Üye
26 mesaj

Evet arkadaşımın pc sinden yazıyorum. benim pc yanımda hata denetimi yapıyor.GülümsemeBu arada hata denetimi yaklaşık ne kadar sürüyor %40 a kadar hızlı gelmişi ama yaklaşık yarım saattir yüzdelik kısım ilerlemiyor.2-3 saati bulur mu acaba? harddiskin boyutuna göreyse harddiskim 320 gb.

Son Düzenleme: Arturo-Bandini ~ 14 Mayıs 2010 23:12
Mert_06
14-05-2010, 23:16   |  #13  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
1,082 mesaj

disk denetimi başladığı saatten itibaren 1,5-2 saati bulabilir. ('bozuk bölümleri tarayıp düzelt' i de işaretlediğin için).

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 14 Mayıs 2010 23:35
layra41
14-05-2010, 23:49   |  #14  
Yıllanmış Üye
725 mesaj

sonunda bozdum aferin anam başlığa bak bende kafayı bozdum neyi bozdun nasıl bozdun :)

Arturo-Bandini
15-05-2010, 00:20   |  #15  
OP Yeni Üye
26 mesaj

yeminimi bozdum...neyi bozucam pc yi bozdum ama sağolasın Mert arkadaş yardım etti de kurtardık. ;)

Son Düzenleme: Arturo-Bandini ~ 15 Mayıs 2010 02:57
Arturo-Bandini
15-05-2010, 20:01   |  #16  
OP Yeni Üye
26 mesaj

Program çok iyi bir program ama o yönden eksik gibi.Peki kullanan arkadaşlar nasıl kullanıyor?Bu programla bilgisayarıma bakım yaptıktan sonra hiç bir problemim kalmamıştı ki işte dediğim problem çıktı.Peki bu programı daha güvenilir şekilde kullanamaz mıyım?Örneğin kayıt defteri temizliği yaptırmasam yada benzeri temizlikler yaptırmasam da sadece belli başlı temizlikleri yaptırsam yine aynı sorun olur mu acaba?

musty_cetin
07-11-2010, 00:08   |  #17  
Taze Üye
4 mesaj

s.a mi,llet ben adv.system care kurduumda pc m dvd ve cd leri yazmamaya başlıyor format atıom düzeliyor
adv. la bi kaç hatayı düzeltince yamuluyor gene.... bunu nasıl düzeltebilirim formattan bıktım artık ya... formatsız yolu var mı...
adv. a elveda bu arada :D

Mert_06
07-11-2010, 00:18   |  #18  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
1,082 mesaj

Advanced System Care kullanma kardeşim. İlla bu tür bi program kullanacağım diyorsan, tamamen ücretsiz olan CCleaner veya 40 gün ücretsiz deneme sürümü olan Ashampoo Winoptimizer kullan.

setra92
07-11-2010, 14:50   |  #19  
setra92 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
351 mesaj

ilginç ben 64 bit win7 kulanıyorum asc 3 aydır makinede 20 defa kullandım beliki ama hiç bir problemle karşılaşmadım.ayrıca asc ödüllü bir program olark biliyorum