Sony'den yeni 4K TV serisi!

CHIP Online
10-11-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sony, yeni 4K serisi ile yüksek çözünürlüklü televizyonlarda önemli bir adım attı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/son ... v-serisi_43619.html

Full HD'nin dört katı çözünürlüğe sahip olan yeni Sony BRAVIA X8505A serisi, en son ev eğlencesi deneyimini arayan her ev sahibi tarafından memnuniyetle karşılanacak.


Yeni BRAVIA X8505A serisi 4K TV'ler, X9005A serisindeki ile aynı görüntü teknolojilerini paylaşıyor ve ultra kaliteli 4K detaylara ve zengin renklere sahip yüksek renk kalitesi sunmaya devam ediyor. Tek istisnası; X8505A serisinde Aktif 3D teknolojisinin kullanılması. 4K X-Reality Pro görüntü işlemcisi, kaynağı ne olursa olsun tüm içeriklerin Ultra-Yüksek Çözünürlüklü izlenmesi için optimize edilmesini sağlıyor. Özel bir 4K veri tabanı ve işleme algoritması kullanan BRAVIA X8505A, 2K içeriği neredeyse orijinal 4K çözünürlüğe yükseltebilirken, görsel paraziti azaltıyor ve görüntülerin biçimini düzeltiyor. 4K LED TV X8505A serisinin yanı sıra halen temin edilebilen 65 inç ve 55 inç X9005A serisi de 2013 yılının sonundan itibaren internet üzerinden gerçekleştirilecek bir yazılımı güncellemesi ile 4K/60p içeriği göstermek için HDMI Sürüm 2.0 Spesifikasyonu'nu destekleme yeteneğini kazanacak.


Daha canlı ve gerçek renkler


TRILUMINOS Ekran, ekran üzerinde daha canlı, gerçek yaşamı aratmayan renklerin yeniden üretimini mümkün kılarken, daha yüksek bir derinlik hissi de yaratıyor. Bu daha geniş renk gamı TRILUMINOS Renk ile uyumlu Sony dijital fotoğraf makineleri ve video kameralar kullanılarak yakalanan kişisel içeriklerin görüntü kalitesini de zenginleştirerek geliştiriyor.


Net tiz ve derin bas sesler


X8505A serisi BRAVIA 4K TV'ler, billur gibi net tiz sesler ile derin baslar üreten tweeter ve yardımcı wooferlı entegre bas refleks hoparlörü sayesinde öne çıkıyor. Üç sürücü birimi ile iyi görüntü kalitesine, sarmalayan bir izleme deneyimi için güçlü ve etkileyici ses eşlik ediyor.

Tüm Konu: Sony'den yeni 4K TV serisi!

Kaynak: www.chip.com.tr