Sony'den yeni lens tipi kameralar!

CHIP Online
07-09-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sony, yeni lens tipi fotoğraf makinelerini IFA 2014'te duyurdu! İşte yeni fotoğraf uzmanları...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/son ... ameralar_49411.html

Sony'nin en son lens tipi fotoğraf makineleri, doğallık ve akıllı telefondan kolay paylaşımı, premium bir fotoğraf makinesinin görüntüleme gücü ve yaratıcı seçenekleri ile bir araya getirerek bir taşla iki kuş vurmanızı sağlıyor.


Tek yapmanız gereken fotoğraf makinenizi Wi-Fi üzerinden akıllı telefonunuza bağlamak. Tüm lens tipi fotoğraf makineleri için NFC ile tek dokunuşla, QX100 ve QX10 fotoğraf makinelerinde[1] yapılan aygıt yazılımı güncellemeleri ve PlayMemories Mobile uygulamasında gerçekleştirilen iyileştirmeler sayesinde eskisine kıyasla çok daha hızlı bağlantı sunuyor.


Sony'nin Android ve iOS akıllı telefonlar için hazırlanan PlayMemories Mobile uygulamasının en son ücretsiz 5.0 sürümü ile lens tipi fotoğraf makinelerini kontrol etmek de kolaylaşıyor. Yeni kullanıcı ara yüzü, fotoğraf deneyimini sadeleştirirken tek elle kullanım mümkün oluyor. Telefonunuzun üzerinde kadrajlama yapmak, artık uygulamada sunulan ekran üzeri kılavuz çizgiler sayesinde daha da sezgisel hale geliyor. GPS, çekim sırasında akıllı telefonunuza aktarılan görüntülere konum bilgisini de ekliyor[2]. Fotoğraf makinesinin deklanşörüne artık dokunmatik ekran üzerinden de basabiliyorsunuz; fotoğrafların otomatik olarak telefonunuza aktarılması sayesinde, bu hatıraları anında paylaşabiliyorsunuz.


Tüm Konu: Sony'den yeni lens tipi kameralar!

Kaynak: www.chip.com.tr