Sony Ericsson 12 megapiksel peşinde

CHIP Online
04-10-2008, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Kod adı Kotaku: Sony Ericsson 12 MP kameralı dokunmatik bir telefon üzerinde mi çalışıyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Sony ... l-pesinde_8996.html

Ortada resmi bir açıklama olmasa da, Sony Ericsson'un 12 megapiksel çözünürlük sunan bir kameraya ve dokunmatik ekrana sahip yeni bir telefon üzerinde çalıştığı söylentileri ortalığı karıştırmak için yetti. Kotaku kod adıyla geliştirildiği iddia edilen telefon, tabii ki Cyber-shot serisinin yeni bir üyesi olarak karşımıza çıkacak.

Söylentilere göre telefon Symbian işletim sistemini kullanacak ve Nokia'nın yeni modeli 5800'a benzer bir dokunmatik ekrana sahip olacak. Telefonda 3.5 mm kulaklık girişi yine bulunmayacak; ancak Bluetooth yardımıyla ses aktarımı yapılabilecek.

Söylentiler arasında dikkat çeken en ilginç nokta ise, Sony Ericsson'un yeni Cyber-shot cebinde Memory Stick Duo ya da M2 bellek kartı kullanmayacak olması. Bunun yerine Kotaku'da microSD kart yuvası bulunacak.

Haberin başında da söylediğimiz gibi, Kotaku şimdilik söylentiden ibaret. Doğal olarak henüz ortada bir fotoğraf ya da piyasa tarihi de yok. Yeni gelişmeler her zaman olduğu gibi yine CHIP Online'da olacak.

CHIP Online yorumu:
Sony Ericsson'un 12 megapiksellik bir cep telefonu geliştirmesi tabii ki alkışlanacak bir olay olur. Ama şu iki noktayı düşünmeden de edemiyoruz: Birincisi, şirketin zaten yıllardır ürettiği Cyber-shot serisi ile istediği yere gelemediği düşünülürse, belki megapiksel rekoru kırmaya çalışmak yerine farklı bir konsepte yönelmesi daha doğru olabilir. Sony Ericsson, kullanıcı çekmek için iyi bir fotoğraf kalitesinin çok fazla iş yapmadığını artık görmek zorunda.

İkinci nokta ise, bugün kimin cep telefonu ile 12 MP fotoğraf çekmek isteyeceği sorusu. Tabi bu soru 8 MP cepler için de sorulabilir...

Tüm konu: Sony Ericsson 12 megapiksel peşinde

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Cep telefonu satın alırken megapiksel büyüklüğü kararınızı ne kadar etkiliyor?

Fattur
05-10-2008, 16:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

çok az