Sony iddialı: "Tek rakibimiz iPhone!"

CHIP Online
02-10-2009, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bugüne kadar pek çok cep iPhone katili olarak ortaya çıktı; ama Sony'nin iPhone katili cep değil...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/sony ... z-iphone_15573.html

Resimlerle: PSP ve Nintendo'yu buluşturan Çinli cep!

Sony'nin merakla beklenen PSP Go adlı yeni taşınabilir oyun cihazı nihayet Avrupa'da görücüye çıktı. PSP Go büyük bir kesim tarafından beğenilse de bazı eleştirilere maruz kalmaktan da kurtulamadı. Bu eleştirilen başında ise yeni cihazın, PSP oyunlarının tümünü desteklemiyor olması yer alıyordu. İkinci en büyük tepki ise perakendecilerden geldi. Çünkü PSP Go'nun oyunları internet üzerinden satın alınabiliyor ve bu durumda doğal olarak mağaza sahibi perakendecilerin pek işine gelmiyor.

Buna rağmen Sony, PSP Go'dan oldukça memnun ve yeni cihaza rakip olarak bir tek iPhone'u görüyor. PSP Go'nun hedef kitlesi 16 - 34 yaş arası, taşınabilir cihazlardan film ve video izlemeyi ve oyun oynamayı sevenlerden yani tipik iPhone kullanıcılarından oluşuyor. Sony şu ana kadar PSP Go'da oyunlara büyük öncelik verdiklerini ama artık sıranın Skype benzeri ek uygulamalara geldiğini söylüyor. Sony, PSP Go kullanıcılarının kolaylıkla internete girip, Facebook'ta arkadaşlarını dürtmeye başladıkları zaman ise iPhone'un tahtına ciddi bir darbe indirmeyi umuyor.

Hatta Sony yöneticisi Claire Backhouse bunu şu sözleri ile açıkça dile getirmekten de çekinmiyor: "PSP Go, iPhone'dan bile daha iyi". Sony belki bu iddiasında haklı olabilir; belki de telefon ve konsolu karşılaştırarak elma ve armutu birbirine karıştırıyor. Bakalım ilerleyen günlerde geliştirilecek oyun dışı uygulamalar Backhouse'u haklı çıkartabilecek mi...

Tüm konu: Sony iddialı: "Tek rakibimiz iPhone!"

İzleyin: iPhone'da Windows 95 denemesi

Resimlerle: PSP ve Nintendo'yu buluşturan Çinli cep!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPhone ve PSP Go'yu aynı kategoride değerlendirmek doğru mu?

toddler
02-10-2009, 19:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
220 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2009

El oyun konsolunun bir cep telefonunu rakip olarak görmesi ilginç. Belkide bir sonraki modelde cep telefonu özelliğide olur :)

mehmet 1905
03-10-2009, 14:54   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009

iPhone değil de iPod Touch la karşılaştırması daha doğru olurdu.

Ciim
05-10-2009, 11:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2008
Alıntı: mehmet 1905  
iPhone değil de iPod Touch la karşılaştırması daha doğru olurdu.

kesinlikle doğru.. ayrıca iphone daha doğrusu ipod touch ı rakip görmesinin amacı ne? oyun v.s ve bağlantı kabiliyeti ise olabilir ama ipod touch ve iphone gibi hareketi algılayabiliyormu acaba?