SONY NS-11 MP3 ÇALAR SORUNU

kevserkan
24-01-2007, 18:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ARKADAŞLAR SONY NS-11 MP3 ÇALARIM VAR İÇİNDE KAYITLI OLAN MÜZİKLERİ GÖREMİYOR YENİ MÜZİKDE YÜKLÜYEMİYORUM SES KAYSINA GİRDİĞİMDE DİSK HATASI DİYOR ONU DA ÇALIŞTIRMIYOR YANLIZCA RADYOSU ÇALIŞIYOR SANIRIM BUNUN PROGRAMI YENİDEN YÜKLENEBİLİYORMUŞ BU KONUDA YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞIM VARSA BENİMLE İRTİBATA GEÇERSE SEVİNİRİM ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLERR ARKADAŞLAR.

Lyrical_badboy
24-01-2007, 20:15   |  #2  
Yeni Üye
32 mesaj

Cihazda reset tuşu olmalı gömülü bir şekilde iğne deliği gibi bir yer.oraya cihaz kapalıyken basmalısın herhangibirşeyle(iğne olmasın kesinlikle yada kürdan :))ucu çok sivri olmasın yani.benim sony mp3 playerım yok ama samsung var ondada sorun olmuştu hiç açılmıyordu by şekil yaptım düzeldi.dene bakalım olması lazım.

İtacHi_
24-01-2007, 21:02   |  #3  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Lyrical_badboy un dedikleri olmazsa mp3 çalarına format at.

kevserkan
25-01-2007, 18:39   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

ii ve güzelde arkadaşım zaten format etmeyi bilsem edecem ama malesef bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sewinirim şimdiden teşekkürlerr cihazın markası sony ns-11 mp3 çalar 1 gb hafıza ses kayıt ve radyo özelliklerine sahip cihaz hakkındaki bilgi bundan ibaret lütfen yardımcı olunn

RTURKHAN
29-01-2007, 14:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
199 mesaj

Muhtamelen cd si vardır elinizde
USB baglantısı kurarak driver'ları mp3 playerına yükleyebilirsin

kolay gelsin

jeomania
30-03-2007, 07:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

TIKLA:

maderman
12-05-2007, 18:14   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

benim de sorunum var bu makinada, starning.. yazdığında donup ööle kalıyo, ne yapmam lazım ? dediğiniz reset tuşunu da bulamadım ????

benersince
21-05-2007, 09:35   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

reset en saglam yöntem ancak resettuşu yoksa modeline göre degişir birkaç tuşa aynı anda basmak gerekir
bunun için kullanma klavuzu yada servisi ile irtibata geçin

cihazı açık bırakın şarzının bitmesini bekleeyin cihaz kapanınca tekrar açın sorun bu şekilde resetlenmiş olur her model için geçerli degil

kevserkan radyon çalıştıgına göre senin sorunun yazılım cihazına uygun yazılımı bulursan eger orj.sony se servisine götürmeni tavsiye ederim

benersince
21-05-2007, 09:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj
burakesan_1993
Lyrical_badboy un dedikleri olmazsa mp3 çalarına format at.
format en son çare alanından kısacaktır unutma

hyu
25-05-2007, 22:06   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

sony ns-11'de reset tununu bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim

rival5000
22-12-2007, 19:03   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

ya arkadaşlar benim mp3 çalarımdaki dosyalar görünmüyo..mp3 ümde gorunuyo ama pc ye bagladıgımda deişik bir 3 kb lik dosya gorunuyo.pc de dosyalar gorunmuyo yani.markası sony.banada reset at demeyin çunku içinde çok onemli dosyalarım var.silinmemesi lazım.Beğenmedim

rival5000
22-12-2007, 20:33   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

bvcxn

ozanporta
23-12-2007, 21:16   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

aradığınız yazılım burda................

erdemir19
11-03-2008, 22:23   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

ya arkadaslar benım mp3 çalar da da aynı sorun ortaya cıktı kesın bır cozum yok mu stardıng... de takılı kalıyor

delikanli53
12-03-2008, 08:50   |  #15  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

mp3 çalarlarlara tuş kombinasyonlu format atılamaz. (mp4 farklı) flash disk gibi düşünün sağ tık biçimlendir diyerek format atılabilir. eğer görmüyorsa ya usb girişleriniz veya mp3 arızalıdır. Garantiye göndererek işlem yapın daha mantıklı

dedemsin
16-12-2008, 02:56   |  #16  
Taze Üye
6 mesaj

ARKADAŞIM BU CİHAZLAR ORJINAL DEĞİL.ANCAK GAYET İYİ VE UCUZ.UZMAN KULLANICI OLDUM DİYEBİLİRİM.AİLE BOYU ALDIM(4 ADET KULLANIYORUZ).GELELİM SADEDE; USB'DEN TAKINCA BİLGİSAYARDA HEMEN ÇIKMAZ.ÖNCE YAZILIM ATAR KENDİ BOOT'UNDAN.YUKLENDİ DESE DE GÖRÜNMEZ.ÇIKAR 10-15 SN SONRA TEKRAR TAK.O ZAMAN BİR CD-ROM ŞEKLİNDE BİR DE FLASHDISK ŞEKLINDE 2 İKONLA ÇIKAR.TABİİKİ FLASH OLANI AÇACAKSINIZ.İÇİNE DOĞRUDAN MP3 VEYA WMA ATARSANIZ DA ÇALAR.KLASOR AÇIP DA TÜRKÇE KARAKTER KULLANMADAN İSİM VERİP, ONA MÜZİK ATSANIZ DA OLUR.FORMAT İÇİN FLASHDISK GÖRÜNEN KISMA SAĞ TIKLAYIN BİÇİMLENDİRİ SEÇİN.SONRA BAŞLAT TIKLAYIN TAMAMDIR.BİTİNCE HABER VERİR.HIZLI BİÇİMLENDİR SEÇEBİLİRSİNİZ.ARADA ÇOK ZAMAN FARKI YOK.NORMAL FORMAT DA ÇOK ÇABUK BİTİYOR.EĞER ANTİVİÜS YAZILIMI KULLANIYORSANIZ İLK TAKINCA ANTİVİRÜS ONUN YAZILIMINI ENGELLER.ZİRA SİSTEMLE ORTAK ÇALIŞAN DOSYALARI VAR.AMA ZARARSIZ.BİR TEHLİKE YOK İZİN VERİN.YOKSA KAÇ DEFA ÇIKAR TAK YAPSANIZ GÖRMEZ.ÖNCEDEN YAZILIMLARI FARKLI İDİ.DAHA BASİT.ŞİMDİ ÇIKANLAR BÖYLE MAALESEF.BENDE ÖNCEKİ SERİDEN DE VAR.YAZILIMINA GİRİP EKRANA KENDİ RESMİMİ ATTIM VE TR DESTEĞİ YOKTU.DİLİNE TR(TÜRKÇE) EKLEDİM.SORUNSUZ ÇALIŞIYOR.KOLAY GELE.BUNLARA RAĞMEN HALA SIKINTI VARSA YA BİLGİAYARINIZDA KURULU SİSTEM SAĞLIKSIZ YA DA MP3 CİHAZ BOZUK.ORJİNAL OLMAYNCA RASTLANAN BİR DURUM.AT ESKİSİNİ AL YENİSİNİ.BAHTINA.ŞU SIRALAR 1GB OLANLAR NS-11 VE NS-12 SÜRÜM OLARAK 25-35 YTL ARASI SATICIYA GÖRE DEĞİŞEN FİYATLARDA SATILIYOR.YANİ MAL AYNI SATANA GÖRE FİYAT FARKLI.DENEMEDEN ALMAYIN DERİM.HA BİR DE BAZI SERİLERİNDE AÇILIŞTA MÜZİK LİSTESİ EN BAŞA DÖNÜYOR.BAZILARINDA NEREDE KALDI İSE HATTA ŞARKI ORTASI OLSA ORADAN DEVAM ÇALIYOR.BU İKİNCİ TERCİH EDİLMELİ.KALİTE DE İYİ.GALİBA İKİ AYRI YERDEN İMAL BU SAHTE (ÇAKMA:):)) SONY'LER.

dedemsin
16-12-2008, 02:57   |  #17  
Taze Üye
6 mesaj

ARKADAŞIM BU CİHAZLAR ORJINAL DEĞİL.ANCAK GAYET İYİ VE UCUZ.UZMAN KULLANICI OLDUM DİYEBİLİRİM.AİLE BOYU ALDIM(4 ADET KULLANIYORUZ).GELELİM SADEDE; USB'DEN TAKINCA BİLGİSAYARDA HEMEN ÇIKMAZ.ÖNCE YAZILIM ATAR KENDİ BOOT'UNDAN.YUKLENDİ DESE DE GÖRÜNMEZ.ÇIKAR 10-15 SN SONRA TEKRAR TAK.O ZAMAN BİR CD-ROM ŞEKLİNDE BİR DE FLASHDISK ŞEKLINDE 2 İKONLA ÇIKAR.TABİİKİ FLASH OLANI AÇACAKSINIZ.İÇİNE DOĞRUDAN MP3 VEYA WMA ATARSANIZ DA ÇALAR.KLASOR AÇIP DA TÜRKÇE KARAKTER KULLANMADAN İSİM VERİP, ONA MÜZİK ATSANIZ DA OLUR.FORMAT İÇİN FLASHDISK GÖRÜNEN KISMA SAĞ TIKLAYIN BİÇİMLENDİRİ SEÇİN.SONRA BAŞLAT TIKLAYIN TAMAMDIR.BİTİNCE HABER VERİR.HIZLI BİÇİMLENDİR SEÇEBİLİRSİNİZ.ARADA ÇOK ZAMAN FARKI YOK.NORMAL FORMAT DA ÇOK ÇABUK BİTİYOR.EĞER ANTİVİÜS YAZILIMI KULLANIYORSANIZ İLK TAKINCA ANTİVİRÜS ONUN YAZILIMINI ENGELLER.ZİRA SİSTEMLE ORTAK ÇALIŞAN DOSYALARI VAR.AMA ZARARSIZ.BİR TEHLİKE YOK İZİN VERİN.YOKSA KAÇ DEFA ÇIKAR TAK YAPSANIZ GÖRMEZ.ÖNCEDEN YAZILIMLARI FARKLI İDİ.DAHA BASİT.ŞİMDİ ÇIKANLAR BÖYLE MAALESEF.BENDE ÖNCEKİ SERİDEN DE VAR.YAZILIMINA GİRİP EKRANA KENDİ RESMİMİ ATTIM VE TR DESTEĞİ YOKTU.DİLİNE TR(TÜRKÇE) EKLEDİM.SORUNSUZ ÇALIŞIYOR.KOLAY GELE.BUNLARA RAĞMEN HALA SIKINTI VARSA YA BİLGİAYARINIZDA KURULU SİSTEM SAĞLIKSIZ YA DA MP3 CİHAZ BOZUK.ORJİNAL OLMAYNCA RASTLANAN BİR DURUM.AT ESKİSİNİ AL YENİSİNİ.BAHTINA.ŞU SIRALAR 1GB OLANLAR NS-11 VE NS-12 SÜRÜM OLARAK 25-35 YTL ARASI SATICIYA GÖRE DEĞİŞEN FİYATLARDA SATILIYOR.YANİ MAL AYNI SATANA GÖRE FİYAT FARKLI.DENEMEDEN ALMAYIN DERİM.HA BİR DE BAZI SERİLERİNDE AÇILIŞTA MÜZİK LİSTESİ EN BAŞA DÖNÜYOR.BAZILARINDA NEREDE KALDI İSE HATTA ŞARKI ORTASI OLSA ORADAN DEVAM ÇALIYOR.BU İKİNCİ TERCİH EDİLMELİ.KALİTE DE İYİ.GALİBA İKİ AYRI YERDEN İMAL BU SAHTE (ÇAKMA:):)) SONY'LER.

dedemsin
16-12-2008, 02:59   |  #18  
Taze Üye
6 mesaj

ARKADAŞIM BU CİHAZLAR ORJINAL DEĞİL.ANCAK GAYET İYİ VE UCUZ.UZMAN KULLANICI OLDUM DİYEBİLİRİM.AİLE BOYU ALDIM(4 ADET KULLANIYORUZ).GELELİM SADEDE; USB'DEN TAKINCA BİLGİSAYARDA HEMEN ÇIKMAZ.ÖNCE YAZILIM ATAR KENDİ BOOT'UNDAN.YUKLENDİ DESE DE GÖRÜNMEZ.ÇIKAR 10-15 SN SONRA TEKRAR TAK.O ZAMAN BİR CD-ROM ŞEKLİNDE BİR DE FLASHDISK ŞEKLINDE 2 İKONLA ÇIKAR.TABİİKİ FLASH OLANI AÇACAKSINIZ.İÇİNE DOĞRUDAN MP3 VEYA WMA ATARSANIZ DA ÇALAR.KLASOR AÇIP DA TÜRKÇE KARAKTER KULLANMADAN İSİM VERİP, ONA MÜZİK ATSANIZ DA OLUR.FORMAT İÇİN FLASHDISK GÖRÜNEN KISMA SAĞ TIKLAYIN BİÇİMLENDİRİ SEÇİN.SONRA BAŞLAT TIKLAYIN TAMAMDIR.BİTİNCE HABER VERİR.HIZLI BİÇİMLENDİR SEÇEBİLİRSİNİZ.ARADA ÇOK ZAMAN FARKI YOK.NORMAL FORMAT DA ÇOK ÇABUK BİTİYOR.EĞER ANTİVİÜS YAZILIMI KULLANIYORSANIZ İLK TAKINCA ANTİVİRÜS ONUN YAZILIMINI ENGELLER.ZİRA SİSTEMLE ORTAK ÇALIŞAN DOSYALARI VAR.AMA ZARARSIZ.BİR TEHLİKE YOK İZİN VERİN.YOKSA KAÇ DEFA ÇIKAR TAK YAPSANIZ GÖRMEZ.ÖNCEDEN YAZILIMLARI FARKLI İDİ.DAHA BASİT.ŞİMDİ ÇIKANLAR BÖYLE MAALESEF.BENDE ÖNCEKİ SERİDEN DE VAR.YAZILIMINA GİRİP EKRANA KENDİ RESMİMİ ATTIM VE TR DESTEĞİ YOKTU.DİLİNE TR(TÜRKÇE) EKLEDİM.SORUNSUZ ÇALIŞIYOR.KOLAY GELE.BUNLARA RAĞMEN HALA SIKINTI VARSA YA BİLGİAYARINIZDA KURULU SİSTEM SAĞLIKSIZ YA DA MP3 CİHAZ BOZUK.ORJİNAL OLMAYNCA RASTLANAN BİR DURUM.AT ESKİSİNİ AL YENİSİNİ.BAHTINA.ŞU SIRALAR 1GB OLANLAR NS-11 VE NS-12 SÜRÜM OLARAK 25-35 YTL ARASI SATICIYA GÖRE DEĞİŞEN FİYATLARDA SATILIYOR.YANİ MAL AYNI SATANA GÖRE FİYAT FARKLI.DENEMEDEN ALMAYIN DERİM.HA BİR DE BAZI SERİLERİNDE AÇILIŞTA MÜZİK LİSTESİ EN BAŞA DÖNÜYOR.BAZILARINDA NEREDE KALDI İSE HATTA ŞARKI ORTASI OLSA ORADAN DEVAM ÇALIYOR.BU İKİNCİ TERCİH EDİLMELİ.KALİTE DE İYİ.GALİBA İKİ AYRI YERDEN İMAL BU SAHTE (ÇAKMA:):)) SONY'LER.BUNLARIN HİÇ BİRİNDE RESET TUŞU YOKTUR ARKADAŞLAR...

dedemsin
16-12-2008, 03:01   |  #19  
Taze Üye
6 mesaj

ARKADAŞIM BU CİHAZLAR ORJINAL DEĞİL.ANCAK GAYET İYİ VE UCUZ.UZMAN KULLANICI OLDUM DİYEBİLİRİM.AİLE BOYU ALDIM(4 ADET KULLANIYORUZ).GELELİM SADEDE; USB'DEN TAKINCA BİLGİSAYARDA HEMEN ÇIKMAZ.ÖNCE YAZILIM ATAR KENDİ BOOT'UNDAN.YUKLENDİ DESE DE GÖRÜNMEZ.ÇIKAR 10-15 SN SONRA TEKRAR TAK.O ZAMAN BİR CD-ROM ŞEKLİNDE BİR DE FLASHDISK ŞEKLINDE 2 İKONLA ÇIKAR.TABİİKİ FLASH OLANI AÇACAKSINIZ.İÇİNE DOĞRUDAN MP3 VEYA WMA ATARSANIZ DA ÇALAR.KLASOR AÇIP DA TÜRKÇE KARAKTER KULLANMADAN İSİM VERİP, ONA MÜZİK ATSANIZ DA OLUR.FORMAT İÇİN FLASHDISK GÖRÜNEN KISMA SAĞ TIKLAYIN BİÇİMLENDİRİ SEÇİN.SONRA BAŞLAT TIKLAYIN TAMAMDIR.BİTİNCE HABER VERİR.HIZLI BİÇİMLENDİR SEÇEBİLİRSİNİZ.ARADA ÇOK ZAMAN FARKI YOK.NORMAL FORMAT DA ÇOK ÇABUK BİTİYOR.EĞER ANTİVİÜS YAZILIMI KULLANIYORSANIZ İLK TAKINCA ANTİVİRÜS ONUN YAZILIMINI ENGELLER.ZİRA SİSTEMLE ORTAK ÇALIŞAN DOSYALARI VAR.AMA ZARARSIZ.BİR TEHLİKE YOK İZİN VERİN.YOKSA KAÇ DEFA ÇIKAR TAK YAPSANIZ GÖRMEZ.ÖNCEDEN YAZILIMLARI FARKLI İDİ.DAHA BASİT.ŞİMDİ ÇIKANLAR BÖYLE MAALESEF.BENDE ÖNCEKİ SERİDEN DE VAR.YAZILIMINA GİRİP EKRANA KENDİ RESMİMİ ATTIM VE TR DESTEĞİ YOKTU.DİLİNE TR(TÜRKÇE) EKLEDİM.SORUNSUZ ÇALIŞIYOR.KOLAY GELE.BUNLARA RAĞMEN HALA SIKINTI VARSA YA BİLGİAYARINIZDA KURULU SİSTEM SAĞLIKSIZ YA DA MP3 CİHAZ BOZUK.ORJİNAL OLMAYNCA RASTLANAN BİR DURUM.AT ESKİSİNİ AL YENİSİNİ.BAHTINA.ŞU SIRALAR 1GB OLANLAR NS-11 VE NS-12 SÜRÜM OLARAK 25-35 YTL ARASI SATICIYA GÖRE DEĞİŞEN FİYATLARDA SATILIYOR.YANİ MAL AYNI SATANA GÖRE FİYAT FARKLI.DENEMEDEN ALMAYIN DERİM.HA BİR DE BAZI SERİLERİNDE AÇILIŞTA MÜZİK LİSTESİ EN BAŞA DÖNÜYOR.BAZILARINDA NEREDE KALDI İSE HATTA ŞARKI ORTASI OLSA ORADAN DEVAM ÇALIYOR.BU İKİNCİ TERCİH EDİLMELİ.KALİTE DE İYİ.GALİBA İKİ AYRI YERDEN İMAL BU SAHTE (ÇAKMA:):)) SONY'LER.BUNLARIN HİÇ BİRİNDE RESET TUŞU YOKTUR ARKADAŞLAR...AYRICA FORMAT ALAN KISITLAMAZ.KISITLARSA DURUM NORMAL DEĞİLDİR.YANİ ARIZA VAR DEMEKTİR...

dedemsin
16-12-2008, 03:05   |  #20  
Taze Üye
6 mesaj

KLASOR SEÇENEKLERİNDE GİZLİ DOSYA GÖSTER VE SİSTEM DOSYALARI GÖSTER(KORUNAN İŞLETİMSİSTEMİ DOSYALARINI GİZLE(ÖNERİLN) SEÇENEĞİNDEN TİKİ KALDIR) AYARLARINI AÇ.O ZAMAN MUTLAKA GÖRÜRSÜN.HALA GÖRMÜYORSAN DURUM SAĞLIKSIZ DEMEKTİR.ANCAK ŞU DURUM ÖNEMLİ; BİLİSAYARINDAKİ DİĞER SİSTEM VE GİZLİ DOSYALAR GÖRÜNÜYOR MU?O ZAMAN NORMAL.MP3 SAKAT.GÖRÜNMÜYORSA BİLGİSAYARINDA VİRÜS VAAAAR!!TEMİZLE.MESELA DRACULA ÖNERİRİM.

mhmmt-57
30-03-2009, 14:19   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşım benim de aynı model mp3 playerim vardı.birkaç defa aynı dediğin gibi ahata vermişti.Bana virüs bulaştığını söyledilerdi.virüsü silme imkanın varsa sil,yoksa biçimlendir (içindekiler silinir ama)

samko
24-09-2009, 09:30   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj

Benm de mp3 calarımda benzer bi sorun var arkadaslar mesajım olmadıqı içn konu acamıyorm. Lütfen yardım edin mp3 caLarı pc ye taktım şarkıları attım daha sonra yeniden sarkı atmak içn taktığımda mp3 caların içindeki yazılar sacma sapan görünmeye basladı aldıım yere qittim virüs qirmis temiz bi bilgisayara tak biçimlendir dediler ama mp3 calar hiç acılmıyor acaba pc den gelen güç devreleri yakmıs olablirmi lütfen yardm!..

turkates
03-03-2012, 10:31   |  #23  
Taze Üye
2 mesaj

evet arkadaşlar cihaz yeni geldi bir arkadaşımdan ve çözüm.
önce dosyaları bilgisayara aldım ve bilgisayarım penceresinden diski biçimlendirdim.
sonra dosyaları tekrar attım ama yine çalmadı, aynı dosyalar bilgisayarda da çalmıyor.
başka bir mp3 attım ve çalmaya başladı.
bir virüs dosyalarınızın formatını bozmuş, mp3 görünüyor ama media player uzantı farklı diyor.
biçimlendirin ve cihazda başka parçalar çalmayı deneyin.
önceki bozulan dosyaları kesinlikle tekrar cihaza atmayın, zira mevcut dosyaları da bozuyor.
mümkünse bozulan dosyaları tamamen silin. yoksa şifreli zipleyin ve bilgisayarınızda saklayın.

ayarları resetlemek için:
mode düğmesine uzun süre basın.
sys nin üzerine gelin ve kısa basın.
reset settings tuşu var, dil farklıysa versiyon bilgisinden sonraki tuş. tr de difolt yazıyor.
üzerine gelin ve kısa basın. yes e gelin ve kısa basın.
ayarlar resetlenmiş olur. dil de resetlendiğinden aynı menüden çıkmadan language ye gelin ve tr yi seçin.
bu şekilde sadece ayarlar resetlenmiş oluyor formatlanmış olmuyor.