Sony X1000: OLED dokunmatik ekranlı MP3 çalar

CHIP Online
12-03-2009, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Sony'den dokunmatik ekranına bakmaya doyamayacağınız bir MP3 çalar geliyor: İşte X1000...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Sony ... P3-calar_11390.html

Sony Style Hong Kong web sitesinde "Walkman" serisine ait yeni bir MP3 çalar modeliyle ilgili detaylar ortaya çıktı. X1000'in doğrudan bir Apple iPod touch rakibi olduğu belli oluyor.

iPod'dan farklı olarak X1000, iTunes  gibi sabit bir yazılıma bağlı kalmaksızın her Windows sistemi üzerinden  doldurulabiliyor. Video formatları olarak AVC, H.264, MPEG4 e WMV, ses formatları olarak MP3, AAC ve WMA destekleniyor. Dokunmatik ekran 3 inç boyutunda be böylece iPod touch'tan yarım inç daha küçük oluyor. Fakat bunu yerine OLED tekniği daha güçlü renkler ve daha iyi bir kontrast sunuyor.

WLAN ve gürültü azaltma
Walkman X1000'in belleği 16 veya 32 GB büyüklüğünde, PC ile bağlantı USB 2.0 üzerinden gerçekleşiyor. Çevrimiçi gezintiler için WLAN 802.11b/g'nin yanında PSP'den tanınan NetFront web tarayıcısı sunuluyor. Bir YouTube uygulamasının yanında UKW radyo ve bir resim görüntüleyicisi de mevcut.

Çevre gürültülerini inceleyen ve kulaklıktaki sesi buna göre ön plana çıkaran "Digital Noise Cancelling" fonksiyonu ilk kez bu MP3 çalarda kullanılıyor. Bu sayede toplamda 17 desibele kadar çevre gürültüsü bastırılabiliyor.

16 GB'lık modelin fiyatı yaklaşık 290 dolara, 32 GB'lık model ise 390 dolara satışa (yurtdışı) sunulacak. Cihazın Türkiye'ye de gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Tüm konu: Sony X1000: OLED dokunmatik ekranlı MP3 çalar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPod touch mı yoksa Walkman X1000 mi?

Polat Alemdar
12-03-2009, 17:43   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

her zaman sony. Diğerleri anca arkasından gelir.

centauri
12-03-2009, 17:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
289 mesaj

Sony Ipodun 10da 1 i satışına yaklaşırsa başarı olur.

Ipod başka diğerleri başka. Herkes Apple'ın gerisinde

Fattur
12-03-2009, 18:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Walkman X1000

ayrıca neyse vazgeçtim kimseyle tartışmaya niyetim yok.

Yanlış:
Herkes Apple'ın gerisinde
DOğru:
Apple Fiyat Hariç herkesin arkasında...

Basic21
12-03-2009, 22:09   |  #5  
Üye
98 mesaj

Polat Alemdar ve Fattur'a hak vermekteyim.Sony her zaman Apple'ın birkaç adım önündedir.Satın almaya gelince her ikisi de fiyat olarak biraz pahalı.Şuan için ekranı olmayan çakı biçimindeki MP3 Playerlardan MP3 dinlemeyi tercih ederim.Daha ucuz, daha küçük ve pille çalıştığı için şarj olmasını beklemeye gerek yok.İlla pile para vermek istemiyorlarsa şarjlı pil kullanılabilir, ben de zaten öyle yapıyorum.

centauri
13-03-2009, 00:22   |  #6  
Yıllanmış Üye
289 mesaj
Basic21
Polat Alemdar ve Fattur'a hak vermekteyim.Sony her zaman Apple'ın birkaç adım önündedir.Satın almaya gelince her ikisi de fiyat olarak biraz pahalı.Şuan için ekranı olmayan çakı biçimindeki MP3 Playerlardan MP3 dinlemeyi tercih ederim.Daha ucuz, daha küçük ve pille çalıştığı için şarj olmasını beklemeye gerek yok.İlla pile para vermek istemiyorlarsa şarjlı pil kullanılabilir, ben de zaten öyle yapıyorum.
bu yorumlanabilecek birşey değil. Katılmak katılmamak diye birşey de olamaz.
Rakamlar ve herşey ortada. Ipod Sonyden pahalı olmasına rağmen 10 katı satmaktadır. Pazar payı %70tir. Sony + Philips + Creative + Iriver +... tüm diğerleri toplam 3 iken Ipod 7dir.
Bunu çekemeyenler pazarlama reklam filan derler de... Siz hiç Ipod reklamı gördünüz mü türkiyede mesela? Reklam filan değil ürünün üstünlüğü.
Tasarımı kullanışlılığı yazılımı kalitesi sağlamlığı.

2001den beri sony A S L A Ipod u yakalayamamıştır.

Sonu Her zaman değil herhangi bir zaman Appleın önüne geçememiştir. Sony nin Ipod un önünde olduğu herhangi bir kriter yoktur.
Kullanıcı memnuniyetinde de Ipod Sony nin %20 kadar önündedir

Son Düzenleme: centauri ~ 13 Mart 2009 00:25
thecurse666
29-06-2009, 18:21   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

heyyyy
yavaş ol biraz ;) ilk olarak bi ürünü vezir yada rezil yapmak biz müşterilerin elinde pazar payı isterse %99 olsun....herkes marka diye o ürüne hücüm ederse tabiki apple ipod ların satışlarında rekor sayılara ulaşılacaktır.....sony nin de gayet güzel ürünleri var sağlam üstelik ayrıca bi soun oldu mu götür servisine yaptır ama ipodlarda çıkan sorunları duyuyoruz ve yaptırılması epey zor olduğunu duyuyoruz  büyük çoğunluk böyle diyor bi iki kişi değil.....
bu kadar markacı olamanın da alemi yok üstelik sony senin tekelin altında değil sonuçta yada adamlar kazandıkları paraların yarısını senin hesabına aktarıyorlarsa ona bişi diyemem ama 2001 yılından beri geçememiş ee nolmuş çok büyük bir kayıp değil emin ol;)