Sony Xperia Z1S testte!

CHIP Online
13-02-2014, 01:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sony'nin yeni canavarı Xperia Z1S'i iki hafta kullandık, test ettik! Raporumuz, içeride...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sony-xperia-z1s-testte_45384.html

Resimlerle: En itici 30 cep telefonu!

Sony Xperia Z1S'i kutusundan çıkarır çıkarmaz, onun Galaxy S4 veya Nexus 5'e rakip, iyi bir cep olduğu hissi bizi sardı. Sony'nin Xperia cepleri, çeşitli nedenlerle Samsung ve HTC kadar tüketicinin ilgisini çekmeyi şu ana dek başaramadı. Bunun nedenlerinin başında, şüphesiz rakip firmaların ceplerini piyasada bulmanın daha kolay olması ve rakiplerin reklam bütçelerinin genişliği var.


Bu yazımızda yeni Xperia Z1S hakkında konuşacağımıza göre önce ona şöyle bir bakalım. Telefonu elinize aldığınızda Sony tasarımını hemen hissediyorsunuz; yani Z1S, sadece fiziksel tasarımıyla diğer Android'li ceplerden rahatlıkla ayırt edilebiliyor. Tamamen siyah veya gri bir plastikle kaplanmadığından, birçok cepten farklı görünüyor.


Android 4.3 Jelly Bean ve Sony'nin özel kullanıcı arayüzüne sahip Xperia Z1S'te, Samsung'un TouchWiz arayüzünün aksine şişkin ve yavaş bir arayüzle karşılaşmıyorsunuz. Arayüzün kullanımı da oldukça kolay.


20 megapiksellik kamera, telefonun çekici yönleri arasında; 1.5 metreye kadar 30 dakika boyunca su geçirmezliği de öyle. Xperia Z1S, 3.000mAh'lik güçlü piliyle tüm gün sizi rahat bırakmayacağının da müjdesini veriyor.


Tüm Konu: Sony Xperia Z1S testte!

Resimlerle: En itici 30 cep telefonu!

Kaynak: www.chip.com.tr

CHIP Online bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]