soru uzun olduğu için başlık bulamadım.

sabotaj1023
14-11-2009, 22:59   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

benim sorum şu windows 7 için profes. sipariş ettim ve elime geçti hem 64 bitlik dvd var hemde 32 bitlik dvd.
64 bitlik bir bilgisayarıma kurdum(64 bit sistemde ondan) peki diğer 32 bitlik dvd yi başka bie pc kurabilirmiyim aynı ürün anahtarı kullanıcam bir sorun yaratırmı. tekrardan ürün anahtarımı alıcam teşekkürler.

Süleyman.
14-11-2009, 23:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Kuramazsınız...

Fubiku
14-11-2009, 23:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
226 mesaj

Başlık öyle olabilirdi... Microsoft'tan uyanık olabilir miyim ?

sabotaj1023
14-11-2009, 23:02   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj

peki o zaman neden hem 32 bit hemde 64 bitlik dvd  var prof. sürümünde

Süleyman.
14-11-2009, 23:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Sisteminiz hangisi için uygunsa onu kurmanız içindir herhalde. Ya işlemciniz 64-bit desteklemeseydi ne olacaktı?

Fubiku
14-11-2009, 23:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
226 mesaj

O fiyata zaten ikisi bir arada olması lazım :) Bazı bilgisayarlar 32-bit bazılarıda hem 32 -bit hem 64-bit destekler. 32-bit destekli bir bilgisayar için 32-bit Windows 7 alıyorsun ama ya hem 32-bit hemde 64-bit destekli bilgisayar kullanıcı ne yapacak. Gidip ayrı bir 64-bit mi alacak. Böylesi saçma olurdu. Zaten 64-bit destekli bir bilgisayar kullanıcısı mutlaka 64-bit kullanmayı tercih edecektir. Bu durumda 32-bit'i ne yapsın. Microsoft geniş düşünmüş ve böyle bir uygulamayı sunmuş. Zaten fiyat ortada adamlar ikisi bir arada veriyor ama parasınıda çıkartıyor.

Nicoll
14-11-2009, 23:45   |  #7  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

İnternete bağlanmazsan 32 bit'liği veya 64 bit'liği de başka bilgisayarlarda da kullanabilirsin. Ya da otomatik güncelleştirmeleri kapatarak kullan. Microsoft'tan herhangi bir destek almadığı için birşey olmaz...

HugOBoss___
14-11-2009, 23:53   |  #8  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
Alıntı: Fubiku  
Başlık öyle olabilirdi... Microsoft'tan uyanık olabilir miyim ?
Microsoft un yaptığı uyanıklık mı zalimlik mi? Mesela benim 2 tane bilgisayarım var birine ayrı birine ayrı sürüm alacağım öyle mi? Millet fiyat düşürmekten bahsediyor, ucuzlatın da alalım diyor adamlar ev kullanıcısı için birden fazla lisans bile vermiyor.. Çok ilginç...?

OSMAN BAĞÇEVAN
15-11-2009, 02:30   |  #9  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: Nicoll  
İnternete bağlanmazsan 32 bit'liği veya 64 bit'liği de başka bilgisayarlarda da kullanabilirsin. Ya da otomatik güncelleştirmeleri kapatarak kullan. Microsoft'tan herhangi bir destek almadığı için birşey olmaz...
bakalım daha neler duyucam..Denemesem dediğinizi , bilmesem  konuyu açan arkadaş gibi inanıcam.Ama işte denedim ve biliyorum ki sizin dediğinizle yakından uzaktan alakası yok..

İllegal paylaşım olduğu için sölememek istemedim istemedim ama illa ki ''söle , anlat Osman'' diyorsuunz..
2 bilgisayara da kurarsan birşey olmaz..olanlar şudur : bir süre sonra karaliste ye mi ne alınıyor artık  ve ürün etkinleşmiyor..Etkinleştirmek için bu numarayı arayın diyor..Arıyorsunuz ve size ''bilgisayarınızda parça değişikliği oldu mu ?  ve sadece bu bilgisayara mı kurdunuz işletim sisteminizi '' soru geliyor..siz buna Yalan söleyip , ''evet değişiklik yapmadım , sadece benim bilgisayarımda kurulu '' derseniz  o zaman size etkinleştirme numarası veriyor ve etkinleştiriyorsunuz..
Kara listeye alınmaması için de , update leri kapatır veya farklı zamanda yaparsanız sorun olacağını sanmıyorum..
Şunu da belirteyim ki , bu sölediklerimi yaparsanız ve dediğim gibi olmazsa veya başka birşey olursa , sorumluluk kabul etmem bütün sölediklerim gibi..

Sizin elinizde , size yakışan neyse onu yapın..Bilgisayarınızı uzaktan kapatan veyahut başka birşey yapan şirkete veya ürüne yalan sölüyorsunuz , hatırlatayım...

Nicoll
15-11-2009, 21:51   |  #10  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
Sizin elinizde , size yakışan neyse onu yapın..Bilgisayarınızı uzaktan kapatan veyahut başka birşey yapan şirkete veya ürüne yalan sölüyorsunuz , hatırlatayım...
Bu konuda aynen sizlere katılıyorum. Kesinlikle tek lisans birden fazla bilgisayarda kullanılmamalı.

Ayrıca şunu da ekleyeyim, illa kurulum DVD'sine ihtiyaç duyulmaz. Halihazırda Windows 7 kurulu bir bilgisayarın HDD imajını çıkarıp (hdd tam yedeği) istediğiniz sayıda bilgisayara enjekte edebilirsiniz... Zira bu yöntem daha vahşi olup imajı çıkarılan sistemde ne varsa (nero, fotoshop, msoffice) tüm programları da ayarlarıyla birlikte aynen alır... Bunu yalnızca bilgilendirmek maksadıyla yazıyorum, kullanmakta olduğunuz bilgisayar için imaj çıkarabilirsiniz ama bunu başka bilgisayarlara da kopyalamayınız...

Şahsen ben bunların hiçbirini yapmadım ve Linux kullanıyorum. Zira bir Microsoft işletim sistemini satın aldığınız zaman yalnızca kullanım hakkına sahip olursunuz. İşletim sistemi size ait değildir; tüm hakları Microsoft'a aittir. Nekadar para öderseniz ödeyin benimdir diyemezsiniz.

Oysa Linux'ta ücretsiz olarak (bağış yapabilirsiniz) işletim sisteminin kendisine sahip olursunuz. Linux'ta dilediğiniz gibi kullanma hakkına da sahipsiniz. Microsoft'ta olduğu gibi izlenilmez ve dışardan kesinlikle müdahale edilmez. İşte açık kaynak bir yazılım ile kapalı yazılımın arasındaki fark budur. Birinde yalnızca kullanım hakkına, diğerinde ise yazılımın kendisine sahip olursunuz.

Son Düzenleme: Nicoll ~ 15 Kasım 2009 21:58
mancukya
15-11-2009, 22:23   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
Alıntı: sabotaj1023  
peki o zaman neden hem 32 bit hemde 64 bitlik dvd  var prof. sürümü
Kullanici x86 ve x64 arasinda diledigi gibi secim yapsin diye yapilmis, ama 3 pcye kurulan oem sürüm vardi dene kayitlanmayi 2 makineden belki yer