Sorun Ekran Kartı Driver’ı Mı ???

Kemal Dogan
12-10-2010, 21:59   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

Bende Toshiba L670 14F model bir laptop var. Bu laptopun Ati 5650 ekran kartı var ve 3DMark05 testinden 13600 puan alıyor. Şöyle bir sorunum var… evdeki masaüstü bilgisayarımda en son patch’ini yükledikten sonra XP’de sorunsuz çalışan Far Cry oyunu aynı CD’den XP yükledigim laptopta son patch’i yükledikten sonra çalışmıyor. Patch’i eklemeden yani 1.00 versiyon haliyle çalışmasına ragmen patch nedense oyunu tıkıyor. Belki patch’dendir diyerek daha önceki patch’leri indirip kurdum yine çalışmadı. Benim de aklıma laptopun ekran kartı driverının sorun oldugu geldi. Siz ne diyorsunuz, sizce sorun ne olabilir.

Bir de bu laptopların ekran kartı driverlarını güncellemek mesele… Bakıyorum Ati’nin sitesine 10.8 driverı var laptoplar için, indirip kurmaya çalışıyorum ekran kartını tanımıyor (bu arada driver 1 MB civarı birşey, nasıl oluyorsa). Önceki birkaç versiyonu denedim onlar da çalışmadı. Bir tek Toshiba’nın kendi sitesinden indirdigim driver düzgün çalışıyor. Driver Cleaner ile önceki sürücü kalıntılarını temizlemeyi falan yaptım, lütfedip kartı görmüyor bile. Belki CCC’de uyum sorunu oluyordur diye Toshiba’nın sitesinden indirdigim driver setini yükleyip daha sonra CCC kalacak şekilde driverını siliyorum. Kalan CCC üzerine 10.8 driverını kurmaya çalışıyorum, yine olmuyor. XP 32bit ve Win7 64bit şeklinde çift işletim sistemi kullanıyorum, ikisinde de kesinlikle güncellenmiyor. Bu laptopun driver güncellemesinde nerede yanlış yapıyorum bilen var mı ???
Teşekkürler

Son Düzenleme: Kemal Dogan ~ 12 Ekim 2010 22:00