sorun ne ben de bilmiyorum

snajdan
13-03-2007, 22:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

sorunum su arkadaslar
bilgisayarım acılıyor normal...biraz işlem yapıyoruz normal....
sonra tam bşr işlm yaparken takılma oldugunu hissediyorum ve windows donuyorum..
şöle bişi var örneğin msn acıksa msn calısmaya dewam ediyor fakat onun dısında hiçbir şey çalışmıyor.bilgisayarımı acmaya calısyorum pencere seklinde acılıyor fakat simgeler yok. baslat calısmıyor ve ayrıyetten task manager acmaya calısdıgımda pencere halinde acılmıyor sadece system tray ın orda işareti acılıyor ve ordan da eski haline gelmiyor. sonucta reset atıyoruz pc ye..acık olan programlar netlimiter ve mouse prog. ve sistem sp1...ayrıca okudugunuz için tesekkür ederim karmasık bişiye benziyo
ayrıca sunu da afrkettim benim masaustu simgeleri duzensiz durumda ama elden rest attıktan sonra pc tekrar acılınca düzenli olarak buluyorum aynı sekilde bilgisayrımdaki simgeleri de

uurez
14-03-2007, 00:00   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

yedekleyeceğin dosyaları yedekle sonra format at bence ?
bendede olmuştu formatla düzeldi ;)

erkanc
14-03-2007, 00:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence en son kurduğunuz programları bir kaldır sonra teker teker yükle olmazsa sürücüleri de bir güncelle msconfig dende açllıştaki dosylarıda kaldır bir de böyle dene

snajdan
14-03-2007, 00:48   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

5. formatımı attım hala bi düzelme yok.inanırmısınız daha mousun programını bile kurmadım.donanımsal kaynaklı bişey olabilir mi.örneğin hdd veya işlemciyle ilgli

FikoDakota
14-03-2007, 01:11   |  #5  
Üye
72 mesaj

bilgisayarına virüs bulaştıysa harddiskine fiziksel tahribat vermiş olabilir, formattan sonra bile problem devam ediyorsa, bi servise danışmanda fayda var. Harddiskinde virüsün yol açtığı problemler oluştuysa onları onarırlar.

snajdan
14-03-2007, 19:29   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

mecidiyeköy ve cevresinde bildiginiz saglam servis var mı
burda cok varda hangisi dogru düzgün yalan yanlış bilmeden halleder bu hdd ?

mehsa
15-03-2007, 14:59   |  #7  
Üye
57 mesaj

merhaba
bilgisayarında donma meydana geliyorsa.(format ta atmışsın  )donanımında cpu  fazla ısındığında (fan yeterli derece dönmüyor.Sebep fanın bozulmuş olması veya yerine tam oturmaması )çalışan sistemin ağırlaşmasına ve donmasına sebep oluyor...bilgisayarın içini açıp fana bak..biosta cpu ısısına bak..

kolay gelsin

chiemsee111
15-03-2007, 15:06   |  #8  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Mehsa nin dediklerine katiliyorum, ayrica sorun grafik kartinda da olabilir. Vede en önemlisi, gercekten format attinmi sen? Yoksa windows acikken xp cd yi takip yeniden mi yükledin?

melina
15-03-2007, 20:23   |  #9  
Yeni Üye
40 mesaj

ben yeni format attım arkadaşımdan aldığım orjinal cd ile arkadaşımda format atmıştı bilgisayarıma bi mesaj gelio 30 gün sonra xp nizi kullanabilmeniz için etkileştirmeniz gerekio die ama arkadaşım güncelleştirdiği için lisansınızın güncelleştirme sınırı dolmuştur dio ben şimdi ne yapıcam yokmu bunun bir çözümü lütfen yardım edin

snajdan
15-03-2007, 21:28   |  #10  
OP Taze Üye
5 mesaj

yardımlarınız için saolun bence sorun hdd işle ilgliydi nitekim master olan hdd yi slave cekip HER ZAMAN FORMAT ATTIGIM SP1 ile deil SP2 ile format attım sorun su an düzelmiş gibi gözüküyor ama ben para biriktirmeye basladım ne olur ne olmaz.işlemcim 2500+ ısınma sorunu genlerinde var yani.donma oldugu sırada 50 derecede idi 2500+ için normal bi sıcaklık diyebiliriz.3750rpm fan için fena dönme sayısı deildir bence.
He bide benim kasanın sol kanadı acık zaten.
melina xp key in güncelleştirmlere kapanmıs yapacak bişi yok diğer sitelerden güncelliştirme yapmaya calıs ya da autopatcher ın güncel olanlarını cekebilirsin.tabi ne kadar güncel olacagını bilmiyorum.