Sorunsuz video oynatmak istiyorum

ciddiyim
08-06-2007, 11:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba,
benim hp pavilion dv9000 dizüstü bilgisayarım var, windowsXP media eddition la birlikte geldi. Bunları söylüyorum çünkü bazen hp windows u modifiye edebiliyo.
İçerisinde zaten hp nin window u bile açmadan video çalan programı, windows media center, media player 10, vlc player 0.8.5, combined community codec pack le birlikte gelen media player classic 6.4.9.0 ve zoom player, quick time player yüklü bu kadar playerla ve bu sistemle tabi ki video izlemede bir sorun yaşamadım.

Fakat sistem ne kadar güçülü olursa olsun, genelde hata vermemesi için gereksiz yazılımlardan kurtulması gerektiği gibi bi batıl inancım var.

Şimdi bunlardan hangilerini unistall etmeliyim.

Esas isteğim image dosyalarında irfan view nası efsane bir programsa video da da tüm videoşarı açan ve sistemi kasmayan, altyazıları oynatabilen, takılma yapmayan,oynatırken dvd-rom un sesini bağartmayan şık duran 1 bilemedin 2 program yüklü olsun, tüm işimi görsün istiyorum.

Burda hpnin programıyla, win media center ve win media player 10 tabiki sabit kalıcak.

Bunun dışında zoom, vlc, media player classsic, quick time arasından hangisi kalmalı.

Yada hepsini sil, şunu yükle denebilir mi?

Gerçekten hepsini denemiş bi arkadaştan ak sakallı dede tadında bi cevap bekliyorum.

Hazır başlamışken super diye bi video konverter duydum, sanırım bunu da yüklüycem. Bununla beraber bahsettiğim gibi bi player geliyo mudur? Bunu yükleyip gerikalanı siliyim mi? Yada bunu yükledikten sonra beraberinde gelen player ı mı siliyim?

Borga-x
08-06-2007, 11:09   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Arkadaşım bilgisayarında ne kadar codec varsa sil sonra K-lite codec pack'i yukle butun codecler burda var.sonra da VLC Player'i yukle herturlu Video formatını gonul rahatlıgıyla ızleyebılırsın.
al sana linkler

benersince
08-06-2007, 11:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj
Borga-x
Arkadaşım bilgisayarında ne kadar codec varsa sil sonra K-lite codec pack'i yukle butun codecler burda var.sonra da VLC Player'i yukle herturlu Video formatını gonul rahatlıgıyla ızleyebılırsın.
al sana linkler

borga x a kayılıyorum ama dış görünüşünü begenmeye bilirsn ama kodec lerini eklediginde vcl in üzerine yok bir tek o sana yeter

erkanc
08-06-2007, 18:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

skins desteğide var dış görünüşünü değiştire bilir arkadaş ama işlevi güzel

ExCeLLiuM
08-06-2007, 18:24   |  #5  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Evet, bende yıllardır K-Lite Codec Pack ten vazgeçmem. Gerçekten ne QuickTime Ne de Real Player a ne de Media Player a ihtiyaç duyuyorsun. Herşey bir playerla hallediyon. Bir çok codec'i yüklüyor. Yüklerken hangi codeclerin yükleneceğini seçebiliyorsun. Bence de K-Lite Codec Pack'i Yükle.

BOOMFUNKMCS
08-06-2007, 18:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

arkadaşların dediklerine ilaveten chip in dedikleri,

ciddiyim
08-06-2007, 23:13   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

Çok teşekkürler,