sorunu tam olarak bilmiyorum ama

HPQ-User
25-02-2009, 19:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

exper pc sormuş:
bilgisayarı yeni aldım bilgisayar hakkındada pek bilgim yok msn de görüntülü konuşmalarda görüntü donuyor bilgisayar daki bütün fonksiyonlar yok oluyor sorduğumda vistadan kaynaklanıyor dediler napcamı şaşırdım alalı 15 gün oldu

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
exper kamera bisonn başka bişi bilyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

ıglesıas
25-02-2009, 19:58   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

arkadaşım senin sorunun bence ram den olabilir vista cok kaynak harcıyo ve geneldede vista yüklü pcler 1 gb la geliyor  yeterli değil arka planda çalışan programlara bir bak görev yöneticisinden

makay17
25-02-2009, 20:00   |  #3  
Yeni Üye
27 mesaj

bilgisayarı kullanmaya başladığım yıllardan beri hep windows kullanıyorum, vista hiç kullanmadım kullanmakta istememe zaten neden mi herşeyinde bi sorun çıkıyor bir program var windowsta çalışıyor vistada çalışmıyor vsvsvs,, vista normal kullanım bilgisayarları için iyi bir yazılım değildir, vistadan kaynaklanan bir sorun olabileceği %60 arkadaşımın dediği gibi vista kullananların ram leri iyi olmalı,

tavsiyem wep cam programını kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar kurmandır,

Son Düzenleme: makay17 ~ 25 Şubat 2009 20:03
zxsel
25-02-2009, 20:11   |  #4  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

bırsey ılgımı cektı vıstada bır wındows   kullan madım dıyorsun ama  odıkkatımı cektı makay  

xp wın2000 xp pro dıye acıklasan daha ıyı olurdu derım    wınxp pro kullanıyorum vısta hıc kulllanmadım dıyebılırsın..

arkadasım senın sorunu donanımsal  olabılır  yanı   pc kasıyor cvp ram kac 1 gb varmı

ramın kac  mb yada gb oldugunu bılmıyorsan  bılgısayarımı  mausun sagıyla tıkla en alt secenk ozellıklerden bak  1gb ram  gıbı bır yazı gorecen 512 mı 1 gb mı once ona bak  1 gb altı ıse  ya xp kurdur pcne  yada ramı gucelndır 1 gb falan yap vısta  kullancaksan    ıkıncı secenk  hem  msn acıyon hem  wınampla muzık dınlıyıp hemde bırkac uygulamayı aynı anda acarsan  olur boyle seyyler...msn yı tek cam acıp dene bak eger yıne AYNI ıse  ram derım...rem yani..anlıyan bırıne  kasanı al elıne gıt derım   bılgın cok yetersız   ugrasma derım..

Fattur
25-02-2009, 20:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

ıglesıas ve makay17
vistayı kullanmadığınız çok belli oluyor.Bu saydıklarınız kulaktan 1.si bunu belirteyim. 2.si vista normal kullanım bilgisayarları için iyi bir yazılım değildir kullanmadığın şey için nasıl böyle yorumlarda bulanabiliyorsun anlamıyorum...

Ayrıca virüs bulaştırmadıysan ya ram e bak yada arkaplandaki uygulamaları kapa.Ayrıca Interneti bir kontrol et.Başka uygulmalarla görüntülü konuşma dene.Sorun kameradamı,Programda(msn) mı yoksa pc de mi anlamış olursun..

ıglesıas
26-02-2009, 12:26   |  #6  
Üye
77 mesaj

benim vistayı kötülediğm falan yok yazımı iyi oku sadece rami fazla kullandığnı yazdım bu kötüleme değil fazla ram kullanabiklir daha fazla seçenek ve daha iyi bir işletim sistemi için bu normal. su yakmıyacak sonuçta demi. benim demek istediğim standart 1 gb ram minimum dur.arka planda virüs programı vs ve mesela  arkadaşın kullandığı gibi görüntülü konuşma yaparsan kasar dedim bu vistayı kötülemekmi. xp de ilk çıktığında önerilen ram miktarıda muhtemelen düşüktür sonradan ekleme yaplır. bunu uzmanlarda önerir zaten

OnlyMann
26-02-2009, 12:35   |  #7  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Web cam driverlerini Vista uyumluluğunu kontrol edip yeniden kurmanız gerekebilir. Bunu bilgisayarcınızla görüşerek yapınız.

Bu arada bilgisayarınıza ait daha çok bilgi verirseniz, yorumlar ona göre yapılabilir.