Southpark - Mac vs PC ve Mac vs PC vs Linux

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Ahmet Ertuğrul
11-10-2009, 01:57   |  #1  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Southpark; Mac vs PC reklam parodileri :)

South Park Mac vs. PCSouth Park Mac vs. PC
Tutorial on how to create your own South Park video:

A parody of the Mac vs. PC commercials with South Park characters. Created as the final project for a multimedia production class at California State University Northridge (CSUN).

There's an error in the credits: South Park studio is at

Software used for animation: Flash 8 Pro
Software used for voices: Cool Edit 2000

http://www.youtube.com/watch?v=Id_kGL3M5Cg
South Park Mac vs. PC vs. LinuxSouth Park Mac vs. PC vs. Linux
Tutorial on how to create your own South Park video:

The sequel to my popular video South Park Mac vs. PC. This time Linux joins in on the fun but Mac and PC are not amused...

http://www.youtube.com/watch?v=0-22EpQOm8c

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 11 Ekim 2009 14:43
OSMAN BAĞÇEVAN
11-10-2009, 03:47   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

bi de anlasam :)

virüs kapıyor , mavi ekran hatası falan veriyorda , bi de anlasam ne dediğini güzel olacak..

2.video da solda ki Bill Gates olmalı , en sağda ki de kızıyor  , kes sesini diyor :)
virüs var sağda kinde belli...:)

Ahmet Ertuğrul
11-10-2009, 13:09   |  #3  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

İlkinde PC Mac'le oyun desteğindeki gecikmeleriyle ilgili dalga geçiyor. Mac'de kızıp şaka olsun diye PC'ye virüslü mesaj gönderiyor. Sonra Windows çöküyor. Mac yaptığından pişman oluyor ve korkup kaçmaya çalışıyor. Bu sırada o da donuyor. Sonra PC durumu kavrayıp saldırıya geçecekken bir mavi ekran hatası daha alıyor. Sonda çıkan ekran "Bilgisayarlar bir işe yaramaz".

İkincisinde Linux katılıyor aralarına ikisi de onu tanımıyor, Frank Sinatra ve Happy Feet'taki dans eden penguen gibi komik tahmi,nleri üzerine Linux kızıp kendini tanıtıyor. Sonra ikisi bir olup Linux'la yetersiz oyun desteği, video editlemedeki yetersizliği gibi konularda dalga geçip onu küçük görüyorlar. Sen git servislerinle oyna, burda büyükler konuşuyor diyorlar. Linux kızıp gaz çıkartıyor, başalrım size deyip, ben lavaboya gidiyorum diyor. Sonrasını görüyorsunuz. :D Yine Bilgisayarlar berbat ekranını görüyorsunuz sonda.

Bunlar Apple'ın Mac'lerin hangi yönlerden PC'lerden üstün olduğunu gösteren reklamlarıyla ilgili parodiler.

OSMAN BAĞÇEVAN
12-10-2009, 02:21   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

güzelmiş..
teşekkürler , seni de yordum :)

Ahmet Ertuğrul
12-10-2009, 02:34   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Ben seni daha çok yormuşumdur diğer bölümlerdeki sorularımla :)