Sparkle, SD-WAN Çözümlerini Çoklu TedarikçiHamlesi

Soliter34
27-07-2021, 09:57   |  #1  
Soliter34 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
12 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2021

Sparkle, SD-WAN Çözümlerini Çoklu Tedarikçi Hamlesiyle Geliştiriyor

Farklı SD-WAN teknolojileri ve Sparkle'ın ağ güvenliği yetkinlikleri, tek bir yönetilen hizmette toplandı

Roma, 26 Temmuz 2021

İtalya'daki ilk uluslararası hizmet sağlayıcısı ve ilk on küresel operatör arasında yer alan Sparkle, çoklu tedarikçi yaklaşımını benimseyen SD-WAN çözümlerini duyurdu.

Tüm dünyadaki pandemi kısıtlamalarıyla birlikte hız kazanan kurumların dijital dönüşümü, uzaktan çalışmanın daha da fazla benimsenmesiyle hibrit ofisleri ortaya çıkardı. Şube sayılarındaki ve dağınık çalışma yerlerindeki artış, Bulut bilişimin yaygınlaşması ile beraber, genel ve özel bulut hizmetleriyle mükemmel şekilde entegre çalışan daha esnek, yüksek performanslı bağlantı ihtiyacını doğuruyor.


SD-WAN’lar, Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) yaklaşımını Geniş Alan Ağlarına (WAN’lar) uygulayarak, uygulamaya dayalı politikalar ve akıllı trafik yönlendirme yoluyla ağ dağılımını ve yönetimini basitleştirir.


Küresel IP , fiber optik omurga ve dünya genelindeki varlığının yanı sıra büyük bulut sağlayıcılarına doğrudan ve güvenli erişimi sayesinde, Sparkle’ın yönetilen SD-WAN çözümleri, küresel olarak hibrit, güvenli ve düşük gecikme süreli bağlantılar sağlamak için pazar lideri SD-WAN teknolojilerinin farklı özelliklerinden yararlanır.

Sistem entegratörleri ve teknoloji tedarikçilerinin aksine Sparkle, kendisini gelenekselden Yazılım Tanımlı WAN’lara yolculuğun tamamını mümkün kılan ve her türlü karmaşıklığı yönetebilecek bir uçtan uca ağ hizmet sağlayıcısı olarak konumlandırıyor. Buradaki teknolojik çözümler, müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veren en uygun SD-WAN çözümünün yönetimi, uygulanması ve tasarımını desteklemek için geniş çapta bir profesyonel hizmet setiyle harmanlandı.

Gıda, üretim/imalat ve enerji sektörlerindeki birçok kurumun halihazırda benimsediği Sparkle’ın SD-WAN’ı hem ulusal hem de çokuluslu şirketlere hibrit, esnek ve optimize edilmiş ağ çözümleri sunuyor. Böylece dinamik uygulama senaryoları ve birden fazla site ile iş yeri arasındaki  yüksek bant genişliğindeki trafik akışlarına tam güvenlik içerisinde cevap verebiliyor.

Sparkle, SD-WAN MEF sertifikasının yanı sıra, daha da yüksek güvenlik özellikleri sunmak için SD-WAN çözümünü Güvenli Erişim Uç Hizmeti (SASE – Secure Access Service Edge) ile zenginleştirecek. MEF tarafından İş Etki Ödülü’yle (Business Impact Award) tebrik edilen Buluta Uzaktan Çalışan Erişimi kavram kanıtı çalışmasıyla Sparkle, birden fazla bulutta veya kurum içinde bulunan şirket kaynaklarına güvenli ve etkili uzaktan çalışan erişimi kurma yeteneğini gösteren, birden fazla SD-WAN’da uçtan uca bir SASE yerleşimini başarıyla dağıtımını gerçekleştirdi.