Spay ve trojanları Nasıl Silebilirim?

HPQ-User
07-10-2008, 15:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Musty sormuş:
Arkadaşlar benim pcde spay,trojan filan var bunları tamamen yoketmenin yolları nelerdir.Spayware doctorla taradım ama hiçbir şekilde bulmuyor.Sadece cookiesde buluyor.Ayrıca yeniden sp2 yüklemek istiyorum ama ncstol kapatmalısın filan diye uyarı alıyorum.Yardımlarınız içimn şimdiden tşkler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Service Pack 2 Windows Xp Pentium 4 2.40 Ghz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

YasarS
07-10-2008, 15:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Spyware doctor çok kaliteli bir spy yazılımı eğer o bulamamış ise yok demektir.Bazı çerezler yani cookies reklam yazılım içerdiği için onlarıda spy olarak görür orda sorun yok.Trojanlar içinse kaliteli bir virüs programı mesela nod32 ve bitdefender gibi programlarla ayıklayabilirsin.Eğer bellekte sorun yoksa temizlemesi kolay olur ayrıca sp2 yi yüklemek için ne demek istiyor bende anlamadım.Normalde yüklemesi lazım

stalone
07-10-2008, 18:01   |  #3  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
264 mesaj

spyware doctor falan filan yalan.ben elle siliyorum virüsleri.mesele yerini bulmak.az önce 7 tane trojen sildim bilgisayardan.tarama yaptım pc tertemiz.

Onuralp Yılmaz
21-12-2010, 16:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

Bitdefender Internet Security tavsiyemdir. İndirin, taratın

MRT_DroPOuT
22-12-2010, 16:33   |  #5  
Yeni Üye
25 mesaj

combofix programını deneyin rootkit, spyware, malware virüslerinin canını okuyor. tavsiye ediyorum. virüs temizlemeyi dos üzerinden yaptığı için daha güvenli temizleme sağlıyor. sp2 yükleyeceğim demişiniz. bu program kendini updatelediğinde sp2 yüklemek istermisiniz diye soruyor :) ama ingilizce olarak soruyor :D

tumantuy
22-12-2010, 20:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
329 mesaj

bilgisayara bi kulağını ver eğer hard diskten cızıltılar geliyor ve sen herhangi bir işlem yapmasan bile
(açılıştan 10 dk sonra) hdd ışığı hala yanıyor veya sönük halinden fazla yanıyorsa vardır
şüphesiz trojen killer ( son sürüm ) bide avira free securty yükle bi tara o hepsini buluyo ama
ikiside güncel olacak bende hep oluyo