speed xp kullanmayı düşünüyorum tavsiyeleriniz ?

sksy
27-10-2009, 18:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

32 bit işletim sitemim var windows 7
p4 2.42 işlemci 1 gb ram 512 m 128 bit 16x ekran karrtı 80 gb hard disk

online oyun oynuyorum sadece oyunu hızlandırmak için bilen arkdaşlardan program hakkında bilgi verbilirler mi ?
işlemci ve ram ve ekran kartına zararları varmı ?

gokhan38
27-10-2009, 19:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

adı üstünde speedxp win 7 de calışacagını sanmıyorum
performans icin 3 tavsiyem olacak
1-)gamebooster programı kur kullanımı cok basit proramı ac oyun kipine gec i tıkla
2-)tune up utilities programını kur (win 7 ye uyumlu olanını tabi) turbo moda gec
3-)oynadın oyun kuruluyorsa bide tam ekransa  (onlien oyun oynamadıgım icin fazla bilgim yok) oyunun üstüne sag tıkla özellikler de uyumluluk sekmesinde "masaüstü oluşturmayı devre dışı bırak" ı seç tamam de
bunların %30 performans saglıyacagını düşünüyorum ayrıca bi cok forumda speedxp programının sistemde cökme yaptıgı hakkında bilgiler var dikkatine ;) 

alper8118
27-10-2009, 19:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

ben silkroad da kullanmıştım oyunda atılıodum açıodum dağın tepesindeyim kullanışsız önermem atıo ha bire oyun açtığında dağlardasın inmek 10 dakka sürüo xD

sksy
28-10-2009, 12:34   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

ewt speed xp kurdum denedim aşırıya kaçmadığınız sürece donanıma zararı olmaz...
ama çok hızlandırınca CPU-RAM de ve hardisk de aşırı ısınmalar oluyo ama yanacağını sanmıyorum programı kaldırdım online oyunlarda işe yaramıyor...
bağlantı kopmaları oluyo internet hızı oyun hızına yetişemiyor bunun için en az core 2 duo ve 250 bit ekran kartı en ideali "gamebooster" ve dier farklı hızlandırıcılar speed xp nin hızlandırma yöntemi çok daha farklı dier hızlandırıcılar donanımın max performans için çalıştırıyor bunun pc ye her hangi bir zararı yok speed xp de ise olay  çok farklı 128 bit ekran kartını 256 bit hızında çalıştırabiliyor sistem dosyalarıyla oynuyor..
kısacası i
tavsiye etmiyorum :D

Son Düzenleme: sksy ~ 28 Ekim 2009 12:36