splitter sorunu

vet.hek.m.cidem
15-10-2010, 14:29   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

.konuyu nereye açmam gerektiğinden tam olarak emin değilim.3 gün önce kablosuz internet bağlattım fakat splitter sorunumu hala çözemedim.eski model çevirmeli telefonum var bi tane.3 girişli ayrıca telefon.splittera taktığımda telefon çalışmıyor internet çalışıyor.fakat direkt gelen hatta bağladığımda telefon çalışıyor.telefonda sorun yok yani.ama splitter bir türlü ayırma yapmıyor.splitterda da sorun yok.acaba telefon eski oldugundan desteklemıyor olabılır mı.yardımlarınız ıcın tskkrler.

Atilla Sarıtaş
15-10-2010, 14:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Splitter'dan telefona gelen kabloda sorun olabilir mi ? Direk denedim diyorsunuz ama hangi kabloyu denediniz 3 tane kablo var. Başka bi telefon ya da evde başka bi telefon çıkışında deneyin.

mcafee23 ayrılmıştır
15-10-2010, 14:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

bana ters takılmış gibi geldi
splitter'dan telefon ve modeme giden kabloların yerini değiştir.
Tam tersi takıldığında da dediğin gibi olur

Kapalı Hesap (153535)
15-10-2010, 15:51   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj

Arkadaşlara katılıyorum geçen bende de aynı sorun oldu internete bağlanamamıştım meğerse bağlantılar yanlış takılıymış.

Kapalı Hesap (154666)
15-10-2010, 15:55   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Eski tip telefonların bazıları girişlerinde bobin ile hat uyumu sağlarlar. bu bobin üzerinden telefon şebekesindeki voltaj ayrılır ve sistemin beslenmesi için kullanılır. Çoğu Splitterlerde voltaj ve frekans ayrımı için kondansatör bağlanmaktadır (Devreye serii olarak) Kondansatörler dc voltajı geçirmezler. bu yüzden eski tip telefonların çoğu bu sistemde çalışmazlar.
Test için yapılması gerekenler.
Sistemi kurup telefon ve neti bağladıktan sonra netin çalıştığını kontrol et.
Net çalışıyorsa cep telefonu ile evi ara. Muhtemelen telefon çalıyor gibi görünecektir.Ev arandığında meşgul sinyali alınıyorsa muhtmelen bir arıza yada uyumsuzluk sözkonusudur.