Spor olsun diye site hack'lemek...

CHIP Online
19-05-2009, 21:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Çevrenizde çok sayıda gizli hacker olabileceğini biliyor musunuz? İşte çarpıcı bir araştırma...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Spor ... ck-lemek_12838.html

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Geçtiğimiz günlerde Panda Security tarafından yapılan bir araştırma günümüz gençleri için hacker'lığın tahminlerin ötesinde yaygın olduğunu ortaya koydu. Yaşları 15 ile 18 arasında tam 4000 gençle yapılan bire bir görüşmeler sonucunda ortaya çıkan rakamlara göre her beş geçten biri hacker'ların kullandıkları araçları tanıdıklarını ve bunlara erişimleri olduğunu söylediler. Bu grubun üçte biri ise en azından bir kez, hacker'lık yaptığını itiraf etti.

Bu gençlerin öncelikli hedefi ise tanıdığı insanların hızlı mesajlaşma veya sosyal ağ sitesi hesapları. 4000 gençten 250 tanesi tanıdıkları insanların hesaplarını arada sırada "yokladıklarını" ifade ederken, hacker'lığa ilgi duyan gençlerin %86'sının bunun sebebinin sadece merak olduğunu söyledi.

Araştırma sonuçlarını yorumlayan PandaLabs yetkilisi Luis Corrons, gençlerin farklı konulara merak duymasının iyi bir şey olduğunu fakat hacker'lığa bir şekilde bulaşan gençlerin çok geçmeden bunun maddi yönünü de fark edeceklerini ve bu yüzden geleceğin siber suçlularına dönüşmelerinden endişe ettiğini ifade etti.

Tüm konu: Spor olsun diye site hack'lemek...

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Türkiye'de gençler arasında hacker'lık merakı yaygın mı?

eolos
19-05-2009, 21:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

evet kesinlikle turkiyede bilgisayarı küçük yaşta alınan genç arkadaşlarımız malesef "msn facebook.....vb " bu sitelerde bulunan hesapları almayı marifet biliyor arkadaşlar arasında değerinin yüksek oluğunu zannediyor malesef. hotmail şifresini izin almadan almak hırsızlıktır ve hırsızlık suçtur.

site hackleyip "bak benim email adresim budur benimle irtibata geç sana sitendeki açığı soyleyeyim diyen arkadaşlar" yaptığınız bu şey her neyse bir anlam veremiyorum türkçe bir karşılığıda yok zaten madem bu kadar bilgilisiniz site yöneticisine mail atın açığı hakkında bilgi verin ne diye gidip şirketin insanlar karşısında güvenini zedeliyorsunuz yapıcı olduğunumuzu zannediyorsunuz.

bankaları hackleyip kredi kartı şifrelerini alan hackerlar insanların yıllarca emek harcayıp biriktirdikleri paraları başka hesaplara aktarmanın hangi tarafı size mantıklı geliyor. Bankaları hackleyebilecek derecede bilgsi olan insanlar bilgisayarı yalayıp yutmus insanlardır bu yönüyle bakarsam saygı duyuyorum ama keşke kevin mitnic gibi güvenlik uzmanı olup şirketleri korusalar.

Kapalı Hesap (101323)
19-05-2009, 21:53   |  #3  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

15 yasındayım en azından bir kez ufak tefek  hackerlık yapmışımdır  bence  15-18 arası hackerların çoğu bunu zevk aldıkları  ve merak ettikleri için yapıyor

Fattur
19-05-2009, 22:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Zevk için yapıom başka birşey için değil ki zaten beyaz şapka takıyorum....

H@ckerCesur
19-05-2009, 22:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Bizim tr de hackerden çok lamer var.

TuncaBozkurt
20-05-2009, 00:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
H@ckerCesur
Aynen. 1-2 program bulup onunla karşısındakine zarar vermeye çalışan, ve bunu yaptığında kendini çok bilgili bir hacker sanan çok insan var Türkiye'de.

Kapalı Hesap (101323)
20-05-2009, 00:29   |  #7  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

vikipedide lamer hakkında bir yazı okurken şunu gördüm en büyük lamer grubu cyber warriorKahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 20 Mayıs 2009 00:40
Kapalı Hesap (101323)
20-05-2009, 00:51   |  #8  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
AdRaMiTi

Cahil olmak ayıp değil,Öğrenmemek ayıp...

Olsun sonucta hatasız kul olmaz,Senin gibileri'de kazanmak lazım.

Misyonu

Cyber-Warrior'u Ekol Yapan Faktörler...

Neler Yaptı ?

Sen CW'nin büyüklüğünü hazmedemiyorsan o zaman yapacak bişey yok.

CW'NİN GEÇMİŞTE YAPTIKLARI BELLİ,BUGÜN YAPTIKLARI BELLİ,SİTENİN ÇİZGİSİ BELLİ,BÜYÜKLÜĞÜ BELLİ...

CW CÜMLESİNİ KLAVYENDE YAZARKEN'DE ONA GÖRE YAZ !!

inkar etmiyorum bende lamerim belkide lamerdende geri
cw de  lamer sonuçta bende cw yi  hacker sanardımKahkaha
ne yani  lamerler tabi  zevk için yapıyorlar ıraktaki çuval olayını bahane edip  1500  abd  sitesni çökertiler ne için
zevk için zarar için kendilerini kahraman ilan etmek için

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 20 Mayıs 2009 01:01
Kapalı Hesap (101323)
20-05-2009, 01:04   |  #9  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
AdRaMiTi

1.Meyve veren ağaç herdaim taşlanır.

2.Lamer olduğunu kabullenebilirsin demin'de pc'ye sızma yorumlarını okudum :) Zaten cw'yide kötüleyenler ya Banlanan,Ya Hacklemeye kalkıp yapay zekanın tokadını yiyenler ( BUda ayrı komedi ) yada lamerlerdir...

3.Cw Hacker olamaz,Cw Çeşitli konularda İçerik sunan bir sitedir.

4.Öyle Her gördügünüzü şeyide bir şey zannetmenin anlamı yoktur,İçinizdeki lamerliği burada açığa cıkarmanın manasıda...

Zaten siteye girdiğiniz bu söz herşeyi açıklıyor

Grubumuz kurulduğu 2001 yılından beri kesintisiz  yayınını sürdürmektedir.
Cyber-Warrior Bu süreç içerisinde birçok siteye ekol olmuş, Bilişim güvenliği konusunda uzman yüzlerce kişi yetiştirmiştir.

pc ye sızma yorumları  o şekilde pc ye sızmayı zaten lamerler yaparlar  sende  cw yi  resmen kahraman ilan ettin   o zaman bas çıkıoş botununa  gir  cw ye orda yorum yap demokroaside çareler tükenmez  sırf bunu yazdım diye pc ye sızma yorumlarımdan bahsettin  iyiki  mesaja bir laf ekledik Zonk

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 20 Mayıs 2009 01:10
dextercan
20-05-2009, 11:15   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Bana göre kendini sosyal alanda ispatlayamamış kişilerin başvurduğu yöntem.Msnde veya başka konuşma alanlarında 'Seni hacklerim bak benle doğru konuş,pc ni çökertirim senin,msn adresini çalarım' gibi lafları çok duydum.Ezilmenin verdiği bir duyguyu zapt etmenin çabasıdır.Cyberwarrior diyorsunuz yok başka isimler hepsi bu yazdıklarıma örnek.Spor olsun diye site hacklemek miş,işte bu resmen ahlaksızlıktır.Yok askerlerimizin başına çuval geçirdikleri için bilmem kaç site çökertmişler.İşte bizim geri kalmamıza sebep olan cehalete maruz kalmış geri bir beyinler topluluğu.Eğitim şart diyorlarya işte tam bunlara söylenecek söz.Siz onların sitelerini çökerterek değil 'Büyük Adamlar' olarak onları çökertin.
Adramiti ben seni daha olgun biri sanardım.
Hacker derken bile kendimden utanarak söylüyorum ki vakit kaybı.

Son Düzenleme: dextercan ~ 20 Mayıs 2009 11:15
Barış
20-05-2009, 11:28   |  #11  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
H@ckerCesur
hahaha :) doğru söze ne denir :)

Kendini hacker zanneden gizli soru yoklayarak adres almaya çalışan bir sürü LAMER...

baris57
20-05-2009, 11:57   |  #12  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Bizim tr de hackerden çok lamer var. EVET KATILIYORUM. konudaki sorunun cevabı ise evet

PcMaKeR
20-05-2009, 20:22   |  #13  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
AdRaMiTi
yapay zekanı
o mu yapay zeka belirli bir çizgide ilerliyor yaptıklarını karşılaştrıyor hangisinin sakat yada hangisinin tehlikeli bir işlem olduğunu tutuyor daha önceden kodlanmış verilerle karşılaştırıyor sonra gerekli işlemi yapıyor.

Adramiti Yapay zeka diye bunlarla gelme!
Senki güvenliğe düşkünsün programlama bilgin varmıdır bilmiyorum ama Yapay zeka öğrenendir.

Bu kendi içindeki kodlarla belirli procedurleri karşılaştırıyor ona göre davranıyor.

Kodu tasarlayan adam açığını buluyor geliştiriyor tekrar atıyor.

Saldıranın IP sini alır, cookielerini alır kullanıcı bilgilerini alır veritabanına yazar sonra karşılaştırır.

CW yi küçümsemem haklının hakkı çiğnendiğinde her zaman CW var olmuştur internette(kendimi bildim bileli nette)

Şimdi o Lamer sürüsü var diye konuşan arkadaşlara sesleniyorum. CW Kendi programlarını yazar kendi timini kurar öyle siteye üye olupta ben CW deyim kardeşim diyenleri kendi timine almaz. Lütfen dikkatli konuşalım !

silici06
22-05-2009, 05:40   |  #14  
Yıllanmış Üye
702 mesaj
AdRaMiTi

"PcMaKeR" İçerik Yöneticisi Mutlu diyecektim.

Sinirden Nasıl yazdığımı bir Ben,Bir Allah bilir..Her ne kadar karşımdaki cocukta olsa...

ne oldu ne var ortadaki sinirlendinBeğenmedim uzun zamandır seni bu sitede yazdıklarını görürüm, cyber warrior daki abilerinden birşeyler öğrenmiş kendi kendine burada hava yapıyorsun anlamıyoruz sanma. ayrıca sen hep bunu yapıyorsun tartışırmaları kişisel sataşmalara çeviriyorsunBeğenmedim yaşı maşı karıştırıp kırıcı olmaBeğenmedim şimdi sen bana da sataşacan bunları okuyunca biliyorum ama istediğin kadar yaz benden sana cevap yok bunu da sen bil

Son Düzenleme: silici06 ~ 22 Mayıs 2009 09:25
silici06
22-05-2009, 05:43   |  #15  
Yıllanmış Üye
702 mesaj
PcMaKeR
CW Kendi programlarını yazar kendi timini kurar öyle siteye üye olupta ben CW deyim kardeşim diyenleri kendi timine almaz. Lütfen dikkatli konuşalım !
kendi içinde askeri rütbelendirme sistemi var siteye ilk üye olduğunuzda teğmensiniz sonra aldığınz görevleri başarıyla yerine getirdiğinizde ve foruma katkı sağladığınızda rütbeniz artar. daha sonra başvuru yaptığınız takdirde kendi içinde bulunan 9 gruptan (strateji, akıncılar, fetva kurulu, cw istihbarat, lojistik, Lojistik / Bug Researchers, haberci, AR-GE / Developer (Proje) Grubu, CW Grafik / Web Tasarım Grubu) birine ya da birden fazlasına katılma hakkınız doğar. yani anlayacağın 160 bin üyenin aşağı yukarı 20'si teknik konularda bilgili. geri kalanı msn hack programı arayan çocuklardan oluşuyor;)

Son Düzenleme: silici06 ~ 22 Mayıs 2009 09:26
B.B.P.L.B.G.D
11-06-2009, 14:35   |  #16  
Taze Üye
4 mesaj

carl246 Seni adam yerine koyup cvp yazılıyor.Sen ise zeka yaşın kadar hareket ediyorsun.Çok zıplama Akıllı ol adam ol seni o pc ye gömerim.

PcMaKeR
11-06-2009, 15:02   |  #17  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
B.B.P.L.B.G.D
carl246 Seni adam yerine koyup cvp yazılıyor.Sen ise zeka yaşın kadar hareket ediyorsun.Çok zıplama Akıllı ol adam ol seni o pc ye gömerim.
bunlar çok iddalı sözler. Sen daha fazla zıpladın.
Kimseyi küçümseme,Küçümsetme!

MBTGROUP
11-06-2009, 15:03   |  #18  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj
B.B.P.L.B.G.D
Resmen sataşıyorsun.